Connect with us

Redüktörler

Tarım-hayvancılık ve İ-Mak Redüktör

Published

on

Ülkemizin önemli gelir kaynaklarından tarım ve hayvancılık sektörü son zamanlarda diğer birçok sektördeki gibi daha hızlı ve daha verimli üretim yapmanın yollarını aramaktadır. Artan dünya nüfusunun taleplerini karşılayabilecek üretim hızlarına ulaşmak elbette ki yüksek teknolojili ekipmanlar kullanmaktan geçiyor.

 

İçinde bulunduğumuzu dönemde hemen hemen tüm sektörlerde yaşanan durgunluk gözden kaçmıyor. İnsanlar harcamalarını kısıyor, şirketle yatırımlarını durduruyor yada erteliyor ancak tarım, hayvancılık ve gıda sektörü global olarak ne denli büyük bir kriz yaşanırsa yaşansın büyümesini sürdürüyor. Bunun başlıca sebebi önlenemez nüfus artışına bağlı olarak artan gıda talebi. Türk gıda üreticileri de boş durmuyor elbette, hayvancılık alanında daha  yüksek et ve süt verimlerine ulaşmak, tarım alanında mevsimlerden bağımsız olarak üretim yapabilmek ve yüksek miktarlarda üretim yapmak için teknoloji takip ediyorlar.

İ-Mak Redüktör A.Ş. kurulduğu günden bu güne hayvancılık da dâhil olmak üzere sanayinin tüm dallarında kullanılacak redüktörler üretmektedir.11 seri üretim toplam 17 farklı ürün ailesi ile 350.000 farklı kombinasyonda redüktör üretebilmekte ve ulaştığı esnek üretim imkânları neticesinde müşteri odaklı ürünler üreterek sanayicinin beğenisi kazanmıştır. Bilindiği gibi hayvancılık sektörü gerek hayvan verimliliği gerekse insan sağlığı göz önünde bulundurulduğunda son zamanlarda oldukça sıkı denetimler geçiren ve üretim koşulları sıkı yasalarla korunan bir sektör haline gelmiştir. Hayvanların üretim anından tutun, sofralarımıza et ve süt ürünü olarak girdiği ana kadar geçirdiği aşamaların her biri kendi alanında önem arz etmektedir. Son derece rutubetli ve bakteri oluşumuna uygun ortamların sık görülmesi, üretimde kullanılan komponentlerin de özenle seçilmesini gerektirmektedir.

Örneğin et işleme tesislerinde ya da süt ürünleri işleme tesislerinde metal yüzeylerin paslanmaz çelik malzemeden üretilmesi önemlidir aynı zamanda mekanik güç aktarım ürünlerinin de gıda ile temas eden noktaları paslanmaz çelik ya da yüksek korozyon dayanımına sahip boya ile korunmalı ve kullanılan yağlayıcıların gıda üretimine uygun seçilmesi gerekmektedir. 

Üretim aşamaları olarak biraz daha geriye, çiftlik ortamına dönecek olursak hayvan kaşıma fırçaları, gübre kazıma makinaları ve süt sağma makinaları mekanik ekipmanlara örnek verilebilir.

Bu ekipmanlarda hayvan sağlığını ve verimi üst düzeye taşımak için kullanılan ekipmanlardır. 

İ-Mak Redüktör, İRKM serisi redüktörlerin kullanıldığı gübre kazıma makinaları ahırlardaki gübreyi hızlı bir şekilde temizleyerek hayvanların temiz kalmasını sağlar. İRFM serisi ürünlerin kullanıldığı inek fırçaları ise hayvan bakımını iyileştirir ve barınaktaki doğru inek trafiğini teşvik eder. 

– İnek sağlığı

– İnek konforu

– Hayvan rahatlığı

– Toplam performansı arttırır.

İnek fırçası, inekleri temiz, meşgul ve sakin tutarken kan dolaşımını artırarak hayvan bakımını iyileştirir. İnekler kendilerini kaşımak için etrafa sürünmeyecek bu da masrafları ve kazaları önleyecektir. Aynı zamanda daha iyi yem alımı ve süt verimi dolayısıyla inek performansı artıracaktır. İ-Mak Redüktör ürünleri hayvancılık sektöründe kullanıldığı gibi tarım alanında da yoğunlukla kullanılmaktadır. Tarım ürünlerini yetişme aşamasından taşınmasına, depolanmasından işlenmesine kadar tüm aşamalarda güvenle kullanılmaktadır. Tarlalarda tahıl taşımak için kullanılan küçük helezonlardan, liman işletmelerinde kullanılan dev helezonlara kadar geniş bir yelpazede tüm helezon üreticilerinin kullandığı YP serisi paralel milli ve İR serisi helisel dişlili redüktörler 13000 Nm ‘ye kadar güç ihtiyaçlarını karşılayabilmektedirler. Aynı zamanda tahıl depolama silolarında kullanılan kovalı elevatörler de kullanılan İRO serisi şaft montajlı redüktörler de tarım sektöründe sıklıkla kullanılmaktadır.

İ.MAK Redüktör, Uluslararası satış ve pazarlama direktörü. Tutkulu ve meraklı kimliği ile Salim Haffar, uluslararası özgeçmişi olan bir profesyoneldir. Fransız yönetici, Türk kalitesini ve vizyonunu dünyaya tanıtmak amacındadır.

