Connect with us

Elektrik Motorları

Framo Morat’ın motorlarıyla karavanların park edilişleri kolay hale geldi

Yayın Tarihi:

-

 

Avrupa’da kampçı olan çoğu kişi Truma markasını tanır. Geleneksel firma 65 yıldır “seyahat esnasında daha fazla konfor” sunuyor: ısıtma, klima, su ve manevra sistemleri ile gaz beslemesi ve enerji yönetimi alanlarında kapsamlı ürün portföyü sunmaktadır. 2013 yılı sonunda Truma firması Truma Mover XT manevra sistemini piyasaya sundu. Bu komple –tahrik, branşında ve birinci sınıf sektöründe en performans sahibi ve en yüksek etki dereceli hızlı tahrik olarak kabul edilmektedir. Dayanıklı, korozyona dirençli, güvenilir ve yüksek hassasiyetli kumandadan avantaj sağlayıp, engellerin aşılmasında %100 düz sürüşü garanti eder.

 

Framo Morat ihale aşamasında müşteri bazlı tahrik çözümü geliştirme konusunda uzun yıllara dayanan deneyimi sayesinde, bir ana tahrik ve bir aşağı düşürme aparatından oluşan bir tahrik tasarımı ile rakiplerinin önüne geçmeyi başarmıştır. 1,5 yıllık geliştirme sürecinden sonra proje hemen seri üretime geçti. Aks mesafesi ve montaj alanı sabit bir şekilde belirlenmiş olduğu için, zor olan kısmı istenen dönüş momentlerini sağlayan ve dar yapı alanına sığan bir dişli kutusu tasarımı yaratmak oluşturuyordu.

Karavanın manevra sırasında öncelikle tahrik merdanesi aşağı düşürme aparatı üzerinden karavanın tekerine hareket ettirilir. Tahrik merdanesi yaklaşık 6.000 N tam kapasite pres basıncı ile tekere yerleştiğinde ana tahrik, tahrik merdanesini üç basamaklı redüktör üzerinden hareket ettirir ve böylece karavanın tekeri harekete geçer. Redüktörün ilk basamağı ses iyileştirmesi için çapraz birleştirilmiştir. Üçüncü basamağın aksı 1,5 derece eğiktir. Pres basıncı tahrik merdanesinin ve tekerin akslarının paralel hale gelmesini sağlar.Dişlerin konik şekilleri diş girişini iyileştirir ve etki derecesi ile dişli kutusunun oyun alanını pozitif yönde etkiler. Tüm bunlar “Made in Germany”kalitesi ile nihai hassasiyet, yüksek güvenirlik ve güvenli bir manevra sisteminin oluşmasını sağlar.

Yüzyıllık firma geçmişinden elde edilen Knowhow, kendi işletmesi içerisindeki yüksek hazırlama derinliği ile ISO/TS 16949’a göre yürütülen kalite yönetimi ile Framo Morat şimdiye kadar çok sayıda müşteri bazlı tahrik çözümlerini “Made in Germany” kalite mührü ile başarılı bir şekilde gerçeğe dönüştürmüştür. Branş ve uygulamalar çok yönlüdür: hareket konusunda sınırlanmış insanlara kendi evlerinde güvenli ve konforlu merdiven iniş ve çıkışları sağlayan döner merdiven asansöründen, CSP-ayna reflektörlerinin yüksek hassasiyetle yeniden düzenlemesini sağlayan solar teknolojisindeki tracking sistemlerine kadar ve dental teknolojisinde iki sıvı, macunumsu maddeyi tek bir düğmeye dokunarak istenen oranda ve miktarda hazırlayan iki bileşenli karma cihaza kadar uzanmaktadır.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com