Connect with us

Genel

Ağır yük tavan vincine daha ileri teknolojik özellikler eklendi

Yayın Tarihi:

-

 

Konecranes SMARTON® güç gerektiren işlemlere, montaj ve onarıma ilişkin kullanımlara yönelik birçok parçadan oluşan bir ağır yük tavan vinci. SMARTON, tek bir troley ile 250 tona kadar, iki troleyle ise 500 tona kadar yük taşıma kapasitesine sahip. Geniş bir hız aralığına sahip olan vincin iş sınıfları M3 ila M8 arasında değişiklik göstermekte.

 

Şimdiler de bu vinç daha da geliştirdi. Yenilenen vinç, kaldırma işlemlerinin mümkün olduğunca güvenli, kolay ve etkin gerçekleştirilmesi adına tasarlanmış. Bu en yeni gelişmeler, özellikle vinç operatörleri, müşteri hizmetleri ekipleri ve yönetim için kullanıcı ara yüzünün geliştirilmesine yönelik ayarlanmış.

Kullanıcı deneyiminde seviye artışı

Yeni SMARTON, telsize ya da vinç operatörünün kabinine yerleştirilebilen bir tablet içeriyor. Tablet sayesinde, vinç operatörü vinç ve işlemle ilgili bilgileri direkt olarak cihaz üzerinden alabiliyor ve vince yönelik gerekli ayarlamaları yapabiliyor.Böylece tablet, vinç kullanımını daha kolay ve etkin bir hale getiriyor.Yüklemelerin daha güvenli ve etkin gerçekleşmesini sağlayacak bir kamera görüşüde isteğe bağlı olarak mevcut şekilde bulunuyor.

Kolay Onarım

Onarım amaçlı olarak SMARTON tablet, vinç kumandasına dair ileri seviyede arıza tespit ve durum bilgisi sağlıyor. Onarım personeli, artık vinç servis platformuna tırmanmalarına gerek kalmadan vincin durumuna dair gerçek zamanlı bilgiye ulaşabiliyor ve ayrıca mevcut kablosuz işlem, vinç işletimi sırasında dahi esnek bir kullanıma olanak sunuyor.

Ürüne ilişkin konuşan Ürün Müdürü Tero Jaakkola, “SMARTON, müşterilerin kaldırma işlemlerinin güvenliğini ve verimliliğini artıracak Akıllı Özelliklere ve TRUCONNECT® Uzaktan Kontrol Servislerine sahiptir. SMARTON, ‘DNA’larının bir parçası olarak Toplam Mülkiyet Maliyeti yaklaşımına ve güvenliğe sahip olmak isteyen ve ayrıca en yeni teknolojiden faydalanma arzusunda olan müşterilere özel çözümler sunulmasını artık daha da kolaylaştırıyor. Bizler, SMARTON gibi hakim ürünlerle, operasyonlarında ileri teknolojiye ihtiyaç duyan müşterilerin bu isteklerine ulaşmalarını sağlamak istiyoruz” dedi.

Farklı gereksinimlere ve sektörlere uyarlanabilir olma

Konecranes,SMARTON vincini, 2009 yılından bu yana aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 48 ülkeye sattı. Vinci kullanan başlıca sektörler arasında kağıt, otomotiv, enerjive çelik sektörleri yer almakla birlikte genel imalat ve madencilik kollarındanda vinci kullanan müşteriler mevcuttur. Müşteri ihtiyaçlarının sektörden sektöre, mekandan mekana önemli ölçüde değişiklik gösterdiği göz önüne alındığında, farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek bir ürün ihtiyacı doğuyor.

Modüler ve genişletilebilir

SMARTON’un temel formunda, müşterilerin üretim süreçlerine büyük yarar sağlayacak birçok standart özellik yer almaktadır. SMARTON, daha zorlu yük idare şartlarında dahi, yeni Akıllı Özellikler sayesin de vincin anlayışını daha da artırma yönünde bir seçenek sunuyor.

Daha akıllı kaldırma işlemi burada başlar

Engel Önleme, Kanca Ortalama ve Aktif Sallantı Kontrolü gibi en yeni Akıllı Özelliklerin kullanımı, hızın, hassasiyetin ve güvenliğin gelişmesine yardımcı oluyor.

 

Yeni Akıllı Özellikler

  • Aktif Sallantı Kontrolü, köprü ve troley ivmesini ve yavaşlamasını kontrol ederekyükün sallanmasını sınırlıyor.  Sallantı Kontrolü, yük idaresinin daha hızlı gerçekleşmesini sağlamakla birlikte dahanet bir yerleştirmeye imkan sunuyor. Bu özellik aynı zamanda yüke, vince vecivar alana zarar gelmesini engelliyor.
  • Kanca Ortalama, köprünün ve troleyin otomatik olarak doğrudan yükün üzerineyerleştirilmesi suretiyle, kaldırma işlemi sırasındaki yana çekme sorununungiderilmesi adına tasarlandı.  Bu özellik, vincinizin parçalarında oluşacak aşınma ve hırpalanmanın daha azolmasını sağlamakla beraber daha hızlı yük değişim devirleri ve kolay işletim anlamına geliyor.
  • Engel Önleme, kancanın, askının ya da yükün kazara bir yere takılması halinde tüm vinç hareketinin durdurulması adına tasarlandı. Bu güvenlik fonksiyonu,yüklerin hareketi esnasında ortaya çıkabilecek tehlikeli durum risklerini azaltıyor ve yüke, vince ve civar alana zarar gelmesinin önüne geçiyor.

Konuya ilişkin konuşan Proses Vinçleri Türkiye Satış Müdürü Burhan Yılmaz, “SMARTON, akıllı özellikleri ve hizmetleri ile Konecranes’in vinç sektöründeki teknolojili derliğini gözler önüne seriyor ve bu ürün, aynı zamanda üretim sürecinizin etkinliğini ve güvenliğini artıracaktır” dedi.

Dünyanın önde gelen Lifting Businesses™ grubu olan Konecranes, aralarında imalat veproses sektörlerinin, tersanelerin, limanların ve terminallerin de bulunduğu geniş bir müşteri yelpazesine hizmet vermektedir. Verimlilik artırıcı kaldırma çözümleri sunan Konecranes, aynı zamanda tüm yapılar için kaldırma ekipmanı ve alet edevatlarına ilişkin hizmetler vermektedir.  2013 yılında Grubun toplam satışı 2.100 milyon Euro olarak gerçekleşti. Grup, 48 ülkede yer alan 600 mekanında 11.800çalışan istihdam etmektedir. Konecranes, Nasdaq Helsinki’de kote edilmiştir(sembol: KCR1V).

Şekil altı/resim kaynakları:Konecranes

Smartontablet; vinç işletimi ve onarımının geliştirilmesi için tasarlandı

Genişbir yazılım tabanlı akıllı özellik seçeneğine sahip

SMARTON, tek bir troley ile 250 tona kadar yük kaldırabiliyor

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com