Connect with us

Genel

Çimento sektörü SEW-EURODRIVE eğitim seminerinde buluştu

Yayın Tarihi:

-

  

SEW-EURODRIVE Hareket Sistemleri tarafından Gebze Fabrikasında 8 Mayıs 2014 tarihinde gerçekleştirilen “Çimento Uygulamalarında Tahrik Çözümleri” başlıklı eğitim seminerine katılımcılar büyük ilgi gösterdi.

IMG_3079

 SEW-EURODRIVE Teknik Müdürü Cemil Çerçi

Çimento sektörüne yönelik olarak SEW-EURODRIVE Hareket Sistemleri tarafından gerçekleştirilen “Çimento Uygulamalarında Tahrik Çözümleri” başlıklı eğitim seminerine, Türkiye’nin önemli 22 çimento fabrikasından 38 katılımcı katıldı. Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği eğitim seminerinin açılış konuşması, SEW-EURODRIVE Teknik Müdürü Cemil Çerçi tarafından gerçekleştirildi. SEW-EURODRIVE’ın global tanıtımı ve SEW EURODRİVE Türkiye’nin aktiviteleri hakkında bilgi veren Çerçi şunları söyledi: “1931 yılında kurulan SEW-EURODRİVE elektrik motoru ve redüktörlü motor ile üretime başlıyor. Merkezi Almanya’da olan SEW-EURODRİVE, üretimin ve sanayinin olduğu hemen hemen bütün ülkelerde üretim, montaj ya da servis ve satış noktaları olan, çok geniş bir hizmet ağına sahip global bir firma. Temel ürün grupları arasında redüktörlü motor, frekans invertörü, servo sistemleri, otomasyon sistemleri ve ağır sanayiye yönelik endüstriyel redüktör üretimi bulunuyor.”

83 yıllık bir deneyimle dünyada 48 farklı ülkede faaliyet gösterdiklerini belirten Çerçi, “SEW EURODRIVE olarak 15 bin çalışanımız, 15 tane üretim tesisimiz ve 77 tane montaj fabrikamız ile dünya genelinde 2,5 milyar Euro ciroya ulaşmış durumdayız” dedi.

SEW-EURODRIVE Türkiye faaliyetleri hakkında da bilgi veren Çerçi konuşmasına şöyle devam etti: “Türkiye’de ki faaliyetlerine 1997 de başlayan SEW-EURODRIVE, ilk olarak küçük bir satış ofisiyle faaliyetlerine başlıyor. İki yıl sonra 1999 yılında montaj atölyesi kuruluyor. 1999’dan sonra SEW-EURODRIVE Almanya’daki tüm ürün yelpazesini servis, montaj ve satış anlamında Türkiye’de sunmaya başlıyor. 2011 yılında da Gebze Montaj Fabrikası 10 milyon Euroluk bir yatırımla kuruluyor. Bu fabrika sadece Türkiye için değil, çevre ülkeler içinde hizmet vermek amacıyla kuruluyor.”

SEW EURODRIVE Satış Müdürü Murat Eroğlu

 SEW EURODRIVE Satış Müdürü Murat Eroğlu

Cemil Çerçi’nin açılış konuşmasının ardından, SEW EURODRIVE Satış Müdürü Murat Eroğlu tarafından sunulan eğitim seminerine geçildi. İki bölümden oluşan seminerin ilki, “Çimento Üretim Proseslerine Özel Tahrik Çözümleri” başlığı altında gerçekleştirildi. Amaçlarının son on yılda SEW EURODRIVE’ın çimento sektöründe yapmış olduğu üretim, referans, yenilikler ve özel çözümlerinin neler olduğunu çimento sektörünün içinde hizmet eden profesyonel insanlara sunmak olduğunu belirten Eroğlu, ilk bölümde ağırlıklı olarak endüstriyel redüktörler hakkında bilgi verdi.

Seminerin ilk bölümünün ardından katılımcılara fabrikayı gezdiren Eroğlu, fabrika hakkında katılımcılara bilgi verdi. Fabrika gezisinin ardından seminerin ikinci bölümünde Eroğlu “Değirmen Tahrik Grupları Seçimi ve Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar” başlıklı sunuma geçti. Bu bölümde çimento üretimin en önemli ve en kritik uygulaması diyebileceğimiz “yatay bilyalı değirmen” tahrik grubunun özelliklerinin, kritik noktalarının ve aşama aşama seçiminin nasıl yapıldığının uygulamalı olarak katılımcılara gösterilmesi ile seminer son buldu.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com