Connect with us

Kaplin ve U-Bağlantıları

OPTIBELT / DESCH Dişli kaplinleri

Published

on

Optibelt / Desch dişli kaplin GC, pozitif torklu aktarımlar için uygun esnek mil bağlantıları sağlamaktadırlar. Radyal, eksenel ve açısal mil kaçıklıklarını ortadan kaldırır. Yüksek tork aktarımı sağlayan bu kaplin çeşidi, çelik malzemeden imal edilmektedir.

 

Optibelt / Desch  GC dişli kaplinler, bütün mekanik alanlarda kullanılırlar. Dişler arasında optimum gres yağlamasına sahip olmasının sonucunda maksimum emniyetle uzun ömür sunarlar. Bu kaplinler genellikle yatay montajlarda kullanmaya uygundur. Dikey yönde montaj uygulamalar için özel tipleri mevcuttur.

 

Uygulamanızın gereksinimlerine göre özel tipteki dişli kaplinler kısa sürede teslim edilebilmektedir.

 

 

Ölçü aralığı 50mm’ den 1000mm’ ye kadar olup, 1.920 Nm’den 8.000.000 Nm’ye kadar güç aktarımı sağlamaktadır. Bu güç aktarımı 20 mm’lik den 1.000 mm’ye  kadar olan mil çaplarında gerçekleşmesi uygundur.

+220oC’ye kadarsıcaklık dayanımına sahiptir.

Açısal ve radyal mil kaçıklıkları durumunda özel diş yapısı sayesinde köşelerdeki kaçıklık diş içine basınç uygular. Diş yapısından dolayı eksenlerde hareket imkanı sağlanır.

Optimum sürtünme koşulları, sürekli gres yağlamasında kaynaklı olarak neredeyse aşınmayan operasyonlar ve uzun servis ömrü sunar.

Güç aktarımın fazla olduğu, dişli kaplinlerin kullanıldığı başlıca uygulama alanları:

  • Kağıt sektörü
  • Metal sektörü
  • Çimento sektörü
  • Kauçuk ve plastik sektörü
  • Maden sektörüdür.

Kaplin seçimlerinizde en doğru ürüne seçebilmek  için “info@optibelt.com.tr” adresinden Optibelt yetkilileri ile iletişime geçip, hem teknik hem de tedarik sürecinde destek alabilirsiniz.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com