Connect with us

Sektör Haberleri

Güç Aktarma Organları, PTO ve Ara Şanzıman Üretimiyle Sektör Lideri Kozmaksan, 92 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor

Yayın Tarihi:

-

46 yıllık tecrübesiyle araç üstü ekipman ve mobil hidrolik üst yapı uygulamalarına yönelik geniş bir portföyde üretim yapan Kozanoğlu Kozmaksan, 6 kıtadan 92 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Küresel ölçekte yayılan 15 uluslararası bayi ağı ile satış sonrası servis hizmeti de sağlayan Kozmaksan, çözüm ortağı anlayışıyla pazarın; tasarım, mühendislik ve ürün geliştirme ihtiyaçlarına da çözüm sunuyor.

İlk olarak şantiyelerde kullanılan inşaat kamyonları için damper pompası üreten ve kısa süre sonra, yavru şanzıman olarak adlandırılan ”PTO” üretimine başlayan Kozanoğlu Kozmaksan, ASO 1. OSB’de toplam 5 bin metrekarelik alana sahip fabrikasında imal ettiği ürünleri 6 kıtadan 92 ülkeye ihraç ediyor. Ürün grupları arasında; Power Take-Off (PTO), ara şanzıman, sandviç PTO, redüktör, 4×4 transfer kutusu, motor redüktörü, disk balata sistemi, su pompası, itfaiye ekipmanları, hidrolik ekipmanlar, sonsuz vida mekanizması ve daha birçok ürün yer alan Kozmaksan, her çeşit ticari araçlarda kullanılan araç üstü ekipman ve mobil hidrolik üst yapı uygulamaları için hidrolik ve pnömatik ekipmanlar üretiyor.

Küresel ölçekte yayılan etkin bayi ağı ile müşterilerine hizmet veren firma; Almanya, Birleşik Arap Emirlikleri, İngiltere, Avustralya, Kanada, Tayland, Filipinler, Güney Kore, Afrika, Mısır, Hindistan, Peru, Polonya, Endonezya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alan 15 uluslararası bayisiyle satış sonrası servis hizmetleri de sağlıyor.

Mühendislik hizmetleri ile pazarın çözüm ortağı

Üretim faaliyetlerinin yanı sıra endüstrinin ihtiyaç duyduğu mühendislik taleplerine de cevap veren Kozmaksan, her türlü hidrolik ve dişli sistemleri uygulamaları konusunda müşterilerinin çözüm ortağı olarak; pazarın tasarım, mühendislik ve ürün geliştirme ihtiyaçlarına yenilikçi çözümler sunuyor. Türk Standartları Enstitüsü kriterlerine uygun olarak ISO 9001:2008 sertifikası, Çevre Yönetimi Standartları kriterlerine uygun olarak ISO 14001:2004 sertifikası ve Avrupa Birliği’nin yeni yaklaşım direktiflerine uygun olarak CE Belgesi ile sistem ve ürün kalitesini belgelendiren Kozanoğlu Kozmaksan, ürün ve üretim süreçlerindeki üstün kaliteyle küresel ölçekteki büyümesini sürdürüyor. 

Firmanın geniş ürün portföyünde yer alan ürünler ağırlıklı olarak; damperli kamyonlarda, hidrolik çöp kamyonlarında, kar küreme araçlarında, yol süpürme araçlarında, akaryakıt tankerlerinde, asfalt serici ve tuz serpme araçlarında, mobil hidrolik vinçlerde, çekicilerde, kancalı yükleyicilerde, sepetli platformlarda, oto taşıyıcılarda, itfaiye araçlarında ve kombine kanal temizleme araçlarında kullanılıyor. Ürettiği ara şanzımanlar; kombine kanal temizleme araçlarında, beton pompalarında, fosseptik çukuru temizleme araçlarında, vakumlu araçlarda ve itfaiye araçlarında kullanılan Kozmaksan’ın çift çıkışlı ara şanzımanları; PTO çıkışı olmayan veya uygulama için yeterli kapasiteye sahip olmayan araçlara çözüm sunuyor. Firma, 2007 yılında başladığı beton pompaları ve beton mikserleri için PTO üretimine de devam ediyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com