Connect with us

Redüktörler

İ-MAK ürün konfigüratörü I-GUIDE!

Published

on

Bilgisayar, tablet ve mobil cihazlar için yapılandırılmış olan bu program, çok çeşitli çözüm ve bilgiye hızlı ve kolay bir erişim sunar. 

Müşterilere ve geliştirme mühendislerine doğru redüktör ve motor seçiminde yardımcı olmak için tasarlanan I-GUIDE, 1.000.000’dan fazla ürün referansına hızlı erişim sağlar. Türkçe, İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Hollandaca, Lehçe ve Rusça gibi 7 farklı dilde mevcut olan İ-MAK ürün konfigüratörü, ihtiyaçlarınız için en iyi güç aktarım çözümünün seçiminde sizlere yardımcı olur.  Program, redüktörün temel verilerinin tanımlanmasından başlayarak, özel seçenek ve özelliklerin belirlenmesine kadar size rehberlik eder ve yardımcı olur. Program daha sonra kişiye özel; boyut sayfaları, 3D çizimler ve diğer birçok teknik içeriği oluşturur.

Kullanıcılara ince ayar yapma ve çok çeşitli özelleştirme seçenekleri arasından seçim yapma yetkisi veren çok yönlü bir platform sağlayan program, spesifik ihtiyaçlara göre özel dişli oranlarını ve çıkış hızlarını yapılandırma yeteneğini de sunar. Ayrıca kullanıcılar, optimum performans ve verimlilik sağlayacak şekilde, kendi gereksinimlerine uygun özelleştirilmiş motorları ve giriş seçeneklerini seçebilir.

Program, çeşitli uygulamalara sorunsuz entegrasyon sağlayan bir dizi montaj pozisyonunu barındırdığından esneklik çok önemlidir. Termal endişeleri gidermek için kullanıcılar, sistemin uzun ömürlülüğünü ve güvenilirliğini artıran özel soğutma çözümlerini tercih edebilir.

Estetiğin de unutulmadığı programda, boyama derecelerini seçme ve renkleri RAL renk kartelasına göre özelleştirme seçenekleriyle ekipmanın çevresine sorunsuz bir şekilde uyum sağlaması veya marka gereksinimlerine uygun olması sağlanır.

Mekanik özellikler söz konusu olduğunda kullanıcılar, kendi mekanik kurulumlarına uyacak özel flanş ve şaft konfigürasyonlarını tercih edebilir. Gelişmiş kontrol ve güvenlik önlemleri için fren seçenekleri de mevcuttur.

Üstün dayanıklılık gerektiren en zorlu ortamlarda bile uzun ömürlülük sağlayan çıkış mili için özel malzeme seçme opsiyonları vardır. Ayrıca program, patlamaya dayanıklı ekipmanın gerekli olduğu endüstrilere hitap eden ATEX standartlarına uygun konfigürasyonlar sunar.

Temel olarak bu program, kullanıcılara ekipmanlarını kesin spesifikasyonlara göre uyarlama olanağı vererek günümüzün dinamik ve uzmanlaşmış endüstrilerinde gerekli olan bir özelleştirme ve esneklik düzeyi sunar.

I-GUIDE ürün konfigüratörü, piyasadaki en geniş ürün yelpazelerinden birine erişmenizi sağlar. 0,12 kW ile 650 kW arasında değişen İ-MAK çözümleri, 1.000.000’dan fazla ürün referansını kapsamaktadır. 15 seriye ayrılan İ-MAK ürünleri, uygulamanızın tam konfigürasyonuna ve talebine uyacak şekilde helisel, konik veya sonsuz dişli üniteleri ile yapılandırılabilir. 

Program aynı zamanda İ-MAK’ın tüm yeni güncellemelerini de içeriyor. MA/MK Serisi Monoblok için yeni boyutların resmi tanıtımı ile birlikte geliyor. 70.000 Nm’ye kadar değişen 8 yeni gövde ve yüzlerce yeni kombinasyon ile yeni seri, İ-MAK’ın ağır hizmet sektörlerindeki konumunu güçlendiriyor. İ-MAK ayrıca, ürün kataloğunun büyük bir bölümüne NEMA konfigürasyonunu entegre ediyor. Kuzey Amerika’daki müşteriler artık, NEMA ve 60 hertz konfigürasyonunda redüktörlü motorları doğrudan sipariş edebiliyor.

Opsiyonlarınızı seçin, redüktörünüzü uyarlayın: 

Özel oran ve çıkış hızı

Özelleştirilmiş motor ve giriş seçenekleri

Uyarlanmış montaj pozisyonları

Soğutma seçenekleri ve özel yağ

Özel kaplama sınıfı ve renkleri (RAL)

Özel flanş ve şaft konfigürasyonu

Özelleştirilmiş boyut sayfaları

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Redüktörler

Yılların eskitemediği Dişsan kalitesiyle 30 yıldır durmayan redüktör!

