Connect with us

Genel

Hayat Kimya ISO 50001 alan ilk Türk firması

Yayın Tarihi:

-

Hayat Kimya ISO 50001 belgesini alan ilk Türk firması

Türkiye’nin lider temizlik ve kişisel bakım üreticisi Hayat Kimya, enerji verimliliği alanında gösterdiği önemi Türkiye’nin ilk ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi sertifikasını alarak kanıtlamış oldu.

Hayat Kimya, üretim ve yönetim faaliyetlerindeki enerji verimliliği uygulamalarıyla ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi (EYS) Sertifikası’nı almaya hak kazandı. Enerji Yönetim Sistemi sertifikasına Türkiye’de ilk kez akredite sertifikayla sahip olan şirket, ölçüm noktalarının fazlalığı, enerji akışının sürekli izlendiği sistemi, raporlaması ve enerji üzerine sürekli yatırım yaptığı çalışmalarıyla değerlendirildi. Kendi içinde enerji üreten sistemi “trijenarasyon”la enerji maliyetlerini aşağı çeken Hayat Kimya, Tüv Thüringen adlı Alman akreditasyon kuruluşunun da işletme modeliyle beğenisini kazandı.

Hayat Kimya Logo_236x270

Hayat Kimya AR-GE Direktörü 01, konuya ilişkin , “Hayat Kimya bünyesinde 2010 yılından beri sürdürdüğümüz Enerji Yönetim Sistemi çalışmaları Nisan 2013 tarihinde Alman Tüv Thüringen firması tarafından gerçekleştirilen denetim faaliyetiyle neticeye ulaştı. Bu alanda Türkiye’nin ilk akredite belgesi niteliğini taşımakta olan  ISO 50001: 2011 Enerji Yönetim Sistemi belgesi şirketimiz tarafından alındı. Dünyanın hiç bir yerinde benzeri olmayan patenti bize ait olan “trijenerasyon” sistemi sayesinde enerji maliyetlerimizi aşağıya çekmiş bulunuyoruz. 20 Milyon Euro yatırım ile kurduğumuz tesisimizde 5 adet gaz türbini ile yapılan 35 Mw elektrik üretimi ile termal enerjiyle de kurutma havası, buhar üretimi ve soğuk su üretimi yapılıyor. Kaynaklarımızı etkin kullanarak tükettiğimiz enerjinin doğru yönetilmesinin yanı sıra çevrenin korunmasına da katkı sağlamayı hedeflediğimiz çalışmamızın başarıya ulaşmasından büyük mutluluk duyuyoruz” açıklamalarını yaptı.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Devamını Oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com