Connect with us

Redüktörler

Flender, ürünlerine entegre ettiği durum izleme cihazlarıyla beklentileri aşıyor

Yayın Tarihi:

-

Mekanik ve elektronik ürünlerin 120 yıllık yüksek performanslı üreticisi Flender, endüstrinin her alanına sunduğu kalite odaklı çözümleriyle 40 yılı aşkın bir süredir Türkiye’de de hizmet vermeye devam ediyor. Özel olarak geliştirdiği durum izleme cihazlarını yeni nesil redüktörlerine entegre etmeye başlayan firma, ürün ömür döngüsünü artırmanın yanı sıra sağladığı birçok avantajla beklentilerin ötesine geçiyor.

Win Eurasia Fuarı’nda röportaj gerçekleştirdiğimiz Flender Türkiye Bölge Satış Müdürü Aykut Çetin, yeni nesil redüktörlere entegre etmeye başladıkları durum izleme cihazlarının avantajlarını dergimize değerlendiriyor.

Sizi ve Flender Türkiye’yi tanıyabilir miyiz?

Aykut Çetin 2.5 yıldır Flender bünyesinde çalışıyorum. Flender GmbH kuruluşu olan Flender Türkiye, yaklaşık 40 yıldır Türkiye pazarında hizmet veriyor. 1899 yılında kurulan bir Alman firması olan Flender, mekanik güç aktarma sistemleriyle ilgili sektörün öncü firmalarından biri konumunda. Redüktör ve kaplin ürün grubunda dünyadaki en geniş ürün portföylerinden birine sahip olan Flender’in, Türkiye’deki birçok endüstride aktif olarak kullanılan pek çok ürün grubu bulunuyor. Türkiye’de redüktör pazarının gelişiminde önemli bir yeri olan Flender Türkiye, Flender ve Winergy markalarının ürün ve çözümleriyle hizmet vermeye devam ediyor.

Flender’in ürünleri ve çözüm sunduğu sektörler hakkında bilgi verebilir misiniz?

Çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Flender; çimento fabrikalarındaki dik değirmenlerden rüzgar türbinlerindeki ana tahrik redüktörlerine, gemi pervane ana tahrik redüktörlerinden maden fabrikalarındaki ağır hizmet konveyör ve elevatör redüktörlerine kadar geniş bir portföyde çözüm sunuyor. 

Flender olarak çok çeşitli sektörlere sunduğumuz bu çözümleri sürekli olarak geliştiriyor ve farklı modellerini pazara sunuyoruz. Bu şekilde geniş ürün portföyümüzü de her yıl biraz daha fazla geliştiriyoruz. Yakın bir zamanda N-EUPEX tipli elastik kaplinimizin de yeni bir modelini geliştirdik ve bunun tanıtımını yaptık. Kısa süre içerisinde farklı ürün gruplarında da yenilikler bekliyoruz. Bu, Flender’in sürekli gelişme ve sürekli sektöre öncülük etme sorumluluğundan kaynaklanıyor. Sektördeki problemleri tespit ederek, bu problemler üzerinde Ar-Ge yapıyor ve çözüm için yeni ürünler geliştiriyoruz. 

Flender redüktörlerinin üzerinde yer alan durum izleme cihazları hakkında bilgi verebilir misiniz?

Condition Monitoring dediğiniz durum izleme cihazları, yeni nesil redüktörlerimizin üzerinde yer alıyor. Bu elektronik cihazlar, redüktörün herhangi bir problemi olup olmadığını titreşim analizi ile saptıyor, redüktörün ürün ömür döngüsünü artırıyor ve sağlıklı kullanımına imkan tanıyor. Flender olarak yeni tedarik ettiğimiz ürünlerin hepsine, bu cihazı entegre ederek göndermeye başladık. Böylece Flender redüktörlerinin kullanımını daha uzun ömürlü hale getiriyor ve müşterilerimizin beklentilerini en iyi şekilde karşılıyoruz.

Advertisement

Durum izleme cihazlarının üretimi biz yapmıyoruz, kendi ürün portföyümüzdeki ürünler için tedarik ediyor ve çok özel bir şekilde geliştiriyoruz. Kendi ürünlerimizin daha sağlıklı ve uzun ömürlü kullanılması için tedarik ettiğimiz bu durum izleme cihazlarının yazılımını; ürüne ve projelere özel tasarlıyor ve geliştiriyoruz.

Durum izleme cihazlarının kullanıcı avantajları nelerdir?

Özel olarak geliştirdiğimiz için piyasada bulunan herhangi bir durum izleme cihazından çok daha fonksiyonlu, çok daha sağlıklı bilgiler verebilen ve arıza tespiti konusunda çok daha iyi çalışan bir cihaz. Emsalleriyle karşılaştırmamız mümkün değil. DX 500 adındaki bu ürünümüz, geliştirilen özel yapısıyla yerleşik analiz fonksiyonu olduğu için kullanıcının analiz yapmasına gerek kalmadan arızayı direkt bildirir. Durum izleme cihazlarıyla birlikte endüstriye daha kolay kullanılabilir, sistemlere daha entegre edilebilir ve daha fazla kontrol edilebilir bir cihaz sunuyoruz.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com