Connect with us

Dişli Üretim Servisleri

GC1130 uç kalitesi kanal freze takımlarıyla artık kullanıma hazır

Yayın Tarihi:

-

Kesici takım ve takımlama sistemleri uzmanı Sandvik Coromant, yüksek performanslı çelik frezeleme kalitesi olan GC1130’u CoroMill® QD ve CoroMill 331 kanal frezeleme takımları ile birlikte kullanılabilir hale getirdi. Sandvik Coromant’ın en son Zertivo™ kalitesi olan GC1130 yüksek talaş kaldırma oranları ve hem ıslak hem de kuru işleme operasyonlarında güvenli performans düzeyleri sunuyor. 

 

Sandvik Coromant en son çelik frezeleme kalitelerindeki uygulama aralığını genişletiyor

Sandvik Coromant’ın yüksek performanslı çelik frezeleme kalitesi GC1130’un, CoroMill 331 kanal frezeleme takımı gibi artık genişletilmiş bir uygulama aralığı var.

 

CoroMill 390, CoroMill 490 ve CoroMill 495 kenar ve havşa frezeleme sistemleri ile kullanılabilir olup uygulama alanının daha da genişlemesi Zertivo teknolojisinin daha uzun takım ömrü ve güvenli işleme gibi avantajlarını daha geniş bir kullanıcı profiline açıyor.

 

Tezgah imalathaneleri artık GC1130 kalite uçlarını dış hem de delik kaba işleme ve finiş işleme operasyonlarında derin ve dar kanal açmada CoroMill QD ile kullanabiliyorlar. Ek kanal frezeleme gereksinimleri için GC1130 uçları ,çok amaçlı bir 90º kenar ve yüzey frezesi olan CoroMill 331’e de uygulanabilir. Bu çok yönlü takım kanal açma, çift yarı kenar frezeleme, kenar frezeleme, yüzey frezeleme, geri yüzey frezeleme, takım frezeleme ve dairesel açılı frezeleme yapabilir.

 

Toplamda GC1130 yedi ek ürün ailesi ile tanıştırıldı. CoroMill QD ve CoroMill 331 ile birlikte, uç kalitesi CoroMill 790 ve T-Max uzun kenar (kenar frezeleme), CoroMill Century (yüzey frezeleme), CoroMill 170 ve CoroMill 176 (dişli frezeleme) ile kullanılabilir.

 

Proje Müdürü Björn Ericsson şöyle söylüyor: “ISO P uygulama alanındaki malzemelerde frezeleme yaparken, özellikle istenmeyen takım yollarıyla, derin kavitelerle karşılaşıldığında veya kesme sıvısı kullanırken pullanma, ani çentiklenme ve termal çatlaklar gibi sorunlar yaygın bir şekilde yaşanıyor.” “GC1130’u tezgah imalathanelerinin azaltılmış uç ömrü ve dengesiz üretimin yol açtığı etkilerin üstesinden gelmelerine yardımcı olmak için geliştirdik.”

 

Kalitenin avantajlarını arttırmak için tasarlanmış bir PVD üretim teknolojisi olan Zertivo kullanılarak üretilen GC1130 yüksek kenar çizgisi güvenliği ve azaltılmış pullanma sunuyor. Ayrıca yüksek-Cr içerikli ince taneli alt tabaka termal çatlaklara yüksek direnç sunuyor ve böylece uzun ve güvenilir takım ömrünü garantilemeye yardımcı oluyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com