Connect with us

Yazılım

GMT Endüstriyel’den makine otomasyonu ve IoT çözümleri

Yayın Tarihi:

-

Üretim ve tasarım teknolojisinin yüzde 100’üne sahip olan GMTCNT, toplam çözüm sunmak amacıyla operatör panel, hız kontrol cihazı, servo sistemler, step motorlar ve güç kaynaklarını tescilli bir Türk markası olarak pazarın hizmetine sunuyor. Üretimlerini Türkiye’de yapan firma, sektördeki yerli üretici boşluğunu doldurarak Türkiye’nin üreten gücüne katkı sağlıyor.

Ürünlerini tasarlarken birbirleri ile haberleşebilen sistemler geliştirmeyi ve IoT teknolojilerine uyum sağlamayı ön planda tutan GMTCNT’nin PLC ürünleri, her türlü makine otomasyonunda uzun yıllardır kullanılıyor. GMTCNT’nin PLC’leri paketleme, dolum, tekstil, ağaç işleme, gıda vb. birçok makine uygulamasına sunduğu üstün hizmetlerin yanında; WMI, GMTPort gibi özelikleri ve Modbus TCP desteği ile internet üzerinden veri izleme ve kontrol özeliklerine de sahip.

Web Machine Interface (WMI)

GMTCNT

, yerli olarak üretimini yaptığı GLC-396 ve GLC-496 serisi CPU’lardaki Web Machine Interface (WMI) adı verilen özellik ile internet üzerinden dünyanın herhangi bir yerindeki GMTCNT PLC’ye port yönlendirmeden uzaktan erişim sağlıyor. Bu özellik sayesinde GMTCNT müşterileri PLC’lerine program yükleyebiliyor, online simülasyona geçip hata analizini kolaylıkla yapabiliyor.

GMT Web Scada

GMT Scada çözümü, port yönlendirmeye ihtiyaç duymadan kendi tasarladığınız arayüz ile www.gmtport.com sitesi üzerinden PLC’lerinize ulaşıp PC, cep telefonu ve tablet gibi cihazlar vasıtasıyla kontrol etmenize olanak sağlıyor.

GMTCNT’nin referans IoT uygulamaları

THY Teknik A.Ş.  

Advertisement

Kaplama atölyesindeki parça kaplama, banyoların otomatik çalıştırılması ve tüm verilerin kayıt altına alınarak takip edilmesi ile online süreçlerin takip edilmesi.

Koru1000 

Türkiye genelindeki kuyu ve terfi istasyonların uzaktan takibi, izlenmesi ve arıza alarm takiplerinin yapılaması. Verim analiz raporlarının alınması.

Oğuz Oluklu Mukavva

Tüm üretim süreci Oğuz Otomasyon 3.0 programı üzerinden takip edilir. Program, makine üretim aşamalarını MKS diye adlandırılan Makina Kontrol Sistemi ile GMTPLC’lerle altyapısını oluşturulan sistemden alır. MKS programı tüm hatlarda bulunur ve makinelerin anlık davranış bilgilerini izleyerek sisteme aktarır. Anlık olarak GMT PLC’ler ile izlenen makinelerin performans ve üretimleri raporlanır. Makinelerden tüm veriler Modbus TCP ile toplanır.

Işıksoy Tekstil 

Türkiye`nin sayılı entegre tekstil kuruluşları arasında yer alan Işıksoy Tekstil, IoT kapsamında makinelerinden GMT PLC’lerden yararlanarak topladığı veriler ile veri tabanı raporlama yöntemlerini kullanarak verimliliğini üretimde %5, kalitede %7 artırdı.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com