Connect with us

Dişli Üretim Servisleri

Gearspect Grup, dişli ölçüm cihazı olan DO 3 PC ile Türkiye pazarında

Yayın Tarihi:

-

Çek Cumhuriyeti merkezli kurulmuş olan Gearspect Grup, 80 yıllık geleneğin eseri olarak dişli azdırma, şekillendirme,taşlama, profil dişli taşlama, konik dişli taşlama, konik dişli azdırma tezgahları ve dişli ölçüm teknolojilerinde modern hizmetler sunmaktadır. Avrupanın önde gelen üreticilerinden olan Gaerspect Grup,Türkiye pazarında aktif olarak rol olmak için önümüzdeki aylar içerisinde dişli ölçüm cihazlarından, EMO’13 Hannover fuarı sonrasında markette yükselişe geçen ve ciddi referanslara (Volkswagen AG., S.E.A.T., PSA Peugeot Citroën, Škoda Auto, TRW Brazílie ve Hyundai Motor Czech …) sahip olan DO 3 PC’de Türkiye pazarı için özel indirimli fiyat belirlemiş olup, Türkiye’de ki dişli ve yedek parça üreticileri ile işbirliği içerisinde olabilmenin verdiği heyecan içerisindedir.  

 

DO 3 PC’nin özellikleri

DO 3 PC, Windows işletim sistemine sahip bir bilgisayar tarafından kontrol edildiği gibi üç adet özel programa sahiptir. Gearspect; diş açıklığı, profil, helis açısı, evolvent profil ve radyal çalışma sırasında ki tüm sapma ve hataları saptamaktadır. Gearspline, otomobil sektörü için özel üretim yapan firmaların daha fazla verim alması için şaft dişlilerdeki sapmaların tespitinde kullanılır. Hobspect ise azdırma çakılarının bileme işlemlerinden sonra ölçülüp hata ve sapmaların belirlenmesi işleminde rol üstlenir.

 

DO 3 PC’nin çalışma prensibi 

Dişlinin geometrik şekli prob hareketi tarafından diş yüzeylerine temas edilerek saptandıktan sonra, dişlinin normal çalışma döngüsü esnasında ölçüm gerçekleştirilir. Eksantirik kaçıklık ve diş açıklığı, probun diş yanaklarına teması ve diş boşluğunda ki hareketi sırasında ölçülür.

DO 3 PC’nin avantajları

DO 3 PC kullanıcıya hızlı ve kolay kalibrasyon kabiliyeti, evolvent profil ve aksiyal yönde diş yüzeyi taraması, milimetrik ve inç ölçü birimleri arasında kolay geçiş, kullanıcının isteğine göre farklı parametrelerde çalışma imkânı, sisteme girilmiş bütün parametrelerin ve ölçülen verilerin depolanması ve gerektiğinde geri çağırılması, sağ ve sol dişli ayrımı yapılmaksızın ölçüm kabiliyeti, ölçüm hassasiyet ve hız ayarı, değerlendirmenin hangi hassasiyet sınıfı (DIN 3962, ISO 1328, AGMA 2000, JIS-B 1702, GB10095) standartları arasında seçim yapabilme imkânı, sonuçların K diyagramında gösterilme imkânı gibi, sonuçların ve değerlendirilmelerin yazıcıdan çıktı olarak alınabilmesi ve kullanıcı isteği doğrultusunda birçok opsiyonel seçenek sunmaktadır.

Teknik Veriler DO 3 PC
Max. Dişli Çapı 280 mm
Max. Modül 8,0 mm
Min. Modül 0,7 mm
Max. Helis Açısı (Sağ ve Sol Dişli) 50°
Ölçülebilen Max. Dişli Ağırlığı 20 kg

 

 

 

 

Hazırlayan: Mehmet Can Yıkmış

Makina Mühendisi

Satış ve Teknik Destek Departmanı

Email: john@gearspect.com | Web: www.gearspect.com

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Devamını Oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com