Connect with us

Kaplin ve U-Bağlantıları

En az bakım ihtiyacına sahip lastik kaplinler

Yayın Tarihi:

-

Birçok endüstriyel ortamda, aktarma organlarından güç iletimi yüksek tork taşıyabilen ve aynı zamanda sapmayı ve titreşimi düzelten kaplinler gerektirir. Stromag’ın Periflex® Şaft Kaplin serisi radyal, eksenel ve açısal sapmayı telafi ederken, 15.000 Nm’ye kadar tork iletmek için son derece esnek, kauçuk-dokulu bir ‘lastik’ eleman kullanıyor. Ayrıca, aşınma bakım yükünü en aza indirmek için kauçuk elemanla sınırlı.

Altra Industrial Motion Corporation’ın bir parçası olan Stromag, endüstriyel aktarma organları uygulamaları için yenilikçi güç aktarma parçalarının önde gelen küresel üreticisidir. 1948’den bu yana Periflex® Şaft Kaplin serisini üretmekte, düzenli Ar-Ge yatırımları ile tasarım ve performansta sürekli iyileştirmeler yapmaktadır. Aslında, ilk kaplinler üretildiğinden beri Stromag, şaft lastiği için kullanılan kauçuğun nominal torkunu neredeyse %650 oranında iyileştirmiştir.

Lastik kaplini’ tasarım konsepti iki şaftın esnek kauçuk parça aracılığıyla birleştirilmesine imkân verir. Bu şaft lastiği, düşük geri yükleme kuvvetleriyle ve dikkate değer bir eskime ve yıpranma olmaksızın her yöne aşırı büyük kaymaları absorbe edebilir. Bu, sürücü veya tahrikli parçalarda mekanik aşınmaya karşı koruma sağlar. Kaplinler çelik üretimi, kâğıt fabrikaları, madencilik ve gemi inşaatı gibi zorlu endüstrilerde yüksek darbe uygulamaları için idealdir.

Tasarımın bir diğer avantajı basit kurulum ve son derece düşük bakım maliyetleridir. Kauçuk lastik korozyona dayanıklı kaplin göbekleri ve basınç halkaları kullanılarak yerinde tutulur. Operasyon sırasında yıpranma ve aşınmaya maruz kalan sadece lastiktir, yani metal parçaların değiştirilmesi gerekmez. Kauçuk lastik kullanım ömrünün sonuna geldiğinde, basınç halkaları gevşetilerek hızlı bir şekilde değiştirilebilir, sürücü veya tahrikli şaftın tekrar konumlandırılmasına gerek yoktur.

Stromag şaft kaplin serisi 25 Nm – 15.000 Nm’lik bir tork aralığını kapsar ve -50°C ile +80°C arasında değişen sıcaklıklarda çalışmaya uygundur. Kauçuk lastiğin bileşimi iki formatta mevcuttur ve birçok uygulama gereksinimine uygun farklı tekerlek göbeği tasarımları mevcuttur. Ayrıca, doğru spesifikasyonla tanımlandığında kaplinler hem yer üstünde hem yer altında potansiyel patlayıcı ortamlarda kullanılmak üzere ATEX Yönetmeliği 2014/34/AB’nin gerekliliklerine uygunluk gösterir. Stromag’ın uzman mühendis ekibi son kullanıcıların tasarımdan maksimum fayda sağlamaları için dünya çapında spesifikasyon, kurulum ve bakım desteği sunmaya hazırdır.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com