Connect with us

Kaplin ve U-Bağlantıları

Güç aktarım sektörünün çözüm ortağı: KYS Power Transmission Parts

Yayın Tarihi:

-

KYS Genel Müdürü Seyit Kürkçü ile bir söyleşi gerçekleştirdik. Firmalarının faaliyet alanları ve ürün grupları hakkında ayrıntılı bilgiler sunan Seyit Bey, doğru kasnak seçiminin önemi gibi konularda da görüşlerini paylaştı bizlerle.

Sizi ve firmanızı tanıyabilir miyiz?

1978 Konya doğumlu, 3 çocuk babası bir iş adamıyım. 1985 yılında döküm sektöründe aile şirketi olarak faaliyete başlayan firmamız, 90’lı yılların başlarından itibaren güç ve hareket aktarma organlarının üretimine de başlamıştır. Şu an 12’si beyaz yaka olmak üzere toplam 100’ü aşkın çalışana istihdam sağlayan firmamız, içinde bulunduğu sektöre liderlik etmeyi hedef edinmiştir. Yüzde 70 oranında ihracatı olan firmamız Almanya, Fransa, Hollanda, İsviçre, İtalya ve Amerika başta olmak üzere 21 ülkeye ihracat yapmakta ve bir Türk markası olarak ülkemizi en iyi şekilde temsil etmektedir.

KYS Genel Müdürü Seyit Kürkçü

Firmamız KYS TS 148 standartlarına uygun TS EN ISO 9001:2015, 14001:2015 ve OHSAS 18001:2014 yönetim sistemleri çerçevesinde imalatını gerçekleştirmektedir. Genç, dinamik teknik kadromuzla satış ve satış sonrası müşterilerimize mühendislik temeline dayalı destek de bulunmaktadır.

Ülke ekonomisine yerli üretim ve yüksek istihdam olanağı sağlamayı ilke edinmekteyiz. Firma başarımızı güçlü ekip çalışması ile ticari ahlak kurallarından ödün vermeden müşteri ürün ve kalite taleplerini yüksek önem seviyesinde analiz ederek cevaplandırmamıza borçluyuz. En güçlü rakip ve eleştirmenimiz kendimiziz. Her geçen gün bir önceki günden ilerisini hedefleyip çalışma arkadaşlarımızın daha verimli çalışması ve müşterilerimizin daha iyi hizmet alması için çalışmalarımızı titizlikle yürütüyoruz.

Kısaca söylemeliyim ki sektörümüzün en dinamik ve yenilikçi firmasıyız. Sektörde saygın, sağlam ve güvenilir bir konumumuz var.

Ürün gruplarımız hakkında bilgi alabilir miyiz?

Sektörde tasarım, üretim odaklı bir sistem anlayışıyla çalışan firmamız güç aktarma organlarından V kasnak, Poly V kasnak, Triger Zaman Kasnakları, Kaplin, Rulman Yatakları, Fan bağlantı flanşları ve müşteri taleplerine uygun özel üretim yapmaktadır. Başta değirmen sektörü olmak üzere birçok müşterimize döküm parçaları da imal ederek taleplerini karşılamaktayız.

KYS olarak döküm ve güç aktarma organları imalatınız hakkında ayrıntılı bilgi alabilir miyiz?

Dökümhane bölümümüzde el ile kalıplama ve furan reçine kalıplama olmak üzere iki ayrı koldan prosesleri yürütmekteyiz. Özellikle furan reçine otomatik kalıplama hattımızda yüksek mukavemetli, büyük ölçülerde ve komplike parçaların imalatını gerçekleştirebilmekteyiz. 2 tona kadar pik, sfero (GG15-GGG90 aralığında) ve çelik materyallerin dökümlerini yapabilmekteyiz. Isıl işlem makinemiz sayesinde de ürünlerimizin normalizasyon, gerilim giderme ve tavlama işlemlerini müşteri isteklerine uygun şekilde sağlayabilmekte ve laboratuvarımızda materyal, mikroyapı analizlerimizi veri tabanımızda sürekli saklamaktayız.

