Connect with us

Redüktörler

Dişsan’dan maden sektörüne özel redüktörler

Yayın Tarihi:

-

 

Her sektörün kendisine özel ihtiyaçları ve özel çözümlere gereksinimleri bulunmaktadır. Madencilik sektörü için de redüktör, sistemin çok kritik bir parçasıdır ve redüktörün özel şartlarda performans göstermesi gerekmektedir.

 

Her sektörün kendisine özel ihtiyaçları ve özel çözümlere gereksinimleri bulunmaktadır.  Madencilik sektörü için de redüktör, sistemin çok kritik bir parçasıdır ve redüktörün özel şartlarda performans göstermesi gerekmektedir.  Ağır sanayi sistemlerinde yükler çok darbeli olduğundan ve yüksek tork gerektiren  dur-kalk yapıldığından kullanılacak redüktörler ağır şartlarda çalışmaya elverişli olmalıdır. 

Dişsan’ın DA serisi paralel milli ve DK serisi helis konik dişlili redüktörleri her türlü ağır sanayi uygulamalarında kullanım için tasarlanmıştır. Sağlam gövdesi, yüksek dişli kalitesi sayesinde en ağır şartlarda dahi sorunsuz bir şekilde çalışabilmektedir.   Redüktörler isteğe göre delik çıkış milli veya dolu çıkış milli olarak sunulmaktadır. Çalışma koşullarına göre redüktöre yağ pompalı cebri yağlama sistemi, cebri fan, eşanjörlü soğutma sistemi veya geri dönüş kilidi gibi özel aksesuarlar uygulanabilmektedir Dişsan, ayrıca şase üzerinde girişinde hidrolik kavrama ve motorlu; çıkışında elestik kavramalı komple çözümler sunabilmektedir. Dişsan, bu sektördeki uzun yıllara dayanan tecrübesi ve konuya hakimiyeti ile maden sektörü  tarafından en çok tercih edilen markalardan biri konumundadır.

Dişsan DA / DK Model Redüktörlerin  Avantajları:

• Sağlam gövde yapısı ve yüksek kaliteli malzeme kullanımı sayesinde güvenilir ve uzun ömürlüdür.

• Dişlilerin ve gövdelerin hassas işlenmesi neticesinde düşük ses seviyesinde çalışır.

• Özel çıkış mili, geri dönüş önleme kilidi, yağlama ve soğutma sistemleri gibi opsiyonel özellikleriyle esneklik sağlar.

Redüktörün Özellikleri:

Gövdeler GG25 kalite gri pik dökümden imal edilmektedir. Özel istek üzerine GGG40 sfero döküm olarak da imal edilebilir. Helis alın dişliler ve helis konik dişliler en iyi kalitede alaşımlı çelikten üretilmektedir. Helis dişlilerin diş açma ve ısıl işlemlerden sonra diş profilleri taşlanmaktadır. Konik dişliler ise talaş kaldırma ve ısıl işlemlerden sonra leplenmektedir. Böylece redüktörlerin sessiz ve titreşimsiz çalışmaları sağlanır. Yüksek kalite rulmanlar en az 50,000 saat ömürlü olacak şekilde seçilmektedir.

Dişsan Kavrama Çözümleri:

Dişsan, müşterilerine komple çözümler sunmak amacıyla, kavrama imalatı da yapmaktadır.  Kavramalar, güç aktarım sistemlerinin önemli elemanlarıdır.  Kavramalar, motor ile redüktör veya redüktörle iş makinası arasında bağlama elemanı olarak kullanılmaktadır.

Hidrolik Kavramalar:

Motorla redüktör arasında kullanılmaktadır. Yük altında kalkış yapması gereken işletmelerde elektrik motorunun zorlanmadan yol almasına ve çalışma devrine yükselmesine yardımcı olur. Özellikle sık duruş kalkış yapan işletmelerde darbesiz ivmelenme sağlayarak kırılmaları önler, işletmenin ömrünü uzatır. Hidrolik kavrama titreşimleri kendi bünyesinde söndürür ve işletmenin sessiz çalışmasını sağlar. Dişsan DHK model hidrolik kavramalar, elastik kavramalı ve v-kayışı kasnaklı olmak üzere iki tipte üretilmektedir. Kavrama gövdesi alaşımlı alüminyum dökümden; pervane göbeği ve elastik kavrama gövdesi C45 imalat çeliğinden imal edilmektedir. 1500 devirde 250 kw’a kadar üretim yapılmaktadır.

Elastik Kavramalar:

Elastik Kavramalar motorla redüktör veya redüktörler iş makinası arasında kullanılan bağlantı elemanlarıdır. Elastik kavramalar iki mil arasında belli orandaki açısal sapmaları tolere ederek tahrik sistemi elemanlarını korur. Kavramanın elastik takozları titreşimleri kendi bünyesi içinde söndürerek kırılmaları önler ve işletmenin sessiz çalışmasını sağlar.

Dişsan DYHK model elastik kavramalar, C45 imalat çeliğinden bütün yüzeyleri işlenmiş olarak imal edilmektedir. Elastik takoz malzemesi olarak, sürtünmeye ve darbelere çok dayanıklı bir malzeme olan poliüretan elastomeri (Vulkollan) kullanılmaktadır. DYHK model elastik kavramalar 500 – 48.000 Nm arasındaki momentler için çeşitli boylarda üretilmektedir.  Dişsan, ayrıca tek yönlü kavrama ve dişli kavrama üretimi de yapmaktadır. Dişli kavramalar, düşük devirlerde, küçük hacimde yüksek moment taşımak gerektiği zaman tercih edilmektedir.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com