Connect with us

Genel

UNITED GRINDING, devrim niteliğindeki yeni teknolojilerini GrindingHub 2022’de sergiliyor

Yayın Tarihi:

-

UNITED GRINDING Group, GrindingHub 2022 Fuarı’nda devrim niteliğindeki yeni teknolojilerinin prömiyerini gerçekleştiriyor. Prömiyer serisinde; yeni silindirik taşlama makinesi, yeni yükleme sistemi, takım taşlama makinesi ve grubun makine portföyünün bir uzantısı olan 3D baskının kullanıldığı devrim niteliğindeki metal bileşen makinesi de yer alıyor.

Taşlama, aşındırma, lazerleme ve kombine işleme için önde gelen hassas makine üreticilerinden biri olan UNITED GRINDING Group, taşlama teknolojisi alanında en büyük fuar olan GrindingHub’da, yeni teknolojilerini sergiliyor. Grup, devrim niteliğindeki yeniliklerini fuardaki 1.200 m2’lik alanı kaplayan bir stantta sunuyor. EMO 2021’de Müşteri Odaklı Devrim C.O.R.E. sunumuna odaklanan UNITED GRINDING Group, GrindingHub’da makine mühendisliğinde de devrim niteliğinde gelişmeler olabileceğini kanıtlıyor. Bunlar, yalnızca geleneksel teknoloji alanlarında dünyada ilkleri değil, aynı zamanda önemli bir sıçrama meydana getiren sürpriz bir yeniliği de içeriyor: Metal tozunun lazer ile seçici biçimde eritilmesi yoluyla metalik bileşenlerin üretilmesini sağlayan metal takım tezgahı.

Katmanlı imalatta makine geliştirme devrimi

Yeni IMPACT 4530 makinesinin çığır açan özelliğini, otomasyonun yüksek derecesi ve doğruluğun sürekliliği oluşturuyor. Bugüne kadar piyasada bulunan makineler büyük ölçüde manuel işlemlere dayanırken, üretim sürecine entegre edilmesi zor oluyordu. IMPACT 4530, bunların aksine endüstriyel koşullar altında güvenli çalışma için tasarlandı. IMPACT 4530’un metal tozu ve bileşenlerinin kapları için otomatik bir değiştirme sistemine sahip ayrı çalışma ve yükleme alanı daha yüksek verimlilik sağlarken, akıllı tasarımı; geleneksel sistemlerde önemli bir sorun olan sistemin temizliğini ve bakımını kolay ve basit bir hale getiriyor. Bu da makinenin kullanımını büyük ölçüde basitleştirir ve üretkenliğini artırıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan UNITED GRINDING Group CEO’su Stephan Nell, “Hizmet segmentinde 2015’ten bu yana IRPD, katmanlı imalat pazarında aktif bir oyuncu. ETH Zurich ve İnspire AG ile yakın iş birliğimiz, başlangıçta sadece gelecek vadeden teknoloji hakkında daha fazla bilgi edinme isteğimizden kaynaklanıyordu; ancak ‘3D baskı makinelerinin’ kullanıcıları olarak, bu ünitelerin kullanım kolaylığı ve doğruluğun sürekliliği açısından önemli bir optimizasyon potansiyeli sunduğunu hemen fark ettik. Bu nedenle, IRPD markası altında kendi takım tezgahımızı geliştirmeye karar verdik” diyor. Ürünle ilgili açıklama yapan bir diğer isim olan IRPD Genel Müdürü Daniel Erni ise, “İstikrarlı yeniden üretim koşulları, doğruluğu, kalitesi ve ölçeklenebilirliği göz önüne alındığında IMPACT 4530, İsviçre üretimi etiketini taşıyan ilk endüstriyel sınıf katkılı takım tezgahıdır” ifadelerini kullanıyor.

Yeni makine

buy levitra cheap

, yeni C.O.R.E. teknolojisi ile donatıldığı için yüksek tekrarlama doğruluğu akıllı yazılım kullanımıyla güçlendiriliyor. Grubun yenilikçi donanım ve yazılım mimarisi, diğer makine araçlarıyla sezgisel çalışma ve ağ oluşturmayı sağlıyor ve makinelerin üretime hazırlanmasına olanak tanıyor.

Taşlama teknolojisinde dünya ilkleri

Advertisement

Grup, öğütme teknolojisinde de bir dizi yenilik sunuyor. Örneğin BLOHM, giriş seviyesi segmentinde ekonomik, yüksek hassasiyetli bir yüzey taşlama makinesi olan PLANOMAT XT Essential’ı ilk kez bir Alman fuarında sergiliyor.

STUDER, silindirik taşlama alanında iki yeni ürün sunuyor: Bunlar üretim için S36 dış silindirik taşlama makinesi ve uniLoad otomatik yükleme sistemi. S36, küçük ve orta ölçekli iş parçaları ve çok çeşitli bileşenler için tasarlandı. Otomotiv, hidrolik, pompa ve alet endüstrilerinde kullanım için ideal yapıda ve yeni C.O.R.E. teknoloji ile sunuluyor. 610 milimetreye kadar çapa ve maksimum 125 milimetre genişliğe sahip büyük taşlama taşı makinenin öne çıkan özelliklerinden birini oluşturuyor.

Yeni uniLoad yükleme sistemiyle STUDER, iki evrensel dış silindirik taşlama makinesi olan S31 ve S33 için evrenselliğe ve hıza odaklanıyor. Sistem, özel eğitim veya programlama bilgisi olmadan çalıştırılabilir ve tam depolama kapasitesinde yaklaşık bir saatlik otomatik işleme sağlar.

Takım işleme alanında WALTER, yenilikçi bir makine konseptine ve 2,3 m2’den daha az yer kaplayan yeni bir takım taşlama makinesi olan HELITRONIC G 200’ü piyasaya sürüyor. Kompakt makine, 1 ila 125 mm çap aralığında döner simetrik takımların üretimi ve yeniden bilenmesi için uygun bir yapıda.

Grubun yenilikleri, sektöründeki yenilik ve teknoloji liderlerinden biri olarak güçlü konumunun bir başka göstergesini oluştururken; her zaman olduğu gibi, müşterilerini daha da başarılı kılmak amacını taşımayı sürdürüyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com