Connect with us

Endüstriyel Donanım ve Makine Parçaları

Konecranes’ten yeni tek kirişli tavan vinci CXT UNO

Yayın Tarihi:

-

 

Türkiye’deki kaldırma operasyonları için ekonomik, uyarlanabilir ve güvenilir

 

 

Türkiye’deki kaldırma operasyonları için ekonomik, uyarlanabilir ve güvenilir

Çift kirişli vinçlerin tek kirişli vinçlerden daha dayanıklı ve kaliteli olduğu algısı, tavan vinçlerinde sık karşılaşılan yanlış bir kanıdır. Konecranes Türkiye’nin Genel Müdürü Sami Korpela, “Tavan vinçlerinin, iki türünün de eşit derecede dayanıklı ve kaliteli” olduğunu ifade ediyor. Aksine, tek kirişli vinçlerin çift kirişli vinçlere kıyasla aslında daha fazla avantajının olduğunu da ekliyor.

Tek kirişli vincin avantajları

Tek kirişli vinç çift kirişli vinçten daha kompakttır ve hafiftir, bu da tek kirişli vincin tavan boşluğu ve zemin alanının kısıtlı olduğu alanlarda tercih edilmesini sağlamaktadır. Malzemelerin kaldırılıp bina duvarlarının yakınına hareket ettirildiği durumlarda dahi tek kirişli vinç binaya daha çok yaklaşabilir.Sadece tek bir kirişin kullanılması, bina zeminine uygulanan ölü ağırlığın minimum olmasını ve bu şekilde bina tasarımlarının daha uygun maliyetli olmasını sağlar. Dahası, kiriş üretimi için daha az çeliğe ihtiyaç duyulur; buda tek kirişli vincin çeşitli uygulamalar ve endüstriler için uygun maliyetli bir kaldırma çözümü olmasını sağlar.

Çeşitli kaldırma ihtiyaçlarını anlamak

Tek kirişli vinç her senaryoda en uygun tercih olmayabilir. Kaldırma kapasitesinin ve kaldırma yüksekliğinin daha fazla olmasına gerek duyuluyorsa, çift kirişli vinç daha iyi bir seçenek olabilir. Tesis için en iyi kaldırma donanımını temin etmek için her zaman kaldırma işlevinin gerekliliğini ve vincin çalıştırılması planlanan ortamı anlamak önem arz etmektedir.

Konecranes’ten yeni CXT UNO vinç

Konecranes tarafından geliştirilen yeni tek kirişli vinç (CXT UNO), saha deneyimlerinden elde edilen veriler ile tasarlanmıştır. Hem yoğun hem de daha seyrek kullanım da kaliteden ödün vermeden güvenilirlik ve bakım kolaylığı gibi hususlara öncelik vermektedir. Konecranes’in bu yeni vincinde yalnızca en önemli özellikler ve temel bileşenler, optimize edilmiş çelik yapıyla ve Konecranes’in kanıtlanmış CXT çelik halatlı caraskalıyla bir araya getirilmiştir.

CXT UNO, Konecranes kalitesini uygunfiyata Türkiye’ye sunuyor

CXT® UNO,Türkiye’deki müşterilerin kanıtlanmış Konecranes teknolojisine çok uygun bir fiyata sahip olması için geliştirilmiştir. Konecranes Ülke Müdürü Sami Korpela,“Konecranes’in Türkiye’de sunduğu ürünler dünyanın geri kalanında sunulan ürünlerin aynısıdır; aynı kalite prosedürlerini harfiyen takip ederek yüksek kalite standartlarını karşılar”, diyor.

Kalitesi kanıtlanmış yeni bir ürün

12.5 tona kadar yük kaldırabilen CXT UNO, 2 kademeli kaldırma hızına, uzaktan kumandayla çalışan inverter kontrollü köprü hareketine, enerji zincirine ve 28 metre açıklığa kadar uyarlanabilen kompakt tek kirişli yapıya sahiptir.

Montaj ve devreye alma, Konecranes Türkiye’deki servis ekibi tarafından gerçekleştiriliyor

Özel fonksiyonlar ve seçeneklerden oluşan temel bir paket olarak sunulan CXT UNO, Konecranes’in Türkiye’deki yerel servis ekibi tarafından kurulumuna ve tesiste çalıştırılmasına kadar, sipariş sonrasından başlayarak anahtar teslimine kadar sorunsuz bir süreç sunmaktadır. CXT UNO, mevcut CXT ürünlerine kıyasla daha basit bileşenler ve teknik çözümlere dayalı özellikleri bir araya getirmektedir. Bu basit tasarım yedek parçalara erişim kolaylığıyla bir araya geldiğinde, CXTUNO’nun bakımını oldukça kolay hale getirmektedir.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com