Connect with us

Dişli Üretim Servisleri

CoroMill® 172 ile kolaylaşan dişli frezeleme

Yayın Tarihi:

-

Dişlerde ve dişlilerde basitleştirilmiş ve daha verimli üretim.

CoroMill 172, yüksek kalitede dişli profilleri için çok yönlü ve tasarruflu bir çözüm sunan Sandvik Coromant’dan yeni değiştirilebilir uçlu disk kesicidir. Yeni değiştirilebilir karbür kesici uç teknolojisi ve güçlü iLock arabirimi sayesinde, dişliler ve dişler normal CNC tezgahlar ile birlikte azdırma tezgahlarında ve kremayer frezelerinde de işlenebilir.

Benzer HSS kesicilere oranla çok daha yüksek hız ve ilerleme (ve takım ömrü) elde edilebilen CoroMill 172 küçük ve orta lotlarda iç ve dış dişliler ile birlikte kremayer ve pinyonlarda yüksek tasarruf sağlar. Teğetsel monte edilmiş kesici uçlara sahip disk kesicilere göre tam-etkin bir tasarım sunarak, düz serbest yüzeyler ve içe kıvrık dişliler oluşturmak üzere kullanılabilir. Kesme değerleri için tipik başlangıç değerleri 140-200 M/dk kesme hızı ve 0,12-0,20 mm ilerlemedir.

Tek ayar

63 ile 254 mm arası çaplar arasında bulunan CoroMill 172 dişli modülleri 4-8 ve diş üretirken 4-9 modüller için uygundur. Kesicinin ana avantajı tek ayarda işlemedir: birçok operasyon için bir tezgah ve farklı kesici uç tipleri için bir kesici gövdesi. Ek olarak, taşlanmış karbür kesici uçlar kullanarak işleme kuru gerçekleşebilir, maliyetleri daha da azaltır.

GC1030 kalitede kesici uçlar müşteri tarafından belirlenen dişli profiline uygun üretilebilir: kesici uçlar gereken şekilde tümseğe, uç pahına, uç tahliyesi, ek modifikasyona sahip olabilir. Kesici gövdeleri de tasarım kesici ucun şekline bağlı olduğu için özel yapılabilir. Hem sağdan hem de soldan kullanılan takımlar sipariş edilebilir – kesici gövdeleri, dişli parçaların karışık üretimi için farklı profillere sahip olan çok sayıda kesici ucu tutmak üzere tasarlanabilir.

Güvenli işleme

Ultra-yüksek güvenlik ve hassasiyet, kesici uç ile takım gövdesi arasında bulunan yenilikçi Sandvik Coromant arabirimi iLock sayesinde garanti edilir. En son üstten baskılı ve deliğin altından çektirmeli bağlama teknolojisi en yüksek pozisyon tekrarlanabilirliğini sunar. Ek olarak sıfır kesici uç hareketi de takım ömrünü artırır.

CoroMill 172, tüm endüstri segmentlerinde bulunan tüm ISO P (çelik) sınıflandırmalı malzemelerde kullanılabilir.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com