Connect with us

Genel

Daha fazla performans ve esneklik için yeni dikey işleme merkezi

Yayın Tarihi:

-

10,000’den fazla tedarik edilen yatay işleme merkezinin verdiği deneyim ile DMG MORI SEIKI şimdi bu makine türünün 3. neslini piyasaya sürüyor. Yeni seri tüm alanlarda belirgin şekilde iyileştirilmiş teknik veriler ve yeni bir makine konseptiyle ikna sağlıyor. Bütün bunlar düşük bir giriş-düzeyi fiyatına sunuluyor. Başlangıç ise, yeni DMC 650 V2’yi ortaya çıkarıyor.
 

 

dmc_650v, nkt, unverkleidet, seebach,

Standart versiyonda güçlü özellikler

Yeni serinin makine konsepti, üzerinde 900 x 570 mm’lik bir kenetleme yüzeyine sahip sert tablanın bulunduğu mineral dökümden oluşan bir makine yatağına dayanıyor. Dökme demirden oluşan makine sütunu X/Y sürgüsünün temelini oluşturuyor. Bu şekilde yalnızca sabit tablayla bir arada 800 kg’a kadar iş parçası ağırlıklarına olanak sağlayan takım hareket ediyor. Çapraz yollar da 650 x 520 x 475 mm’ye çıkarıldı.

Bu makine segmentinde yeni olan özellik, tahriklerin ve kızakların soğutulma özelliğidir. Bilyeli somunlar ve lineer kızaklar, kısalan basınç rayları aracılığıyla soğutulurken sürtünme ısısı etkin bir şekilde yok ediliyor.

En yüksek verimlilik için son derece esnek özellikler

14,000 rpm’li standart işmiline ek olarak 24,000 rpm’e kadar daha ileri işmili versiyonları opsiyonel olarak mevcuttur. 10,000 rpm ve 303 Nm’li bir SK 50 işmili ve ağır işleme için yeterli rezerv sağlıyor. 20 cepli takım magazini opsiyonel olarak 30, 60 veya 120 cebe kadar artırılabilir.  Yeni DMC 650 V dolayısıyla yalnızca karmaşık üretim kapsamında parça üretimi veya eğitim için tavsiye edilmemektedir.  Güçlendirilmiş performans verileri kullanıcılara pek çok yeni uygulama imkânı sağlıyor. Karmaşık tek parça üretiminden farklı otomasyon çözümleriyle bir araya getirilmiş seri üretime dek ulaşan yüksek talaş kaldırma oranları ile ağır işlemelere kadar.

CELOS ile de sunulan en son neslin kontrolleri

DMC 650 V, ilk başta Siemens 840D solutionline ile 19Ó ERGOline¨ ve Operate 4.5’in yanı sıra, Heidenhain TNC640 ile olmak üzere Kasım 2013’ten itibaren sunulacak. Bunu 2014’ün ikinci çeyreğinde 21.5Ó ERGOline¨ ve SIEMENS ile DMG MORI SEIKI’nin CELOS’u izliyor.

DMC 650 V’nin dikkat çeken yönleri

    • Standart versiyonda güçlü özellikler. 14,000 rpm / 121 Nm ile ana işmili, 36 m/dk’lık hızlı çapraz dönüş
    • 303 Nm ile SK50 işmili*
    • |3|  120’ye kadar cebe sahip takım magazini
    • 800 kg’ye kadar iş parçası ağırlıkları
    • Tahriklerin ve kızakların soğutmasıyla belirgin şekilde daha yüksek hassasiyet

*opsiyonel

1-Yeni DMC 650 V tüm alanlarda belirgin şekilde iyileştirilmiş teknik veriler ve yeni bir makine konseptiyle ikna sağlıyor. Bütün bunlar düşük bir giriş-düzeyi fiyatına sunuluyor.

2-Yeni yatay işleme merkezi DMC 650 V’nin eşsiz makine konsepti daha fazla güç ve esneklik için taban görevi görüyor.

3-Bilyeli vidalı tahriklerin ve kızakların soğutulması, uzun vadeli işlemlerde de yüksek hassasiyet için taban teşkil ediyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Devamını Oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com