Connect with us

Redüktörler

İ-MAK’la gelecek için büyük adımlar

Yayın Tarihi:

-

Eksiksiz ürün gamıyla redüktör üretiminin dünya genelinde tanınan ismi İ-MAK, kuruluşunun 50. yılını kutlamaya hazırlanıyor. Kıtalara yayılan montaj fabrikaları, 35’in üzerinde ülkede yer alan uluslararası satış ofisleri, 50’den fazla ülkede üretimin olduğu her alanda kullanılan redüktörleri ile küresel bir marka olan İ-MAK, bir sonraki yarım yüzyıla hazır olmak için stratejilerini geliştiriyor.

Sürekli değişen bir dünyada, konumunu sağlamlaştırmaya ve gelecekteki büyümesini oluşturmaya devam eden İ-MAK, 1.000.000’dan fazla ürün referansı ile en eksiksiz ürün gamlarından birini sunuyor. Toplam çözüm sağlayıcı statüsünü korumak için ürün yelpazesini, seçeneklerini ve konfigürasyonlarını geliştirmeye ve genişletmeye devam eden İ-MAK, aynı anda birkaç proje üzerinde çalışıyor: Enerji sektörü için yeni planet redüktörler. Mega projeler, madencilik ve altyapılar için tasarlanmış daha büyük endüstriyel dişli üniteleri (MA Monoblok Serisi). Otomasyon ve hassas sektörlere hizmet etmek için mevcut modellerimize birkaç küçük boyutta redüktörler (IRK, YP, IR Serisi). Firmanın hedefi ise 2030 yılında 2.000.000 ürün referansına ulaşmak.

Son yıllarda odaklandığı dijitalleşme sürecini hızla devam firma, tüm ürün yelpazesinde bilgi, veri ve çizimlere daha iyi ve şeffaf erişim için dijitalleşiyor: Tasarımcılar, mühendisler ve bakım ekipleri için en iyi araçlardan biri olarak ayarlanan I-GUIDE ürün yapılandırıcısını geliştirmeye ve düzenli olarak güncellemeye devam ediyor. Halihazırda 8 farklı dilde erişime açık olan I-GUIDE; sadece tamamen dijital değil, aynı zamanda uluslararası bir yapıda.

Üretim tesisinin modernizasyonu ile de dijitalleşen İ-MAK’ın, 2014 yılında başlayan dijitalleşmesi ürün süreçlerinin tüm adımlarını kapsıyor. Tüm üretim planlama, süreç ve bakım artık profesyonel yazılım aracılığıyla çevrim içi olarak yapılıyor. Firma bu dijital geçişi, yeni fabrikasına da taşınmaya hazırlıyor. Şu anda yapım aşamasında olan saha, tamamen dijital üretim tesisine ve ekosisteme sahip olacak. Yeni I-MAK-E Programı ile müşterilerine, redüktörlerin tüm dinamiklerini ve gelişimlerini izleme imkanı sunduğu cihazlarla mevcut çözüm yelpazesine dijital ürünü de ekliyor. Tek bir cihazda birleştirilen I-MAK-E sistemi, önemli verilere ilişkin kombinasyonları ölçüyor ve izliyor. Müşteriler artık dişli kutusunun titreşimini, sıcaklığını, gürültü seviyesini ölçebiliyor ve takip edebiliyor. Toplanan ve bir araya getirilen bu veriler, redüktörlerin ilk “parmak izi” etkinliği ile karşılaştırılıyor; rakamlar belirli bir seviyeye ulaştığında belirli bir alarmı tetikleyecek şekilde ayarlanıyor. İ-MAK piyasanın küresel eğilimini takip ederek, çözüm yelpazesine eklediği bu önemli özellikle, müşterilerinin periyodik bakımdan koşul bazlı bakıma geçmelerine yardımcı oluyor. Plansız arıza süresini azaltmak için birlikte hareket ederek, yerinde bakım ve kontrolü daha aza gerçekleştirip kullanım ömrünü uzatıyor ve tesis güvenliğini güçlendiriyor.

İ-MAK’ın gelecek stratejilerinin bir ayağını da globalleşme oluşturuyor: Bunu da birkaç ülkeden yetenekleri toplayarak daha uluslararası bir ekip kurmalarına yardımcı olan yabancı çalışanlara yönelik özel programlarla gerçekleştiriyor. Uygulamaya aldığı bu globalleşme ile çok kültürlü bir anlayış ve bakış açısı kazanan firma, bu yapısını dünya çapında güçlü bir ağ ve özel bir distribütör-koçluk programı ile birleştirerek, dünyanın her yerindeki kullanıcılarına mükemmel ve hızlı yanıt sağlayabiliyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com