Connect with us

Genel

EMO’da yeni taşlama teknolojileri görücüye çıkıyor

Yayın Tarihi:

-

 

ZEMA taşlama makineleri

 

ZEMA firmasının JUNKER Grubu tarafından Mart ayında satın alınması taşlama branşındabüyük bir etki yarattı. Milano’da 5 ila 10 Ekim 2015 tarihleri arasındadüzenlenecek EMO‘da taşlama makinesi üreticileri Avrupa’da ilk kez birliktegörücüye çıkacak: ZEMA şaft işleme için bir silindirik taşlama makinesi takdimedecek ve JUNKER 14. salon N06 nolu fuar standında aynı anda üç taşlamamakinesi gösterecek: rulman bilyelerinin, takımların ve bilyeli vidalısomunların iç dişlerinin taşlanması için.

Bilyeli vidalı somunların iç dişlerinin taşlanması

JUNKER, taşlama uzmanı olan uzunlamasına ve radyal konumlandırıcıyı yükleme portalına entegre ederek JUMAT 1S/30 KGi ek sürelerini büyük bir oranda kısalttı. Bu sayede taşlama makinesi, düşük yer ihtiyacı ve kısa takt süresiyle birlikte bilyeli vidalı somunların iç dişlerinde yüksek bir yüzey kalitesi sağlar.

Rulman bilyelerinin puntasız dalma taşlamayla işlenmesi.

Puntasız silindirik taşlama makinesi JUPITER 125 rulman bilyesi gibi silindirikparçaları mükemmel dairesellikte, uygulamaya göre korund veya CBN ile taşlamaktadır. Puntasız taşlama yöntemi, taşlama taşı ömrü aynı kalırken yüksek işleme verimi sağlar, ki özellikle yüksek adetlerde bu önemli üretim avantajları sağlar.

Takımların silindirik taşlaması sırasında değişmeyen kalite

JUNKER Lean Selection speed, tek seferde takım üzerinde birden fazla taşlama operasyonunun yapılmasına imkân verir. Hareketli iş mili mengenesine (B aksı), QUICKPOINT taşlama yöntemiyle çalışan bir veya iki yüksek verimli taşlama mili monteedilir. Akıllı bir otomasyon yükleme sürelerinin kısa olmasını sağlar.

Krank millerinin Korund ile taşlanması

EMO Fuarı’nda ZEMA, Numerika GH-1000 makinesinin krank millerindeki flanş ve muyluları nasıltam ölçüsünde taşladığını gösterecek. Bununla birlikte hidro statik X ve Z aksıve hidrostatik yataklanmış taşlama miline sahip sağlam silindirik taşlama makinesi otomotiv sanayindeki başka pek çok iş parçası, örneğin; transmisyon milleri için uygundur. Ayrıca GH-1000 kumandası çok kolay kullanılabilmektedir.

Görsel malzeme

Resim 1


Hannover’de düzenlenen son EMO Fuarı’nda JUNKER Grubu taşlama branşına pek çok yenilik takdim etmişti

Resim 2


JUNKER Grubu’nun fuar standında ziyaretçiler çok sayıda taşlama uygulamasını,özellikle bilyeli vidalı somunların iç dişlerinin taşlanmasını canlı olarak görebilecek…

Resim 3


…veya sert metalden kademeli matkap takımının taşlanmasını.

JUNKER

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com