Connect with us

Dişli Üretim Servisleri

En zorlu uygulamalarla bile başa çıkabilecek sağlam PL serisi planet dişlileri

Yayın Tarihi:

-

 

Eisenbach, Almanya’da yerleşik bulunan Framo Morat GmbH Co. KG, PL serisi planet dişlileri zorlu koşullarda çalışacak, yüksek eksenel ve radyal kuvvetlerin ve değişen burulma momentlerinin üstesinden gelecek şekilde özel olarak tasarladı.

 

Kompakt muhafaza, yuva ve tahrik millerinin hepsi, bu zorluklarla baş edecek boyutlarda geliştirildi. Dişli dişleri için kullanılan yüksek performanslı kıvrımlı sert malzemeler, dişlilerin son derece yüksek torkları, yerden kazandıran kompakt bir tasarımla aktarabilmesine olanak sağlıyor. Kurulum yerlerine bakılmaksızın dişliler sessiz, yumuşak ve sürtünmesiz bir şekilde çalışır.

Bu dişliler, 20 arcmin’den daha küçük minimal diş boşlukları sayesinde, maksimum konumsal doğruluk elde etmesi gereken tahrik sistemlerinde de kullanılabilir.  PL serisi sağlam planet dişliler, i = 3 ila i = 10 (beş farklı transmisyon oranı) arasında transmisyon oranına sahip tek aşamalı tasarım ve i = 15 ila i = 100 (en fazla dokuz farklı transmisyon oranı) arasında transmisyon oranına sahip iki aşamalı tasarım şeklinde mevcuttur.

50, 70, 90, 120 ve 155 mm muhafaza çapı değişkenleri, 7 ila 340 Nm nominal tork aktarabilmektedir. Herhangi bir hasar görmeden neredeyse üç kat aşırı yük torkuna (acil duruş) dayanıklılık gösterebilmektedir.

Bu dişliler makine yağı ile çalışma ömürleri boyunca yetecek şekilde yağlanmaktadır. Eisenbach, Almanya’daki depolarında tutulan geniş stokları sayesinde Framo Morat, müşteri taleplerine esnek ve hızlı bir şekilde cevap verebilmektedir. PL serisi planet dişlilerin (ve diğer serilerdeki dişlilerin) az miktarlı siparişleri, birkaç iş günü içerisinde tedarik edilebilmektedir.

Ekstrem kuvvetlere dayanıklılık göstermek için özel olarak tasarlanan sağlam yapısı ile PL serisi planet dişliler, endüstriyel robotlar, inşaat makineleri ve ticari araçlarda kullanım için idealdir. Oldukça küçük kurulum alanlarında yüksek transmisyon oranlarına ihtiyaç duyulan her türlü uygulamada da aynı şekilde yüksek performanslı tahrik elemanları gibi işlev gösterebilirler.

Framo Morat’ın tahrik sistemi uzmanları, Eisenbach’taki merkezde müşteriye özgü versiyonları da tasarlayıp üretebilmektedir. Bu ısmarlama tasarımlar genelde özel tahrik milleri ve motor flanşlarıdır. Uzmanlar aynı zamanda, sıvı veya toz sızmasına karşı özellikle korumalı olan aşınmaya tamamen dayanıklı farklı türleri de tasarlayabilir. Bu noktada Framo Morat’ın teknik uzmanlarının on yıllar boyunca elde ettiği tasarım ve üretim bilgisi daha da açık bir şekilde görülmektedir.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com