Connect with us

Genel

Hizmet gücünü kurumsal tecrübeden almak: İlkerler Makine

Yayın Tarihi:

-

 

Bu ay sizler için İlkerler Makine Servis San.ve Dış Tic. A.Ş.’nin Genel Müdürü Mahmut Sert ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. İlkerler Makine Servis Sanayi Dış Tic. A.Ş., dünyanın sayılı markalarından Allison Tam Otomatik Şanzımanlarının yanı sıra, Stanadyne, Delphi, Westerbeke, Eneos, Winkel ürünlerinin de satış ve satış sonrası servis hizmetlerini sağladığı İlkerler MSS ismi ile, sektörün lider şirketleri arasında yerini almıştır. Bugün hizmet verdiği bu dünya markaları ile tüm Türkiye genelinde geniş satış ve servis ağı, son kullanıcılarına yönelik projeleri ile hizmet vermeye devam etmektedir.

 

 

Ekran Görüntüsü (18)

İlkerler Makine’nin geçmişi ve yaptıklarıyla ilgili bizleri bilgilendirebilir misiniz?

İlkerler Makine, 80 ülkede 1500’ün üzerinde distribütörü mevcut Allison Transmission’ın, Türkiye’deki tek yetkili distribütörüdür. 1915 yılında Amerika’nın Indiana eyaletinde James A. Allison tarafından kurulan Allison Transmission günümüzde dünyadaki tam otomatik şanzımanların %80’ini tasarlamakta, geliştirmekte ve üretmektedir. Allison Transmission, hibrit-tahrik sistemleri teknolojisinde dünyanın ilk ve tek seri üretim firması olup bu sektöre liderlik etmektedir.

Hizmet gücünü 52 yıllık kurumsal tecrübemizden alan şirketimiz, 2012 yılının Ocak ayında İlkerler Makine Servis San. Dış Tic. A.Ş. olarak sektörle buluşmuş, İlkerler MSS bünyesindeki markalara satış ve satış sonrası hizmet vererek çok kısa zamanda sektörün lider şirketleri arasında yerini almıştır.

Şirket politikanız nedir?

2008 yılında başlayan İlkerler – Allison Transmission iş birliği ile Türkiye’de Allison Transmission firmasının tüm ticari ürünlerinin satış ve satış sonrası hizmetlerini, tüm yurtta, kalite ve müşteri memnuniyeti odaklı olarak yürütüyoruz. Amacımız bu özeni korumak ve üzerine daha da eklemek.

Allison şanzımanlarının Türkiye’deki kullanım alanları nerelerdir?

Allison şanzımanlarının Türkiye’deki kullanım alanları: Şehir içi toplu taşıma araçları, belediye hizmet araçları, itfaiye ve dağıtım araçları, havaalanı araçları, petrol ve kömür sahalarındaki araçlar, askeri araçlar, inşaat sektörü ve iş makineleri. Geniş bir yelpazede hizmet veriyoruz.

İlkerler Makine’nin satış sonrası teknik desteği ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

Satış sonrası destek hizmetleri, İstanbul Bayrampaşa’daki merkezde bulunan servis tesislerinde, tüm ürünler ile ilgili revizyon, bakım-onarım işlemleri, Allison eğitimli, konularında uzman mühendis ve teknisyen kadro tarafından yapılıyor. Revizyon işlemleri tamamlanan üniteler, Türkiye’de sadece bu atölyede bulunan Allison onaylı test standında test edilerek ve teknik rapor hazırlanarak müşterilere teslim ediliyor.

Eğitim merkezlerinde filo müşterileri ve araç üreticisi firmalar için teorik ve pratik eğitimler düzenliyoruz. Ayrıca Allison Transmission ürünleri ile ilgili satış sonrası hizmetler konusunda teknik destek ve eğitim ihtiyaçları için gelecek taleplere de her zaman hazırız.

Sayın Mahmut Sert, servis hizmetlerine yönelik bilgi verirken, Türkiye’de yaygın olan Allison modelleri için tutulan geniş parça stoku ve İlkerler MSS’nin hepsi Allison eğitimli, konularında uzman mühendis ve teknisyen  personeli sayesinde, öğlene kadar bildirilen arızalar için 24 saatte, öğleden sonra bildirilen arızalar için 36 saatte ekip gönderildiğini de anlattı.

Ekran Görüntüsü (16)

Ürünlerin yakıt tüketimi üzerine etkisi nedir?

Allison otomatik şanzımanlarının performans, kalite ve yakıt tasarrufu çok yüksek ama yakıt tüketimini daha da iyileştirmek üzere, prototip ürünler üzerinde test çalışmalarına devam ediliyor ve bu konuyla ilgili olumlu sonuçlara ulaşmaktayız. Çalışmalar tamamlanarak müşterilere sunumu önümüzdeki 1-2 yıl içerisinde gerçekleşecek. Aslında tüm bu değerlendirmeler için piyasada uygulama sonuçları alınmaya başlandıkça, müşterilerin geri bildirimleri asıl önemi teşkil ediyor.

Sizce Allison şanzımanlarının bu kadar tercih edilmesinin nedeni nedir?

Allison otomatik şanzımanlarının en önemli tercih nedeni, arazi ve karayolu araçlarında kullanımı en yaygın ve kolay olan, en ileri  teknolojiye ve performansa sahip, güvenilir, dayanıklı ve sektöre uygun istekleri karşılayabilme özelliğidir. Allison Transmission’ın şanzıman konusunda yıllara dayanan tecrübesi, Allison markasının satış sonrası hizmetlerinin uzun yıllar boyunca güvenebileceğiniz bir iş ortağınız olmasını sağlamaktadır.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Devamını Oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com