Connect with us

Genel

Allison Transmission, yeni teknolojilerini sundu

Yayın Tarihi:

-

UITP Fuarı’nda Allison çift-modlu paralel hibrid sistemin sunduğu avantajları tanıtmak için H 40/50 EP™ hibrid tahrik birimi sergilendi.

UITP Fuarı’nda Allison çift-modlu paralel hibrid sistemin sunduğu avantajları tanıtmak için H 40/50 EP™ hibrid tahrik birimi sergilendi.

Allison Transmission, UITP fuarında performans, güvenilirlik ve yakıt tüketimi konularındaki avantajlarını vurgulamak üzere şehiriçi ve şehirlerarası otobüsler için ürettiği tam otomatik şanzıman ve hibrid tahrik sistemleri yelpazesini sergiledi.  

Allison Transmission, UITP Uluslararası Mobility ve Şehir Ulaşımı Fuarı’nda otobüsler için ürettiği şanzıman ve hibrid teknoloji yelpazesini sergiledi. Fuar ziyaretçileri, en yeni Allison Transmission teknolojisinin, yakıt tüketimini ve emisyonları azaltırken aynı zamanda aktarma organlarının optimizasyon ve performansını nasıl daha da arttırabileceğini görebildiler.

Fuarda, Allison’ın şehiriçi ve şehirlerarası otobüsler için ürettiği geniş ürün yelpazesinden H 40/50 EP™ hibrid tahrik ünitesi, Torqmatic® ve 2000 Serisi şanzımanlar da dahil olmak üzere Allison’ın Continuous Power Technology™/Sürekli Güç Teknolojisi’nden yararlanan geniş uygulama alanlarına sahip şanzımanlar sergilendi.

Aracın performans ve verimliliğini arttırabilen yeni yazılım ve donanımı ile gelişmiş Allison 5. Nesil kontrol sistemi, en son Euro 6 motorlarıyla mükemmel bir şekilde entegre oluyor. Tamamıyla yeni Transmission Control Module/Şanzıman Kontrol Modülü topografyanın tanınmasını daha da geliştirmek için dahili bir eğim ölçer kullanarak vites değiştirme stratejisini belirliyor ve yakıt tasarrufunu arttırıyor. Bu yeni işlemci daha hızlı bilgi işlenmesini sağlıyor ve geliştirilmiş hat sonu programlama ile daha yüksek hızlı CAN bus (500Kbps) uyumluluğu özelliklerini sunuyor. Ayrıca bu yeni nesil elektronik kontroller, sürücü kaynaklı sert sürüş uygulamalarının hafifletilmesi ve yakıt ekonomisinin daha da arttırılması için iki adet ek hızlanma yönetimi de sunuyor.

Hibrid sistemlerle yakıt tüketimi ve emisyonlar azalıyor

UITP Fuarı’nda Allison çift-modlu paralel hibrid sistemin sunduğu avantajları tanıtmak için    H 40/50 EP™ hibrid tahrik birimi sergilendi. Geleneksel dizel yanma motorunu çift elektrik motoruyla bir araya getiren hibrid sistem, yolculara daha sarsıntısız, daha sessiz bir yolculuk sağlarken, yakıt tüketimi ve CO2 salınımlarını azaltan paralel bir yapı sunuyor.

Allison hibrid sistemi özellikle DC/DC konvertör imkanı sunuyor ve spesifik bazı operasyonların gerekliliklerine uygun olarak daha iyi hızlanma yönetimi için HyValue™ stratejisine sahip bulunuyor.

Allison Transmission Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgeleri Pazarlama Müdürü Manlio Alvaro; “Şu ana kadar Avrupa'da H 40/50 EP™ sistemiyle donatılmış şehiriçi otobüsleri, yüzde 25'e varan tasarruf sağladı. Yakıt tüketimi özellikle zorlu şehir güzergahlarında daha da azaldı,” dedi.

Allison Transmission Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgeleri Pazarlama Müdürü Manlio Alvaro; “Şu ana kadar Avrupa’da H 40/50 EP™ sistemiyle donatılmış şehiriçi otobüsleri, yüzde 25’e varan tasarruf sağladı. Yakıt tüketimi özellikle zorlu şehir güzergahlarında daha da azaldı,” dedi.

Allison Transmission Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgeleri Pazarlama Müdürü Manlio Alvaro açıklamasında; “1990’ların başından bu yana hibrid sistemlerin geliştirilmesinde lider olan Allison Transmission, dünyada üreticilere 5000 adetten fazla H 40/50 EP™ hibrid sisteminin satışını gerçekleştirdi. Allison H40/50 EP™ hibrid sistemimiz aynı geleneksel şanzımanlarımız gibi sağlam ve güvenilir. Hibrid sistemimiz de işletmecilere, hibrid filolarını aynı geleneksel otobüslerle olduğu gibi yönetme imkânı sunarken performans ve verimlilik konularında avantajlar sağlıyor. Şu ana kadar Avrupa’da H 40/50 EP™ sistemiyle donatılmış şehiriçi otobüsleri, yüzde 25’e varan tasarruf sağladı. Yakıt tüketimi özellikle zorlu şehir güzergâhlarında daha da azaldı,” diyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com