Connect with us

Genel

Genişletilmiş CoroMill® Dura çok yönlü yekpare parmak freze serisi

Yayın Tarihi:

-

Kesici takım uzmanı Sandvik Coromant, CoroMill® Dura çok yönlü yekpare parmak frezeleri serisini alüminyuma özel takımlarla genişletiyor. 

Endüstri standartlarını ve talaşlı imalat sanayisinin ihtiyaç duyduğu yenilikleri yönlendiren üretim araçları, işleme çözümleri ve bilgi alanlarında lider bir firma olan Sandvik Coromant, ince talaş işleme yetenekleriyle alüminyumda esnek kaba talaş işleme için CoroMill® Dura çok yönlü yekpare parmak frezeleri serisini alüminyuma özel takımlarla genişletiyor. 

Yeni parmak frezeler hakkında bilgi veren Sandvik Coromant Yekpare Parmak Frezeler Global Ürün Müdürü Antti Wikström, “Alüminyum işlemeye yönelik bu yeni ve gerçekten çok yönlü parmak frezeler, tüm uygulamalarda mükemmel yetenekler sunmak üzere geliştirilmiştir” dedi. “Çok stabil kesim, küçük çapak, iyi yüzeyler ve minimum titreşim kombinasyonunun üstesinden gelmek, bunun gibi çok yönlü parmak frezeler için oldukça zorlayıcıdır” ifadelerini kullanan Antti Wikström, “Alüminyuma özel yeni CoroMill® Dura parmak frezelerin başlıca avantajlarından biri de farklı kaba talaş işleme uygulamalarının tümünde çok yönlü performans ve ince talaş işleme yetenekleri sunmalarıdır. 2×D’ye kadar tam oluk, yuva açma, 5–20° açılı frezeleme, kenar frezeleme ve daha fazlası. Bu işlemlerin tümü aynı parmak frezeyle gerçekleştirilebilir” açıklamasında bulundu.

Parmak frezelerin sunduğu diğer bir avantaj da Sandvik Coromant’ın benzersiz WhisperKut™ helis konseptidir. Bu konseptte, her kanal dikkatli bir şekilde yönlendirilmiştir ve birbirlerine eşit aralıkta değildir. Her kanalın zararlı harmonikleri etkili bir şekilde kıran kendine özel uyarlanmış helis açısı vardır. Bu tasarım, titreşimleri başarıyla ortadan kaldırarak sessiz, güvenli ve verimli işleme uygulaması sağlar.

Standart ürün yelpazesinde 2–25 mm çaplar, 1,5–3×D arasında kesme derinlikleri, boyun seçenekleri, uzun erişimli kesiciler, keskin ve köşe yarıçapları bulunur. Sipariş üzerine imalat seçenekleri arasında daha aşındırıcı alüminyumlar için kaplamalı kaliteler, spesifik çaplar, köşe tasarımları ve takım sapı seçenekleri yer alır.

Takım seçimini kolaylaştırmak için CoroMill® Dura için çevrimiçi takım seçici CoroPlus® Takım Kılavuzu, takım ve kesme değeri önerilerinde yardımcı olur. Güvenli ve verimli işlemenin ön koşulunun doğru kesme değerlerine sahip olmak olduğuna vurgu yapan Wikström, “CoroMill® Dura için CoroPlus® Takım Kılavuzu, spesifik bir uygulama için en doğru başlangıç değerlerini sunabilir. Ayrıca, CAM yazılımınızda CoroPlus® Takım kılavuzu eklentisinin bulunması, işinizi daha da kolaylaştırır. En uygun kesme değerleri önerilerini doğrudan CAM programınıza alırsınız” ifadelerini kullandı.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Makina mühendisliği ve iktisat derecelerine sahip olan Hakan, video / 2D ve 3D animasyondan mühendislikle ilgili alanlara ve çeviriye kadar yıllarca çeşitli çalışma dallarında çalıştı. Şu anda dış ticaret ilişkileri yürütmektedir. İyi derecede İngilizce, orta derecede Almanca ve İspanyolca biliyor. Hakan aynı zamanda karikatüristtir.

Devamını Oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com