Connect with us

Genel

Bosch Rexroth Türkiye Ortadoğu’da 15 ülkenin merkezi oldu

Yayın Tarihi:

-

 

Bosch Rexroth Türkiye, 15 ülkenin bulunduğu Türkiye ve Orta Doğu Bölgesi’nin merkezi oldu. Bosch Rexroth Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapan Servet Akkaynak da 1 Ekim tarihi itibarıyla Türkiye ve Ortadoğu Genel Müdürü olarak atandı.

 

Bosch Rexroth Türkiye, 1 Ekim 2016 tarihi itibarıyla aralarında İran, Birleşik Arap Emirlikleri, Afganistan, Bahreyn, Irak, Ürdün, Kuveyt, Lübnan, Umman, Pakistan, Katar, Suudi Arabistan, Suriye ve Yemen’in de olduğu 15 ülkenin merkezi haline geldi. Aralık 2011’den bu yana Bosch Rexroth Otomasyon Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürlüğü görevini yürüten Servet Akkaynak da aynı tarih itibarıyla Ortadoğu Genel Müdürlüğünü de üstlenmiş oldu. Bosch Rexroth Türkiye’nin yarım asra yakın süredir kazandığı uzmanlık ve deneyim, 1.000’i aşkın kalifiye çalışanıyla Türk sanayicisinin güvendiği iş ortağı olarak son yıllarda yakaladığı bölgesel başarı bu kararın alınmasında etkili oldu.

Akkaynak: “Bölgedeki sanayicinin güvenilir iş ortağı olmayı sürdüreceğiz”

Bosch Rexroth Türkiye ve Ortadoğu Genel Müdürü Servet Akkaynak, “1970’li yıllarda sadece 5 kişiyle başlayan hikâyemiz, bugün Türkiye’nin Ortadoğu’daki 15 ülkenin merkezi olmasıyla büyüyerek devam ediyor. Yedek parça satışı yapan bir temsilcilikten dünyaya ihraç edilen teknolojilerin üretildiği fabrika olmak için 40 yıldır çalışıyoruz.

Gebze ve Bursa’daki fabrika yatırımlarımız, geniş satış ve servis ağımızla 1.000 kişiye istihdam sağlıyoruz. Bugüne kadar Türk sanayicisinin güvendiği iş ortağı olmayı başardık. Bugünden sonra da Bosch Rexroth dünyasının da öngördüğü gibi, ‘hareket’ denilince akla gelen ilk marka olmaya çalışacağız. Tüm bölge sanayicisini anlayan ve tüm ihtiyaçlarını hızla karşılayan güvenilir iş ortağı olmaya devam edeceğiz” dedi.

Servet Akkaynak kimdir?

Alman Lisesi’ni bitirdikten sonra Ortadoğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden 1988 yılında mezun olan Servet Akkaynak, Bosch Rexroth ailesine katılmadan önce Robert Bosch İran Genel Müdürlüğü, ZF Trading A.Ş. (Mannesmann Sachs Handel) Genel Müdürlüğü ve Anadolu Endüstriyel Motor A.Ş.’nde Pazarlama ve Satış Direktörlüğü pozisyonlarında yer almıştır.

2005 yılında Bosch Ailesine katılan Servet Akkaynak, 2011 yılına kadar İran’daki operasyonun kurulmasından sorumlu olmuş ve genel müdürlüğünü üstlenmiştir. 15 Kasım 2011 tarihinden itibaren ise Bosch Rexroth Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir. Akkaynak, Türkiye’nin bölge merkezi olmasıyla birlikte, görevine Bosch Rexroth Türkiye ve Orta Doğu Genel Müdürü olarak devam edecektir.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com