Connect with us

Redüktörler

Helisel dişli redüktör nedir?

Yayın Tarihi:

-

Helisel dişli redüktörler, sanayide en yaygın kullanılan redüktör tiplerinden biridir.

Bu redüktörler genellikle yüksek hız gerektiren uygulamalarda ve işlemlerde kullanılırlar. Düz dişe sahip olan redüktörlere göre çalışmaları daha sessizdir. Aynı zamanda verim oranları ve torkları da daha yüksektir. Bu nedenle, redüktör kullanımında model olarak tercih edilirler.

Helisel dişli redüktörlerde kullanılan dişlilerin tamamı heliseldir. İmalatları 2 kademeden başlar ve  6 kademeye kadar çıkabilir. İmalatta genel olarak dökme demir kullanılır. Fakat alüminyum malzeme kullanılan helisel dişli redüktörler de vardır.
Helisel diş
li redüktörlerde bağlantı, makine ile redüktör milleri arasındaki elastik kaplin ya da diğer redüktör tiplerindeki bağlantılara benzer biçimde; kayış, zincir, dişli ve kasnak kullanılarak yapılırlar. Bu tip redüktör dişlerinin her birinin arasında kademeli temasa izin verilen açılar yer alır. Bu açılar sayesinde dişler açılır, sessiz çalışmalarının sebebi de budur. 

Yük taşıma kapasiteleri üst düzey olan helisel dişli redüktörler, düz dişli redüktörlerle kıyasladığında aynı dişli boyutlarına sahip ancak daha fazla dişli yüzeyi ve uzunluğu elde ettiği için kullanımı sırasında daha fazla dayanıklılık sağlayan ürünlerdir.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com