Connect with us

Robot Teknolojileri

FANUC’tan hafif, kompakt, ince yapılı yeni robot

Yayın Tarihi:

-

FANUC, sadece hafif ve kompakt yapıda değil aynı zamanda geniş çalışma aralığı ile toza ve suya yüksek dayanıma sahip, tamamen kapalı yeni bir robot olan LR-10iA/10’u geliştirdi. Düşük ağırlık, hız, taşınabilirlik ve kapalı yapısının birleşimi, yeni LR-10iA/10’u, lojistik sektöründeki görevlerin yanı sıra takım tezgahı besleme uygulamalarında çekici bir haline getiriyor.

10 kg dirsek yükü, 1101 mm maksimum erişim uzaklığı ve sadece 46 kg ağırlığı ile LR-10iA/10 zemin, tavan ya da duvarda çeşitli biçimlerde kurulum imkanını barındırıyor. Robotun hafifliği, onu mobil platformlara montaj için de ideal hale getiriyor.

LR-10iA/10, mevcut LR Mate 200iD/7L ile yüz ölçümü aynı ancak 1,4 kat daha fazla dirsek yükü ve 1,2 kat maksimum erişime sahip. Ayrıca, standart IP67 koruma derecesi robotu, soğutucu, talaş ve yağlayıcı gibi kirleticilerin varlığının olağan olduğu takım tezgahı bakımı için ideal hale getiriyor.

İnce yapıdaki yeni robot, takım tezgahının çalışma alanı içindeki dar alanlarda çalışabiliyor ve yükleme ile boşaltma işlemlerini verimli bir şekilde gerçekleştirebiliyor. FANUC’un son yıllarda yoğun talep gördüğü lojistik sektöründeki işlev kapasitesi, LR-10iA/10’un uygulamada ne kadar faydalı olabileceğini gösteriyor.

Robot, öğretim cihazı olarak geleneksel iPendant’a ek olarak FANUC’un en yeni R-30iB Plus kontrolünü desteklerken, kullanımı kolay Tablet TP de mevcut. Ayrıca, tüm FANUC robotlarında olduğu gibi LR-10iA/10’u görsel denetim sensörleri ve esnekliği artırmaya yardımcı çeşitli akıllı işlevlerle yapılandırmak mümkün.

FANUC, Ocak 2022’de LR-10iA/10 üretim birimlerinin teslimatına başlayacak. Mobil kasaya monte edilen LR-10iA/10, FANUC ROBODRILL’e destek veriyor ve robotun takım tezgahı besleme uygulamalarını optimize etme yeteneğini ortaya çıkarıyor. Boş zamanlarda (bir işlem rutininin bitmesi beklenirken), robotun hızlı, çok eksenli ve çevik hareketler yaptığı görülebilir.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com