Connect with us

Genel

Makine takımları dijital geleceğe hazır

Yayın Tarihi:

-

Geleceğin endüstriyel üretimi birbirine bağlı, makine bağlanabilirliği ise temel terim olarak görünüyor. Ağ çalışmasının mümkün ve kullanılabilir olmasından önce bir dizi gereksinimin karşılanması gerekiyor. UNITED GRINDING CORE – Müşteri Odaklı Devrim, bu gereksinimlerin karşılanmasını güvence altına alıyor. CEO Stephen Nell, “Dijital gelecek C.O.R.E. ile başlıyor sözleriyle bunu vurguluyor. Sarsıcı yeni donanım ve yazlımlar, grubun uzmanları tarafından geliştirildi ve Milan’daki EMO 2021 Fuarı’nda ilk gösterimi yapıldı. Üretim sürecindeki ağ çalışması, kontrol ve takibe ve dolayısıyla proses optimizasyonuna ilişkin çarpıcı olasılıkların önünü açıyor. C.O.R.E. operatörlerin kullanıcı deneyimini, akıllı telefon dünyasına getiriyor. 

Dördüncü endüstriyel devrim, Endüstri. 4.0 ile ilgili kamusal tartışmalar bir kaç yıl önce şiddetlendiğinde, UNITED GRINDING Group, dijital geleceğe daha fazla yatırım yapma kararını aldı. Yatırım sadece grubun geleceğine değil, bunun da ötesinde müşterilerinin geleceğine yapılıyor. Bu gelişmenin odak noktası, bağlanabilirliğin, yani insanlar, makinalar ve imalat ortamı arasındaki veri alışverişinin artırılmasında, bu şekilde de modern IoT uygulamalarının çalıştırılması için zeminin oluşturulmasında yer alıyor. Ayrıca, makina kurulumcuları, operatörleri ve aklım personelinin de işlerini daha insan sezgileriyle uyumlu biçimde yapmaları hedefleniyor. C.O.R.E. bu vizyonu, devrimci bir biçimde gerçeğe çevirdi.

Sezgisel çalışma

Dev bir akıllı telefonu andırıyor: 24 inç tam HD çoklu dokunmalı ekran, yeni C.O.R.E teknolojisiyle donatılmış makina takımlarının geleceğini tanımlıyor. Navigasyon, “dokunma” ve “süpürme” kullanılarak akıllı telefona benzer bir şekilde işliyor. Müşteriler, ayrıca, ara yüzü tekil gereksinimlere göre yapılandırabiliyorlar ve app genel görünüme ya da akıllı telefon ana ekrandakine benzer şekilde, en önemli işlevleri ve çalışma ekranlarını kişisel tercihlerine göre düzenleyebiliyorlar. 

Kişiselleştirilmiş RFID çipi yoluyla çalışan yeni erişim sistemi sayesinde, kullanıcı profili otomatik olarak yükleniyor. Bu, makinada oturum açmanın ve kapatmanın daha kolay yapılmasının yanında, önemli ölçüde daha güvenli olmasını da sağlıyor. Bir diğer avantaj da, her kullanıcı için rol profilinin depolanması ve böylelikle kullanıcıların sadece kendileriyle ilgili bilgileri görmesi olarak göze çarpıyor. Bu da karmaşayı azaltıyor ve ortaya çıkabilecek hataların önüne geçiyor.

Karmaşıklıktan söz ederken, C.O.R.E. panelinin hiçbir düğmesinin bulunmadığını belirtmek gerekiyor. Eksenlerin basit bir dönüşle düzenlenmesine imkan tanıyan, besleme oranı için kullanılan döner anahtar için bir çıkıntı mevcut.

C.O.R.E. yenilikçi bir kontrol paneli olmaktan daha fazla anlam taşıyor

Göz alıcı yeni kontrol paneli, yeni C.O.R.E teknolojisiyle donanmış makinaların, tabii ki sadece görünen bir özelliği. UNITED GRINDING Group CTO’su Christop Plüss “Makinanın kapalı kısmı için de büyük geliştirmeler yapıldı” dedi. C.O.R.E. OS işletim sisteminin tamamı, yüksek performanslı sanayi tipi PC’ye, C.O.R.E. IPC’ye kuruldu. IoT çıkış kapısı olarak hizmet veriyor ve tüm yazılım uygulamalarını barındırıyor. C.O.R.E. OS aynı zamanda UNITED GRINDING bünyesinde kullanılan bütün CNC kontrolleri ile de uyumlu.

Ayrıca, yeni teknoloji, bağlanabilirlik için bir fırsatlar zenginliği sunuyor. Sadece UNITED GRINDING Group’un C.O.R.E. teknolojisine sahip makinalar ağ ile birbirlerine bağlanmıyor, aynı zamanda umati gibi ara yüzler aracılığı ile uygulanan sistemler de dahil ediliyor. Bu da UNITED GRINDING Dijital Çözümlerin, uzaktan servisten, servis ve üretim takibine kadar  makinada sunduklarına doğrudan erişimin yolunu açıyor. Örneğin, C.O.R.E paneli yoluyla grubun müşteri hizmetleri ekibinden doğrudan destek talep edilebiliyor. Sohbet özelliği bu desteği hızlı ve kolay hale getirirken, bütünleşik ön kamera da video aramalarına imkan tanıyor.

En önemli ölçüt: Kullanıcı deneyimi

Birkaç yıl süren C.O.R.E. geliştirme sürecinde UNITED GRINDING Group’un tüm markalarından uzmanlar, eşi benzeri görülmemiş bir yazılım mimarisi tasarlamak amacıyla uzmanlıklarını bir havuzda bir araya getirdiler. Grubun CTO’su Plüss, konuyla ilgili olarak, “Kullanıcı deneyimi, yani kullanıcıların anlık deneyimi bizim için her zaman en önemli öncelik olmuştur” açıklamasını yaptı. Bu nedenle C.O.R.E. kısaltması “Customer Oriented REvolution”a karşılık geliyor.

CEO Stephan Nell, işletim sistemleri ve yazılım mimarileri sahasında C.O.R.E. teknolojisinin bir kuantum sıçramaya karşılık geldiğini vurguladı: “Bu da makinalarımızın dijital geleceğe hazır olduğu anlamına geliyor”. İlk olarak EMO 2021 Milan’da sunulan teknolojinin geliştirmesi halen sürüyor. Plüss, “Yapıyı üzerine yükselteceğimiz temeli meydana getiriyor. Geliştirme bir sürekliliğe sahip olacak. Yazılım mimarisinin modüler yapısının esnekliği sayesinde, sürekli olarak yeni özellikler ve uygulamalar ekleyeceğiz. Müşterilerimizin yararı için grubumuzun yazılım geliştirme gücünü artırmayı amaçlıyoruz.” Hedefimiz, müşterilerimize C.O.R.E. yazılımın yeni yayınlarıyla sürekli ilham verip dijital geleceği aktif olarak şekillendirmelerine destek olmak. Bu şekilde, Grup müşterilerinin her zaman daha da başarılı olmaları hedefine sadık kalacaktır.

Bir bakışta C.O.R.E.

  • Çekirdek sistem
  • Makine işletim sistemi
  • Güçlü endüstriyel PC
  • Ethernete bağlanabilirlik
  • Çeşitli arayüzler ve protokoller
  • Data güvenliği

İnsan Makina Ara yüzü

  • Modern 24 inç çoklu dokunmatik ekran
  • Kullanıcıya özel yapılandırılabilir ara yüz
  • Uniform, sezgisel çalıştırma

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com