Connect with us

Redüktörler

Duran Mekatronik, inovatif çözümlerini SAHA EXPO’da sergiledi

Published

on

Müşterilerine en kaliteli yerli ve yabancı güç aktarma sistemlerini tek bir kaynaktan sağlamayı amaç edinen Duran Mekatronik, birçok sektöre sunduğu çözümleri SAHA EXPO 2021’de tanıttı.

1954 yılında faaliyetlerine başlayan Duran Grubu’nun en genç üyesi Duran Mekatronik, SAHA EXPO 2021’de ziyaretçileri ve sektör paydaşlarıyla bir araya geldi. Duran Grup bünyesinde konik ve planet redüktör üretmek üzere 2016 yılında faaliyetlerine başlayan Duran Mekatronik, Türkiye’nin en büyük sanayi kümesi SAHA İstanbul’un düzenlediği SAHA EXPO Savunma Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı’nda, piyasaya sunduğu yenilikçi çözümleri tanıttı. Özel redüktörler ve aktarma organları içeren projeler için üretim ve Ar-Ge yapan firma, müşterilerinin en kaliteli yerli ve yabancı güç aktarma sistemleri ihtiyaçlarını, en geniş yelpazede tek bir kaynaktan sağlamayı amaçlıyor. 

Faaliyetlerine 1954 yılında matbaacılık ve karton ambalaj üretimi ile başlayan Duran Grubu, günümüzde küresel ölçekte tanınan bir tedarikçi haline gelmiş durumda. Grup bünyesine 1989 yılında karton ambalaj katlama ve yapıştırma makineleri üretimi için katılan Duran Makina, alanında lider firmalar arasında yer alarak 70 ülkede müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor. Duran Grubu bünyesine pilates ekipmanları üretimi ile 2014 yılında katılan BASI Systems markası, kısa sürede 60 ülkeye ulaşarak dünya piyasalarına lanse edildiği ikinci yılda, Amerika’da tüm zamanların en iyi pilates ekipmanı olarak değerlendiriliyor. Grubun misyonu olan “Türkiye’nin değerlerini Türk mühendisiyle, Türk işçisiyle katma değeri yüksek ürünler haline getirip ihraç ediyoruz” ilkesiyle faaliyetlerini yürüten Duran Mekatronik ise portföyünde bulunan ürünler ve özel imalat üretiminin yanı sıra redüktör ve diğer güç aktarma sistemlerinin seçiminde müşterilerine destek hizmeti de sağlıyor.

Girdiği her sektörde faaliyetlerini başarılı bir şekilde yürüten Duran ailesi, Duran Mekatronik markasıyla üretmeye başladığı planet ve yön değiştirici hassas redüktörleri de dünya markası haline getirmeyi hedefliyor.

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Redüktörler

Yılların eskitemediği Dişsan kalitesiyle 30 yıldır durmayan redüktör!

Published

on

By

Redüktör ve kaplin üretimindeki kalitesiyle pek çok endüstrinin yanı sıra, ağır sanayiye sunduğu çözümlerle zorlu uygulamaların kahramanı olan Dişsan Redüktör, sahada yılların eskitemediği ürünleriyle anılıyor. Demir-çelik sektöründe çalışan ve bugüne kadar herhangi bir tadilat işlemi görmeyen Dişsan Redüktör, tam 30 yıldır çalışıyor. Yarım asrı aşan üretim ve mühendislik birikimi, esnek proje ve imalat yapısı ile pek çok uygulama alanı için en verimli çözümleri tasarlayan ve üreten Dişsan Redüktör, kalitesiyle ağır sanayi sektörlerinin ve zorlu uygulamaların aranan markası olarak öne çıkıyor. Sahada arızalanmayan ürünleriyle anılan Dişsan’ın görselde yer alan redüktörü, montajının yapıldığı 1993 yılından bu yana ilk günkü performansıyla çalışıyor.