Redüktörler

Yılların eskitemediği Dişsan kalitesiyle 30 yıldır durmayan redüktör!

Published

on

By

Redüktör ve kaplin üretimindeki kalitesiyle pek çok endüstrinin yanı sıra, ağır sanayiye sunduğu çözümlerle zorlu uygulamaların kahramanı olan Dişsan Redüktör, sahada yılların eskitemediği ürünleriyle anılıyor. Demir-çelik sektöründe çalışan ve bugüne kadar herhangi bir tadilat işlemi görmeyen Dişsan Redüktör, tam 30 yıldır çalışıyor. Yarım asrı aşan üretim ve mühendislik birikimi, esnek proje ve imalat yapısı ile pek çok uygulama alanı için en verimli çözümleri tasarlayan ve üreten Dişsan Redüktör, kalitesiyle ağır sanayi sektörlerinin ve zorlu uygulamaların aranan markası olarak öne çıkıyor. Sahada arızalanmayan ürünleriyle anılan Dişsan’ın görselde yer alan redüktörü, montajının yapıldığı 1993 yılından bu yana ilk günkü performansıyla çalışıyor.

Dişsan Redüktör’ün demir-çelik sektöründe faaliyet gösteren bir müşterisi için 30 yıl önce montajını yaptığı redüktör, yıllık periyodik bakımları dışında herhangi bir tadilat işlemi görmeden çalışmayı sürdürüyor. Dişsan Redüktör mühendisliği ve kalitesinin yanında, kullanıcının zamanında ve eksiksiz yaptığı bakımla ilk günkü performansını aratmayan ürün, yarı mamul hazırlama biriminde konveyör redüktörü olarak günlük ortalama 20 saat çalışmaya devam ediyor.

Konuyla ilgili konuşan Dişsan Redüktör Satış Müdürü Servet Reyhanoğlu, “Dişsan Redüktör kurulduğu ilk günkü vizyonuyla ürün üretmeye devam etmektedir. 53 yılı geride bırakan bir işletme olarak sahada henüz ulaşamadığımız nice bu tarz hikayelerin olduğunu biliyoruz. Dişsan’ı bir dünya markası yapan bu anlayışı, bizden sonraki nesillere de aktararak yolumuza devam edeceğiz” diyor.

Continue Reading

Redüktörler

Ağır sanayide kalitesini kanıtlamış MOTOX / MOTOX-N Serisi motorlu redüktörler, sektöre hizmet etmeye devam ediyor

Published

on

By

Fazıl Rulmancılık Endüstriyel Ekipman A.Ş. sektörde 40 yılı aşkın tecrübesi ile ağır sanayi sektöründe güç aktarım sistemleri alanında hizmet veriyor. Motox / Motox-N Serisi redüktörlerde Türkiye yetkili bayisi ve çözüm merkezi pozisyonu ile hizmet alanını genişleterek devam eden Fazıl Rulmancılık; en zor çalışma şartlarında, kusursuz performans aranan noktalar için tasarlanmış Motox, Motox-N Serisi redüktörlerde orijinal yeni ürün, orijinal yedek parça temini ile birlikte bakım ve servis taleplerine de cevap veriyor.

MOTOX – MOTOX-N Serisi motorlu redüktörlerin üretim programını 2021 yılının mart ayı itibarıyla devralan STEINLEN ELEKTOMASCHIENBAU GBMH, ürün gamında bir değişiklik yapmadan üretimi sürdürüyor. MOTOX dişli motorlar, birçok olası kullanıma bağlı ortaya çıkan gereksinimleri karşılayabilecek kombinasyon ve çözümler içerir.

MOTOX portföyü, 0,09 ila 200kW güç aralığında dişli motorlar sunar. Tüm çalışma koşulları dikkate alındığında, enerji tasarrufu ve buna bağlı olarak CO2 emisyonlarının azaltılmasına ilişkin AB Yönetmeliği’nin spesifikasyonlarına sürekli olarak uyulur.

Bir MOTOX dişli motor satın alındığında; IEC 60034 uyarınca minimum verimliliklere dayalı ve 640/2009 sayılı AB düzenlemesine uygun olarak, her zaman premium verimlilikte (IE3) enerji tasarruflu bir motor kullanılacağı anlamına gelir. Buna ek olarak tüm 2 kademeli redüktörlü motorlar %96’nın üzerinde bir verimle karakterize edilerek; enerji tasarrufu ve sonuçta işletme maliyetlerini azaltmaya odaklanır. Tüm Motox- Motox-N Serisi redüktörler yüksek dikey yükleri karşılayabilmek için bir üst gövdeye çıkmadan aynı gövdede daha büyük mil çapları ile temin edilebilir.

Bu sayede daha uzun servis ömrü hizmete devam edebilir. Bu seçeneği en geniş alanda MOTOX / MOTOX-N Serisi motorlu redüktörler sunabilir.

https://www.fazilrulman.com.tr/

Continue Reading

Trendler

Güç Aktarım Sistemleri - Redüktörler, Rulmanlar, Motorlar, Sürücüler sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et