Connect with us

Redüktörler

Flender, ürünlerine entegre ettiği durum izleme cihazlarıyla beklentileri aşıyor

Published

on

Mekanik ve elektronik ürünlerin 120 yıllık yüksek performanslı üreticisi Flender, endüstrinin her alanına sunduğu kalite odaklı çözümleriyle 40 yılı aşkın bir süredir Türkiye’de de hizmet vermeye devam ediyor. Özel olarak geliştirdiği durum izleme cihazlarını yeni nesil redüktörlerine entegre etmeye başlayan firma, ürün ömür döngüsünü artırmanın yanı sıra sağladığı birçok avantajla beklentilerin ötesine geçiyor.

Win Eurasia Fuarı’nda röportaj gerçekleştirdiğimiz Flender Türkiye Bölge Satış Müdürü Aykut Çetin, yeni nesil redüktörlere entegre etmeye başladıkları durum izleme cihazlarının avantajlarını dergimize değerlendiriyor.

Sizi ve Flender Türkiye’yi tanıyabilir miyiz?

Aykut Çetin 2.5 yıldır Flender bünyesinde çalışıyorum. Flender GmbH kuruluşu olan Flender Türkiye, yaklaşık 40 yıldır Türkiye pazarında hizmet veriyor. 1899 yılında kurulan bir Alman firması olan Flender, mekanik güç aktarma sistemleriyle ilgili sektörün öncü firmalarından biri konumunda. Redüktör ve kaplin ürün grubunda dünyadaki en geniş ürün portföylerinden birine sahip olan Flender’in, Türkiye’deki birçok endüstride aktif olarak kullanılan pek çok ürün grubu bulunuyor. Türkiye’de redüktör pazarının gelişiminde önemli bir yeri olan Flender Türkiye, Flender ve Winergy markalarının ürün ve çözümleriyle hizmet vermeye devam ediyor.

Flender’in ürünleri ve çözüm sunduğu sektörler hakkında bilgi verebilir misiniz?

Çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Flender; çimento fabrikalarındaki dik değirmenlerden rüzgar türbinlerindeki ana tahrik redüktörlerine, gemi pervane ana tahrik redüktörlerinden maden fabrikalarındaki ağır hizmet konveyör ve elevatör redüktörlerine kadar geniş bir portföyde çözüm sunuyor. 

Flender olarak çok çeşitli sektörlere sunduğumuz bu çözümleri sürekli olarak geliştiriyor ve farklı modellerini pazara sunuyoruz. Bu şekilde geniş ürün portföyümüzü de her yıl biraz daha fazla geliştiriyoruz. Yakın bir zamanda N-EUPEX tipli elastik kaplinimizin de yeni bir modelini geliştirdik ve bunun tanıtımını yaptık. Kısa süre içerisinde farklı ürün gruplarında da yenilikler bekliyoruz. Bu, Flender’in sürekli gelişme ve sürekli sektöre öncülük etme sorumluluğundan kaynaklanıyor. Sektördeki problemleri tespit ederek, bu problemler üzerinde Ar-Ge yapıyor ve çözüm için yeni ürünler geliştiriyoruz. 

Flender redüktörlerinin üzerinde yer alan durum izleme cihazları hakkında bilgi verebilir misiniz?

Condition Monitoring dediğiniz durum izleme cihazları, yeni nesil redüktörlerimizin üzerinde yer alıyor. Bu elektronik cihazlar, redüktörün herhangi bir problemi olup olmadığını titreşim analizi ile saptıyor, redüktörün ürün ömür döngüsünü artırıyor ve sağlıklı kullanımına imkan tanıyor. Flender olarak yeni tedarik ettiğimiz ürünlerin hepsine, bu cihazı entegre ederek göndermeye başladık. Böylece Flender redüktörlerinin kullanımını daha uzun ömürlü hale getiriyor ve müşterilerimizin beklentilerini en iyi şekilde karşılıyoruz.

Durum izleme cihazlarının üretimi biz yapmıyoruz, kendi ürün portföyümüzdeki ürünler için tedarik ediyor ve çok özel bir şekilde geliştiriyoruz. Kendi ürünlerimizin daha sağlıklı ve uzun ömürlü kullanılması için tedarik ettiğimiz bu durum izleme cihazlarının yazılımını; ürüne ve projelere özel tasarlıyor ve geliştiriyoruz.

Durum izleme cihazlarının kullanıcı avantajları nelerdir?

Özel olarak geliştirdiğimiz için piyasada bulunan herhangi bir durum izleme cihazından çok daha fonksiyonlu, çok daha sağlıklı bilgiler verebilen ve arıza tespiti konusunda çok daha iyi çalışan bir cihaz. Emsalleriyle karşılaştırmamız mümkün değil. DX 500 adındaki bu ürünümüz, geliştirilen özel yapısıyla yerleşik analiz fonksiyonu olduğu için kullanıcının analiz yapmasına gerek kalmadan arızayı direkt bildirir. Durum izleme cihazlarıyla birlikte endüstriye daha kolay kullanılabilir, sistemlere daha entegre edilebilir ve daha fazla kontrol edilebilir bir cihaz sunuyoruz.

