Connect with us

Yağlama

NSK’nin H3G rulman yağı %100 gıdadan elde edilir

Yayın Tarihi:

-

 

NSK, %100 gıda maddelerinden elde edilmiş dünyanın ilk yağlama yağını geliştirmiştir. Bu gelişme makinenin, üretim ekipmanının veya cihazların gıda maddeleri, farmasötikler veya kozmetiklerle temas ettiği tesisler için bir yenilik olmuştur. Ayrıca, yeni H3G yağı, yağlama yağının su mukavemetine ve düşük torkuna uygun her türlü uygulama için idealdir.

 

Başlangıçta, bu yağ NSK’nın Silver-Lube® serisinde, sık ve kapsamlı yıkama gereken endüstrilerde kullanılmak üzere tasarlanan korozyona dirençli, optimum hijyen standartları gereken ve geniş bir sıcaklık aralığında iyi kimyasal direncin önemli olduğu çeşitli rulman ünitelerinde kullanılmıştır. Tipik uygulamalar arasında karıştırıcılar, doldurucular, santrifüjlü ayırıcılar, şişeleme makineleri ve konveyörler gibi gıda makineleri ile pompalar dahil, farmasötik, kozmetik ve tıbbi süreç cihazları bulunur. En önemlisi, çevre dostu yağ kazayla gıdayla temas edebilecek ürünlerle ilgili en yüksek uluslararası standartlara uygundur.

NSK’nın yeni, ekoloji dostu yağı petrol içermez, bu tür uygulamalarda şu anda yaygın olarak kullanılan yağların standartlarının üzerindedir. Bunların temelinde kolza yağı ve genellikle pek çok gıda dışı malzeme içeren diğer nebati yağlar bulunur. Bu tür yağlarda aynı zamanda performans sınırlandırmaları olabilir, oksidatif stabilitesi daha düşüktür bu da kayganlık ve sağlamlık sorunları ile sonuçlanır. Aksine, NSK’nın yağları, baz yağı, kıvamlaştırıcı madde ve katkı maddeleri dahil, tamamen gıda bazlı malzemelerden yapılır. Örneğin, gıdadan elde edilen nebati yağ, mükemmel ısı toleransı nedeniyle baz yağ olarak kullanılır, bununla birlikte kıvamlaştırıcı madde gıda katkıları içerir, baz yağının iyi tutulması için iyi bir 3D ağı vardır. Yağlama yağı aynı zamanda, baz yağın sağlamlığını daha arttıran gıda katkıları ile formüle edilmiştir, daha iyi oksidatif denge sunan bir gres ortaya çıkmıştır ve sürtünme kaybı (tork) mevcut eşdeğer ürünlerin üçte biri daha azdır.

Diğer avantajları, daha az sızıntı olması ve suya maruz kalması durumunda bile hizmet ömrünün daha uzun olmasıdır. Çevresel bakış açısına göre, yağ doğal olarak biyoçözünürdür ve toksik olmayan atıklar üretir, bu nedenle kirletici değildir ve bütünüyle sürdürülebilirdir.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com