Connect with us

Çimento

Çimento sektörüne özel redüktörlerde 120 yıllık Flender tecrübesi

Yayın Tarihi:

-

Onur Tepe, Flender Mekanik Güç Aktarma Sistemleri Bölge Satış Yöneticisi

Çimento sektöründe kullanılan makinalar zorlu şartlar altında çalışan ekipmanlardır. 1899 yılından bu yana tecrübemizi ürünlerimize yansıtarak en uygun çözümleri hem üreticiler hem de son kullanıcılar ile paylaşıyoruz. Uzun ömürlü, yüksek performanslı ürünlerimiz dik değirmen, bilyeli değirmen, fırın, elevatör, konveyör, roller pres üreticileri ve son kullanıcıları tarafından tercih ediliyor.

Ağır hizmet tipi redüktör denildiğinde ilk akla gelen Flender ürünleri uygulamalara özel olarak geliştirilmeye devam ediyor.  Yeni PLANUREX® 3 serisi standartlaştırılmış, kompakt, yüksek verimli ve kullanıma hazır oluşu ile roller presler için mükemmel çözüm sunuyor.

PLANUREX® 3 serisi birçok avantajı sektörün hizmetine sunuyor.  Düşük ağırlığı, redüktör ve makine üzerine düşen yükü azaltıyor. Aynı ölçülere sahip rakipler ürünlere ve PLANUREX® 2 serisine göre %40 daha fazla tork sağlıyor. Daha küçük gövde de yüksek tork kapasitesi sayesinde roller pres uygulamasında da küçük silindir çaplarına izin veriyor.

26 farklı gövde büyüklüğü, 3.000 Nm’den 1.400.000 Nm’e kadar helisel ve konik helisel FZG tipi ağır hizmet redüktörleri ve 0,5 Nm’den 1.000.000Nm’e kadar olan Flender kaplinleri ile çimento sektörünün ihtiyaç duymuş olduğu bütün tahrik sistemlerilerine tek elden cevap veriyoruz.

Flender markası, sahip olduğu yüksek ürün kalitesi, ağır sanayi şartlarında gösterdiği çalışma performansı ve uzun ömrü sayesinde; tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de sektöre yön veren makina imalatçıları ve son kullanıcı firmaları tarafından en çok tercih edilen markaların başında geliyor.  Son 15 yıldır Siemens çatısı altında Mekanik Sürücüler bölümünde faaliyetlerini yürüttüğümüz Flender markamız; 1 Ağustos 2018 tarihi itibari ile yeni bir Siemens şirketi olan Flender Mekanik Güç Aktarma Sistemleri Sanayi ve Tic. A.Ş olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Sektördeki değişen trendlere ve pazardaki ihtiyaçlara daha hızlı cevap verebilecek şekilde daha esnek yapısı ile tüm hızıyla ülkemizdeki faaliyetlerine aralıksız olarak 34. yılında devam ediyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com