Talaşlı imalat bölümümüzde ise 9 adet CNC torna, 6 adet CNC işlem merkezi ve 1 adet CNC azdırma tezgahımız mevcut. Maksimum Ø2000 çapa kadar oluşan özel tasarım ve standart kasnakların imalatını gerçekleştirebilmekteyiz. Kaplin imalat serisinde de ürün yelpazemiz oldukça geniş. HRC, PEX, ORPEX, EFLEX ve daha birçok müşteri özel tasarımı kaplinin ihracatını yapmaktayız. İmal ettiğimiz tüm ürünlerin yüksek korozyon koruyuculuğunu sağlayan mangan fosfat kaplama hattımızda kaplamaları yapılmakta ve müşterilerimize bu sayede uzun yıllar aynı kalitede kullanabilecekleri ürünleri sunmaktayız. Kalite kontrol birimimizde bulunan CMM 3 boyutlu ölçüm cihazıyla ayrıntılı teknik analizleri yapılmakta ve raporlanmaktadır.

Ağırlıklı olarak çözüm sunduğunuz sektörler ve satış sonrası hizmetleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

Güç aktarma organları dediğimiz zaman sektör sınırlamasına gitmemiz oldukça güç fakat ağırlıklı olarak kompresör üreticileri, fırın makinesi üreticileri, çimento fabrikaları, şeker fabrikaları, havalandırma sistemleri, değirmen makinesi üreticileri ve savunma sanayii sektörlerine hizmet vermekteyiz. İmalat dışında müşterilerimize makine tasarım aşamasında teknik destek de vermekteyiz. Kasnak seçimi, kayış kasnak hesaplamaları konusunda ürün geliştirme ve teknik destek birimimiz doğru kasnak seçiminde müşterilerimizle ortak çalışmalar yürütmektedir.

Doğru kasnak seçimi bilindiği üzere makine performansı ve maliyetini yüksek derecede etkilemektedir. Mühendislik temellerine dayalı kayış-kasnak ve kaplin hesaplamaları ve tasarımlarıyla makinelerinizden düşük maliyetlere yüksek performans elde  edebilirsiniz.

Kısa veya uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz yeni projeler var mı?

Kısa vadeli projelerimizden birisi üretim sahamızı genişletme hedefiyle inşaat çalışmalarına başlamak. 2019 yılı Ağustos ayının sonunda ilk çalışmalarına başladığımız bu alanda firma içinde el kalıplama operasyonunu kaldırıp tamamen otomasyona geçerek furan reçine kalıplama ve yaş kalıplama hatlarımızı kurmayı hedefliyoruz. Kuracağımız kum siloları; kalıplama hatları ve ocaklarımızdaki yenilemelerle müşterilerimize daha yüksek hacimde üretimimizle hızlı dönüşler sağlayabilecek ve seri üretimlerde verimliliğimizi yüksek oranda artıracağız. Ayrıca mevcut model imalatı birimimizi güçlendirerek dışa bağımlılığımızı azaltmayı ve bu konuda firma yeteneğimizi artırmayı hedefliyoruz.

Uzun vadede ise hedefimiz sektörümüzde bir dünya markası haline gelmek. Avrupa’nın birçok bölgesine ihracatlarımız yüksek oranda mevcut fakat dünya üzerinde de KYS markası olarak OEM ve son kullanıcılar tarafından aranan; ülke ekonomisine yüksek katma değerli ürünlerle desteğini artıran global bir marka olmayı hedeflemekteyiz.

Son olarak söylemek istediğimiz her geçen gün hızla gelişen dünya teknolojilerini yakından takip eden müşterilerine ürünleriyle doğru zamanda; yüksek kalite ve müşteri memnuniyeti sağlayarak hizmet sunmayı hedefleyen firmamız güçlü kadrosuyla çalışmalarına devam etmekte. Yürüttüğümüz tüm bu süreçlerde çözüm ortağı çalışma arkadaşlarımıza ve müşterilerimize başarılar dilerim.

Saygılar…

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com