Connect with us

Kayış ve Kayış Tahrikleri

DELTA CHAIN CARBON

Yayın Tarihi:

-

Optibelt “Delta Chain Carbon” yeni ve yüksek performanslı zaman kayışı olarak pazarda yerini almıştır. Ürün yüksek tork ve yüksek performans gerektiren ekstrem kullanımlar için tasarlanmıştır.

 

Delta Chain Carbon kayış yüksek aşanıma dayanıklı, mukavemetli poliüretan malzemeden olup, içinde yer alan kord iplikleri de karbon fiberden oluşmaktadır.

 

Delta Chain Carbon, uluslararası saygınlığa sahip olan ve özgün tasarımların yer aldığı “Almanya Dizayn Ödülleri” kapsamında büyük bir başarıya imza atarak 2016 yılında dizayn ödülünü almaya hak kazanmıştır. Bu organizasyonun amacı, her yıl eşsiz ve özgün tasarımları ortaya çıkararak sektörel anlamda çığır açan ürünleri lanse etmektir. 2012’de başlayan Alman Tasarım Ödülü hali hazırda en prestijli uluslararası tasarım yarışmalarından birisidir.

 

 

Optibelt Delta Chain Carbon kayış, yüksek performanslı kauçuk zaman kayışlarına kıyasla %100’e kadar daha fazla güç aktarımına olanak sağlıyor. Yapılan deneysel çalışmalarda, neredeyse zincirle güç aktarılan sistemler kadar güç aktarabildiği görülmüştür.

Optimize edilmiş pürüz diş yapısı kuvvetin tüm diş profilleri arasında eşit dağılımı sağlamakla birlikte, olumsuz koşullarda (yağ, kimyasal, ozon vb… ) güvenle kullanılabiliyor. Birçok yeniliği içinde barındıran bu yeni nesil ürün; sessiz çalışması, minimum aşınan özel diş yapısıyla geleceğin teknolojisini sizinle buluşturuyor.

Güç aktarım kapasitesi kauçuk zaman kayışlarına göre çok daha fazla olduğu için yarı genişlikteki kayışla aynı gücü iletebiliyorsunuz. Bu sayede kasnak ve kayıştan tasarruf sağlayıp, işletme maliyetlerinizi düşürebiliyorsunuz.

Özel diş yapısı ve yüksek performans özelliği nedeniyle Delta Chain Carbon kayışlar; Optibelt ZRS DC kasnaklarla kullanılmalıdır.

 

Delta Chain Carbon kayışın kullanıldığı alanlar:

•İmalat Tezgahları (Torna, delme, frezeleme)

•Tekstil Makinaları (Örgü makinelerinde ana tahrik kayışı )

•Cam Üretim Tesisleri (Yüksek güç aktarımı gerektiren uygulamalar)

•Motor Sporları (Yüksek performans gerektiren drag yarış araçlarının  motor tahriklerinde)

 

Şu anda 8M diş profiliyle ihtiyaçlara cevap vermekle birlikte, çok yakında 14M profili de ürün portföyüne dahil edilecektir.

Ürünlerle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve teknik destek almak için Optibelt Türkiye ile iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com