Published

on

By

Redüktör ve kaplin üretimindeki kalitesiyle pek çok endüstrinin yanı sıra, ağır sanayiye sunduğu çözümlerle zorlu uygulamaların kahramanı olan Dişsan Redüktör, sahada yılların eskitemediği ürünleriyle anılıyor. Demir-çelik sektöründe çalışan ve bugüne kadar herhangi bir tadilat işlemi görmeyen Dişsan Redüktör, tam 30 yıldır çalışıyor. Yarım asrı aşan üretim ve mühendislik birikimi, esnek proje ve imalat yapısı ile pek çok uygulama alanı için en verimli çözümleri tasarlayan ve üreten Dişsan Redüktör, kalitesiyle ağır sanayi sektörlerinin ve zorlu uygulamaların aranan markası olarak öne çıkıyor. Sahada arızalanmayan ürünleriyle anılan Dişsan’ın görselde yer alan redüktörü, montajının yapıldığı 1993 yılından bu yana ilk günkü performansıyla çalışıyor.

Dişsan Redüktör’ün demir-çelik sektöründe faaliyet gösteren bir müşterisi için 30 yıl önce montajını yaptığı redüktör, yıllık periyodik bakımları dışında herhangi bir tadilat işlemi görmeden çalışmayı sürdürüyor. Dişsan Redüktör mühendisliği ve kalitesinin yanında, kullanıcının zamanında ve eksiksiz yaptığı bakımla ilk günkü performansını aratmayan ürün, yarı mamul hazırlama biriminde konveyör redüktörü olarak günlük ortalama 20 saat çalışmaya devam ediyor.

Konuyla ilgili konuşan Dişsan Redüktör Satış Müdürü Servet Reyhanoğlu, “Dişsan Redüktör kurulduğu ilk günkü vizyonuyla ürün üretmeye devam etmektedir. 53 yılı geride bırakan bir işletme olarak sahada henüz ulaşamadığımız nice bu tarz hikayelerin olduğunu biliyoruz. Dişsan’ı bir dünya markası yapan bu anlayışı, bizden sonraki nesillere de aktararak yolumuza devam edeceğiz” diyor.

Continue Reading

Redüktörler

Ağır sanayide kalitesini kanıtlamış MOTOX / MOTOX-N Serisi motorlu redüktörler, sektöre hizmet etmeye devam ediyor

Published

on

By

Fazıl Rulmancılık Endüstriyel Ekipman A.Ş. sektörde 40 yılı aşkın tecrübesi ile ağır sanayi sektöründe güç aktarım sistemleri alanında hizmet veriyor. Motox / Motox-N Serisi redüktörlerde Türkiye yetkili bayisi ve çözüm merkezi pozisyonu ile hizmet alanını genişleterek devam eden Fazıl Rulmancılık; en zor çalışma şartlarında, kusursuz performans aranan noktalar için tasarlanmış Motox, Motox-N Serisi redüktörlerde orijinal yeni ürün, orijinal yedek parça temini ile birlikte bakım ve servis taleplerine de cevap veriyor.

MOTOX – MOTOX-N Serisi motorlu redüktörlerin üretim programını 2021 yılının mart ayı itibarıyla devralan STEINLEN ELEKTOMASCHIENBAU GBMH, ürün gamında bir değişiklik yapmadan üretimi sürdürüyor. MOTOX dişli motorlar, birçok olası kullanıma bağlı ortaya çıkan gereksinimleri karşılayabilecek kombinasyon ve çözümler içerir.

MOTOX portföyü, 0,09 ila 200kW güç aralığında dişli motorlar sunar. Tüm çalışma koşulları dikkate alındığında, enerji tasarrufu ve buna bağlı olarak CO2 emisyonlarının azaltılmasına ilişkin AB Yönetmeliği’nin spesifikasyonlarına sürekli olarak uyulur.

Bir MOTOX dişli motor satın alındığında; IEC 60034 uyarınca minimum verimliliklere dayalı ve 640/2009 sayılı AB düzenlemesine uygun olarak, her zaman premium verimlilikte (IE3) enerji tasarruflu bir motor kullanılacağı anlamına gelir. Buna ek olarak tüm 2 kademeli redüktörlü motorlar %96’nın üzerinde bir verimle karakterize edilerek; enerji tasarrufu ve sonuçta işletme maliyetlerini azaltmaya odaklanır. Tüm Motox- Motox-N Serisi redüktörler yüksek dikey yükleri karşılayabilmek için bir üst gövdeye çıkmadan aynı gövdede daha büyük mil çapları ile temin edilebilir.

Bu sayede daha uzun servis ömrü hizmete devam edebilir. Bu seçeneği en geniş alanda MOTOX / MOTOX-N Serisi motorlu redüktörler sunabilir.

https://www.fazilrulman.com.tr/

Continue Reading

Trendler

Güç Aktarım Sistemleri - Redüktörler, Rulmanlar, Motorlar, Sürücüler sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et