Connect with us

Sektör Haberleri

25. yılını kutlayan Yavuzlar Dişli’nin 2023 hedefi; 3 kıtadan 30 ülkeye ihracat

Yayın Tarihi:

-

Başta makine olmak üzere çeşitli sektörlere yönelik dişli üreten Yavuzlar Dişli, kuruluşunun 25. yılını kutladı. Halihazırda üretiminin %50’den fazlasını 20 ülkeye ihraç eden Yavuzlar Dişli, 2023 yılında bu oranı %65’e çıkarmayı ve 3 kıtadan 30 ülkeye ihracat gerçekleştirmeyi hedefliyor.

1996 yılında Esat Sağlam, Tunçer Yavuz ve Selahaddin Şengül tarafından kurulan Yavuzlar Dişli, 25. yılını Nilüfer Podyum Davet‘teki gala gecesi ile kutladı. Yılda 220 bin adet muhtelif dişli, 20 bin metre kremayer dişli ve 60 bin adet makine yedek parçası üreten, üretiminin de yüzde 50’den fazlasını 20 ülkeye ihraç eden Yavuzlar Dişli’nin gala gecesinde, firmanın tedarikçileri ve çalışanlarına plaket verildi.

Bursa protokolünün yanı sıra iş dünyası temsilcilerinin de katıldığı gecenin açılış konuşmasını yapan Yavuzlar Dişli Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serdar Sağlam, “Ülkemizin lokomotif şehirlerinden Bursa’nın ekonomisine yön veren sektörlerden biri de makine sektörüdür. Sanayileşmenin öncüsü makine sektörü, bugün dünyanın dört bir yanında bayrağımızı gururla dalgalandırmaktadır. 2021 yılı verilerine göre, Türk makine sektörü 23 milyar dolarlık ihracatı, yaklaşık 450 bin kişilik istihdamı ile ekonomimizin adeta dinamosudur. Yavuzlar Dişli olarak böylesine büyük ve güçlü bir sektörün parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz” ifadelerini kullandı. Yavuzlar Dişli’nin, birbirine inanmış 3 girişimcinin kenetlenmesiyle 25 yıl önce yola çıktığını belirten Sağlam, “1996 yılında 100 metrekarelik küçük bir atölyede kurulan Yavuzlar Dişli, o günün koşullarında makine üreticilerinin, ulaşmakta zorluk çektikleri standart dişlilerin üretimine başladı. YDS Dişli markasıyla üretilen standart dişliler başta Bursa olmak üzere, ülke genelinde büyük ilgi gördü. Zaman ilerledikçe müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda, özel dişliler ve makine yedek parça imalatına da başlandı” şeklinde konuştu.

İlk ihracatlarını 2010 yılında gerçekleştirdiklerini ve bugün üretimlerinin yüzde 50’den fazlasını 20 ülkeye ihraç eder konuma geldiklerini söyleyen Yavuzlar Dişli Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serdar Sağlam, “Kendimize belirlediğimiz hedef; Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023 yılında, 3 kıtada 30’dan fazla ülkeye, üretimimizin yüzde 65’inden fazlasını ihraç etmektir. Ekip arkadaşlarımızla buna inancımız tam” dedi.

“Bursa sanayisine ve iş hayatına çok şey kattılar”

Yavuzlar Dişli’nin kuruluşunun 25. yılı nedeniyle düzenlenen geceye katılan ve konuşma gerçekleştiren Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cüneyt Şener, “Bursa makine sektörü yıllık 1 milyar doları aşan ihracatıyla Bursa sanayisi için çok önemlidir. Yavuzlar Dişli de sektör içinde ayrı bir öneme sahip. Firmanın değerli kurucuları öncü durumundalar; Bursa sanayisine ve iş hayatına çok şey kattılar. Bayrağı devralan Yavuzlar Dişli’nin ikinci kuşağı da başarılı çalışmalarıyla faaliyetleri sürdürerek yeni kuşakları hazırlayacaklardır. Firmamızın yaptıklarından gurur duyuyoruz. Yavuzlar Dişli’ye nice 25 yıllar, 50 yıllar diliyorum” dedi.

Tedarikçiler ve çalışanlara plaket

Yapılan konuşmaların ardından Yavuzlar Dişli’nin kurucuları Esat Sağlam, Tunçer Yavuz ile Selahaddin Şengül’e, adlarına Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde okuyan 3 öğrenciye eğitim bursu verilmesi nedeniyle teşekkür belgesi takdim edildi.  

Gecede ayrıca Yavuzlar Dişli’nin tedarikçileri Şahince Çelik, Yılkap Yüzey İşlem, Erkal Isıl İşlem, Yasko Teknik Hırdavat, Elpron Elektrik, Kluthe Duraner, Derin Gümrükleme, TNT Expres Taşımacılık ve Sed Dişli Makine firmaları ile firmada 25 yıldır çalışan Taner Avcı ve Erhan Çur, 20 yıldır çalışan Turgay Avgezer ile 10 yıldır çalışan Özcan Erkul’a ve 5 yıldır çalışan Recep Oktay’a, Yusuf Kubilay Kuzay’a, Yasin Taç’a ve Yunus Özdemir’e de teşekkür plaketleri verildi.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com