Connect with us

Motorlar

Döngüsel ekonomi için verimli otomasyon

Yayın Tarihi:

-

Baumüller K 2019 fuarında, plastik sektörü için döngüsel ekonomi güvencesi sunan verimli ürün ve servis hizmetleri sunuyor.

Plastik ve kauçuk sanayi 16-23 Ekim 2019 tarihleri arasında Düsseldorf’ta düzenlenecek K fuarında buluşuyor. Bu yıl fuarın odağında döngüsel ekonomi konusu ön plana çıkıyor. Baumüller akıllı tahrik ve otomasyon sistemleri ile plastik malzeme üretiminden işlemeye ve malzemelerin geri dönüşümüne kadar dünya çapında çok sayıdaki uygulamalar için sürdürülebilir ve doğal kaynakları koruyan bir üretimi destekliyor. Plastik sektöründe faaliyet gösteren birçok firma yıllardan beri Baumüller firmasının yenilikçi gücü ve uzmanlığını tercih ediyor. Bu çerçevede folyo imalatı, enjeksiyon, ekstrüzyon, termo form teknolojileri ile geri dönüşüm alanında faaliyet gösteren birçok pazar lideri firmalar Baumüller müşterileri arasındadır. 

Baumüller Şirketler Grubu aynı zamanda mühendislik, bakım ve onarım, makine modernizasyonu alanlarında sunduğu akıllı servis konseptleri ile makineleri optimize edilmiş şekilde uzun süreli çalışmasına katkı sağlıyor. Sistem, ürün ve servis hizmetleri alanlarında sunmuş olduğumuz çözümleri salon 11’de bulunan A41 nolu standımızda inceleyebilirsiniz. 

Yüksek performans için yeni güç üniteleri

bmaXX 5000 inverter serisi entegre sürücü bağlantı sistemi ile hızlı ve kolay şekilde kombine edilebilir besleme – rejeneratif  besleme üniteleri ve sürücü ünitelerini kapsar. Böylece makine imalatçısının kurulum maliyetleri azalır, işletmeye alma ve servis süreleri kısalır. Regülatör türleri hava, su ve yağ soğutmalı olarak mevcuttur ve yüksek performans gücü nedeniyle çok küçük bir montaj alanı gerektirir. Besleme üniteleri azami 300 kW değerine kadar genişletildi. Bu üniteler plastik işleme sektörü için idealdir, zira enjeksiyon kalıbını açma ve kapama ve enjeksiyon işlemi gibi dinamik hareketlerde kısa süreli olarak yüksek güç alınması gerekmektedir. 420 A azami akımlı büyük ekseneler, dinamik yüksek performanslar için mükemmel derecede uygundur. 

Enerji verimliliği sağlayan çözüm aynı zamanda çok kompakt bir yapı tarzına sahiptir ve hassas plastik parçaların imal edilmesini mümkün kılar. 

Enjeksiyon makineleri için direkt itici

Elektrikli itici tahrik sistemi için DSC1-135 çok özel bir geliştirmedir. Direkt itici özellikle plastik işleme sektörünün talepleri dikkate alınarak geliştirilmiş, güçlü ivme özelliğine sahip bir tahrik sistemidir. Plastik işleme makinesi imalatçıları, özel mekanik mil bağlantısı ve motorun aşırı yük aralığında çalışma özelliğine sahip olmasından büyük avantaj elde ederler. Bunun yanında motorda, aksiyal kuvvetleri karşılayan özel bir yataklama sistemi bulunur ve bu sistem, çok iyi derecede dinamik özelliklere ve yerden tasarruf sağlayan montaj ölçülerine sahiptir. Bu özellikler makine konstrüksiyonunun çok kompakt tasarlanmasını sağlar ve örneğin kayış gibi mekanik aktarma elemanlarından tasarruf etmeyi mümkün kılar.

Daha yüksek performans: Kompakt, su soğutmalı servo motorlar 

Baumüller, servo motor ürün portföyünü su soğutmalı, 45 ve 56 boy modeller ile genişletiyor. Yerden tasarruf sağlayan montaj ölçüleri ve küçük boylardaki su soğutmalı modeller aynı zamanda yüksek performans taleplerinde büyük avantaj sağlıyor. Bu modeller sayesinde çok büyük anma performans değerine sahip motorların kompakt ölçü ile tasarlanmasını mümkün kılar. Makine imalatçıları için bu optimal mekanik özellikler, düşük maliyet ve daha ekonomik anlamına gelir.

Maliyet tasarrufu sağlanmasının yanında küçük boy su soğutmalı modeller montaj yeri konusunda diğer avantajlara da sahiptir: Gövde serisinin dış ölçüleri soğutmalı olmayan modeller ile aynıdır ve böylece azami soğutma kapasitesinin avantajlarını minimal ölçüler ile birleştirir. Soğutma sıvısı olarak kullanılan suyun ısıyı iletme özelliğinin diğer bir artısı, montaj alanları dar olan uygulamalarda motorlar birbirlerini ısıtmadan yan yana monte edilebilir. 

Yüksek tork ve performans özelliğine sahip, bakım gerektirmeyen direkt tahrik üniteleri  

DST2 serisi Yüksek Tork motorlar plastik işleme sektörü için bakım gerektirmeyen ve enerji verimliliği sağlayan bir çözümdür. Bu motorlar toplam devir aralığı boyunca azami 80.000 Nm tork üretir ve böylece yüksek güce sahiptir. Motorların şu anda 135 ve 560 aralığında yedi değişik modeli bulunur ve azami 2000 d/dk devir ve 1150 kW güce sahiptir. Bu motorlar düşük devirlerde de yüksek tork üretir ve mükemmel konsantriklik ve çok yüksek regülasyon kalitesine sahiptir.  Ayrıca sağlam yapı ve düz, kirlenmeye hassas olmayan gövde yüzeyine sahiptirler.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com