Connect with us

Konveyör Bileşenleri

KANTEC, gıda endüstrisinin hijyen hassasiyeti için NGI’ı tercih ediyor

Yayın Tarihi:

-

KANTEC Ar-Ge Sorumlusu Hakan Yıldız ile bir söyleşi gerçekleştirdik ve firmanın üretim faaliyetleri ile Habasit ve NGI markalarıyla iş ortaklıkları hakkında bilgiler edindik.

Ürün gruplarınız ve hedef sektörleriniz hakkında ayrıntılı bilgi alabilir miyiz? 

Müşterilere çözüm odaklı projeler sunarak dışa bağımlılığı ortadan kaldırmak amacıyla 2015 yılında iş başı yaptık. Tavukçuluk sektörü, savunma sanayii ve otomotiv sektöründe de yaptığımız projelerle kendimiz ispatladık. Türkiye’de beyaz et sektörüne ilk robotlaşmayı getiren firma olma gururunu yaşadık. Gıda sektöründe; gıda işleme, paketleme, paletleme projeleri ve sevkiyat planlama projeleriyle 2018 yılı itibari ile anahtar teslimi yaklaşık 20 proje ve bu projeler kapsamında başarıyla çalışan 15 adet robot teslim edildi. Bahsettiğim sektörlerdeki hedeflerimiz devam etmektedir.

Endüstriyel otomasyon sektöründe geniş bir yelpazede pek çok farklı uygulamalarda çözümler sunuyorsunuz. Bu uygulama ve çözümler hakkında neler söylersiniz? 

Üreten her insan, her kurum ve kuruluş tüketime yetişmek ister. İnsan nüfusunun sürekli artması, insanların daha yeni ürünler görme ve tatma isteği, üretimi sürekli canlı ve dinamik tutar. Bu canlılık üreticinin yapmış olduğu akılcı endüstriyel yatırımlar sayesinde gerçekleşir. 

Aynı zamanda üretici, sürekli gelişen, yenilenen ve insan gücünden çok otomasyon sistemlerine yönelmenin, teknolojik çağa uyum sağlanması gerektiğinin farkındadır. Gelen arzlar doğrusunda biz de tavukçuluk sektörüne, savunma sanayiine ve otomotiv sektörüne yaptığımız projelerle endüstriyel otomasyon desteği sağlıyoruz. 

Endüstri 4.0 ve IoT teknolojileri giderek daha fazla kullanım alanı buluyor. Ürünlerinizde teknolojik gelişmeler ışığında ne tür yenilikler yapıyorsunuz? 

Otomasyon sistemlerinde haberleşme vazgeçilmezdir. Yapmış olduğumuz projelerde ısı kontrolü, ürün tanıma, hareket, tork kontrolü, çalışma süreleri, işlenen parça sayısı gibi verileri HMI panel veya uzaktan takiple kontrolü sağlayarak müşterilerimize endüstri 4.0 ve IoT teknolojileri imkânı veriyoruz. Bu kapsamda ağırlıklı olarak insan gücüne gerek duymayan robotik otomasyon sistemleri yapıyoruz. 

Habasit ve NGI ürünlerini ve iş ortaklığınızı nasıl değerlendiriyorsunuz? 

Kaliteli ve tasarım acısından iddialı ürünler sundukları için Habasit ve NGI ürünlerini tercih ediyoruz. İlgili satış temsilcileriyle de nerede hangi ürün tercihi yapılmalı konusunda verdikleri desteklerle kendilerini bize ispatladılar.

NGI markalı hijyenik rulman yatakları ve makine ayakları, hangi açılardan önemli ekipmanlardır? 

Gıdaya uyumlu ve uzun ömürlü olması açısından önemlidir. Yapmış oldukları yatakla rulman dış etkenlerden korunaklı. 

Kısa veya uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz yeni projeler var mı, bu projelerde Habasit ve/veya NGI’ın rolü nasıl olacak? 

Kısa veya uzun vadede hayata geçireceğimiz birçok proje var. Bu kapsamda ürünleri kullanmaya devam edeceğiz. 

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir? 

Göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.

Hakan Yıldız kimdir? 

Merhaba, ben Hakan Yıldız. Makine mühendisiyim. Otomasyon sektöründeki heyecanım beni KANTEC’le tanıştırdı ve şu an Ar-Ge Sorumlusu olarak çalışıyorum. 

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com