Connect with us

Genel

Henkel markalarını yeniden yapılandırdı

Yayın Tarihi:

-

Geçtiğimiz yıllar boyunca marka portföyündeki güçlü büyüme ile yapıştırıcılar, sızdırmazlık ürünleri ve yüzey işlem kimyasallarında global pazar lideri olan Henkel, Yapıştırıcı Teknolojileri Endüstri grubunda yeni bir marka yapısı yaklaşımı başlatıyor. Endüstriye yönelik ürünlerini beş teknoloji markası altında yeniden gruplandıran Henkel, bu sayede marka portföyü içinde aranılan ürünün daha kolay bulunmasını sağlıyor. Teknoloji markalarının her biri, spesifik bir teknoloji ve uygulamayı temsil edecek.

Henkel, son yıllardaki organik büyümesine birçok satın alma işlemiyle güç kattı. Bu durum, Henkel’ in, Henkel müşterilerine yüksek kaliteli servis ve birçok çözüm sunmasını sağlıyordu.  Ancak, bu süreçte çok sayıda ürün adı ve markasını koruyan Henkel’ in endüstriye sunduğu ürün portföyü, anlaşılması zor ve karışık bir hal almaya başladı. Müşterilerin bu konudaki beklentilerini tespit etmek için gerçekleştirilen anketin sonuçları da, yeni marka yapısı kararını destekledi.

Yeni marka yapısı, endüstriyel pazarlar için kolaylıklar sağlıyor

Bu sebeple, Henkel portföyünü beş marka altında gruplandıracak yeni marka yapısına geçmeye karar verdi. Tüm ürünler beş teknoloji markası altında tekrardan gruplandırılacak ve her bir marka spesifik bir teknoloji grubunu temsil ediyor olacak.
LOGO_AQUENCE_RGB_231_478x163 LOGO_BONDERITE_RGB_238_478x144 LOGO_LOCTITE_RGB_245_478x195 LOGO_TECHNOMELT_RGB_253_478x129 LOGO_TEROSON_RGB_846_478x168

    • Henkel’ in LOCTITE markası, yüksek performanslı mühendislik yapıştırıcıları, sızdırmazlık ve kaplama çözümlerinde güvenilen tercihtir.
    • Henkel’ in BONDERITE ürünleri, müşterilerin üretim proseslerinde rekabetçi avantaj yaratan yüzey teknolojisi çözümlerini temsil eder.
    • Henkel’ in TECHNOMELT markası, müşterilerin uygulama ve üretim proseslerinde en iyi sonuçların elde edilmesi için tasarlanmış sıcak tutkal (hot melt) ürünlerinin markasıdır.
    • Henkel’ in TEROSONmarkasıotomotiv gövdesi ve araç tamir ve bakım (VRM) uygulamalarında yapıştırma, sızdırmazlık, kaplama ve güçlendirme konularında önde gelen markasıdır.
    • Henkel’ in AQUENCE markası yenilikçi, sürdürülebilir su bazlı yapıştırıcı çözümleridir.

Henkel Yapıştırıcı Teknolojileri Başkan Yardımcısı Jan-Dirk Auris, “Yapıştırıcılar, sızdırmazlık ürünleri ve yüzey teknolojileri alanlarının global lideri olarak müşterilerimize, aradıkları ürünün daha kolay ve daha hızlı şekilde bulabilecekleri portföy sağlamak istiyoruz. Yeni marka yapısı Henkel’ in, müşterilerine teknoloji çözümlerini daha hızlı sunmasını ve en iyi seviyede hizmet vermesini sağlayacak.” dedi.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com