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Redüktörler

Yılların eskitemediği Dişsan kalitesiyle 30 yıldır durmayan redüktör!

Published

on

By

Redüktör ve kaplin üretimindeki kalitesiyle pek çok endüstrinin yanı sıra, ağır sanayiye sunduğu çözümlerle zorlu uygulamaların kahramanı olan Dişsan Redüktör, sahada yılların eskitemediği ürünleriyle anılıyor. Demir-çelik sektöründe çalışan ve bugüne kadar herhangi bir tadilat işlemi görmeyen Dişsan Redüktör, tam 30 yıldır çalışıyor. Yarım asrı aşan üretim ve mühendislik birikimi, esnek proje ve imalat yapısı ile pek çok uygulama alanı için en verimli çözümleri tasarlayan ve üreten Dişsan Redüktör, kalitesiyle ağır sanayi sektörlerinin ve zorlu uygulamaların aranan markası olarak öne çıkıyor. Sahada arızalanmayan ürünleriyle anılan Dişsan’ın görselde yer alan redüktörü, montajının yapıldığı 1993 yılından bu yana ilk günkü performansıyla çalışıyor.

Dişsan Redüktör’ün demir-çelik sektöründe faaliyet gösteren bir müşterisi için 30 yıl önce montajını yaptığı redüktör, yıllık periyodik bakımları dışında herhangi bir tadilat işlemi görmeden çalışmayı sürdürüyor. Dişsan Redüktör mühendisliği ve kalitesinin yanında, kullanıcının zamanında ve eksiksiz yaptığı bakımla ilk günkü performansını aratmayan ürün, yarı mamul hazırlama biriminde konveyör redüktörü olarak günlük ortalama 20 saat çalışmaya devam ediyor.

Konuyla ilgili konuşan Dişsan Redüktör Satış Müdürü Servet Reyhanoğlu, “Dişsan Redüktör kurulduğu ilk günkü vizyonuyla ürün üretmeye devam etmektedir. 53 yılı geride bırakan bir işletme olarak sahada henüz ulaşamadığımız nice bu tarz hikayelerin olduğunu biliyoruz. Dişsan’ı bir dünya markası yapan bu anlayışı, bizden sonraki nesillere de aktararak yolumuza devam edeceğiz” diyor.

Continue Reading

Redüktörler

Ağır sanayide kalitesini kanıtlamış MOTOX / MOTOX-N Serisi motorlu redüktörler, sektöre hizmet etmeye devam ediyor

Published

on

By

Fazıl Rulmancılık Endüstriyel Ekipman A.Ş. sektörde 40 yılı aşkın tecrübesi ile ağır sanayi sektöründe güç aktarım sistemleri alanında hizmet veriyor. Motox / Motox-N Serisi redüktörlerde Türkiye yetkili bayisi ve çözüm merkezi pozisyonu ile hizmet alanını genişleterek devam eden Fazıl Rulmancılık; en zor çalışma şartlarında, kusursuz performans aranan noktalar için tasarlanmış Motox, Motox-N Serisi redüktörlerde orijinal yeni ürün, orijinal yedek parça temini ile birlikte bakım ve servis taleplerine de cevap veriyor.

MOTOX – MOTOX-N Serisi motorlu redüktörlerin üretim programını 2021 yılının mart ayı itibarıyla devralan STEINLEN ELEKTOMASCHIENBAU GBMH, ürün gamında bir değişiklik yapmadan üretimi sürdürüyor. MOTOX dişli motorlar, birçok olası kullanıma bağlı ortaya çıkan gereksinimleri karşılayabilecek kombinasyon ve çözümler içerir.

MOTOX portföyü, 0,09 ila 200kW güç aralığında dişli motorlar sunar. Tüm çalışma koşulları dikkate alındığında, enerji tasarrufu ve buna bağlı olarak CO2 emisyonlarının azaltılmasına ilişkin AB Yönetmeliği’nin spesifikasyonlarına sürekli olarak uyulur.

Bir MOTOX dişli motor satın alındığında; IEC 60034 uyarınca minimum verimliliklere dayalı ve 640/2009 sayılı AB düzenlemesine uygun olarak, her zaman premium verimlilikte (IE3) enerji tasarruflu bir motor kullanılacağı anlamına gelir. Buna ek olarak tüm 2 kademeli redüktörlü motorlar %96’nın üzerinde bir verimle karakterize edilerek; enerji tasarrufu ve sonuçta işletme maliyetlerini azaltmaya odaklanır. Tüm Motox- Motox-N Serisi redüktörler yüksek dikey yükleri karşılayabilmek için bir üst gövdeye çıkmadan aynı gövdede daha büyük mil çapları ile temin edilebilir.

Bu sayede daha uzun servis ömrü hizmete devam edebilir. Bu seçeneği en geniş alanda MOTOX / MOTOX-N Serisi motorlu redüktörler sunabilir.

https://www.fazilrulman.com.tr/

Continue Reading

Trendler

Güç Aktarım Sistemleri - Redüktörler, Rulmanlar, Motorlar, Sürücüler sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et