Dişsan Redüktör’ün demir-çelik sektöründe faaliyet gösteren bir müşterisi için 30 yıl önce montajını yaptığı redüktör, yıllık periyodik bakımları dışında herhangi bir tadilat işlemi görmeden çalışmayı sürdürüyor. Dişsan Redüktör mühendisliği ve kalitesinin yanında, kullanıcının zamanında ve eksiksiz yaptığı bakımla ilk günkü performansını aratmayan ürün, yarı mamul hazırlama biriminde konveyör redüktörü olarak günlük ortalama 20 saat çalışmaya devam ediyor.

Konuyla ilgili konuşan Dişsan Redüktör Satış Müdürü Servet Reyhanoğlu, “Dişsan Redüktör kurulduğu ilk günkü vizyonuyla ürün üretmeye devam etmektedir. 53 yılı geride bırakan bir işletme olarak sahada henüz ulaşamadığımız nice bu tarz hikayelerin olduğunu biliyoruz. Dişsan’ı bir dünya markası yapan bu anlayışı, bizden sonraki nesillere de aktararak yolumuza devam edeceğiz” diyor.

Continue Reading

Redüktörler

Ağır sanayide kalitesini kanıtlamış MOTOX / MOTOX-N Serisi motorlu redüktörler, sektöre hizmet etmeye devam ediyor

Published

on

By

Fazıl Rulmancılık Endüstriyel Ekipman A.Ş. sektörde 40 yılı aşkın tecrübesi ile ağır sanayi sektöründe güç aktarım sistemleri alanında hizmet veriyor. Motox / Motox-N Serisi redüktörlerde Türkiye yetkili bayisi ve çözüm merkezi pozisyonu ile hizmet alanını genişleterek devam eden Fazıl Rulmancılık; en zor çalışma şartlarında, kusursuz performans aranan noktalar için tasarlanmış Motox, Motox-N Serisi redüktörlerde orijinal yeni ürün, orijinal yedek parça temini ile birlikte bakım ve servis taleplerine de cevap veriyor.

MOTOX – MOTOX-N Serisi motorlu redüktörlerin üretim programını 2021 yılının mart ayı itibarıyla devralan STEINLEN ELEKTOMASCHIENBAU GBMH, ürün gamında bir değişiklik yapmadan üretimi sürdürüyor. MOTOX dişli motorlar, birçok olası kullanıma bağlı ortaya çıkan gereksinimleri karşılayabilecek kombinasyon ve çözümler içerir.

MOTOX portföyü, 0,09 ila 200kW güç aralığında dişli motorlar sunar. Tüm çalışma koşulları dikkate alındığında, enerji tasarrufu ve buna bağlı olarak CO2 emisyonlarının azaltılmasına ilişkin AB Yönetmeliği’nin spesifikasyonlarına sürekli olarak uyulur.

Bir MOTOX dişli motor satın alındığında; IEC 60034 uyarınca minimum verimliliklere dayalı ve 640/2009 sayılı AB düzenlemesine uygun olarak, her zaman premium verimlilikte (IE3) enerji tasarruflu bir motor kullanılacağı anlamına gelir. Buna ek olarak tüm 2 kademeli redüktörlü motorlar %96’nın üzerinde bir verimle karakterize edilerek; enerji tasarrufu ve sonuçta işletme maliyetlerini azaltmaya odaklanır. Tüm Motox- Motox-N Serisi redüktörler yüksek dikey yükleri karşılayabilmek için bir üst gövdeye çıkmadan aynı gövdede daha büyük mil çapları ile temin edilebilir.

Bu sayede daha uzun servis ömrü hizmete devam edebilir. Bu seçeneği en geniş alanda MOTOX / MOTOX-N Serisi motorlu redüktörler sunabilir.

https://www.fazilrulman.com.tr/

Continue Reading

Trendler

Güç Aktarım Sistemleri - Redüktörler, Rulmanlar, Motorlar, Sürücüler sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et