Connect with us

Kayış ve Kayış Tahrikleri

Sadece üretimde değil, Mühendislik Hizmetinde de kalitenin adı Optibelt

Yayın Tarihi:

-

Ürünlerindeki üst düzey performansı ve kaliteyi, teknik hizmetlerine ve mühendislik desteğine de taşımayı başaran bir firma Optibelt. Bu sene 150. yıl dönümünü kutlayan Optibelt, yer aldığı sektöre verdiği hizmetlerde de son derece iddialı.

1871 yılında Almanya’da kurulan Optibelt bu sene 150. yıl dönümünü kutluyor. Bir buçuk asırdır sektörde yer alan firmanın öne çıkan en önemli özelliklerinden biri, vazgeçilmez değer olarak benimsediği kalite felsefesi.

Bu anlayışın belki de en çarpıcı tarafı ise kalite tanımının sadece ürünle sınırlı olmaması. Optibelt için kalite, şirketin her noktasında yaşayan bir süreç adeta. Bu nedenle ürünlerinin kabul gören kalitesi kadar, verdiği teknik desteğin, mühendislik hizmetlerinin de üst seviyede kalite taşıdığı net bir gerçek.

Optibelt, Türkiye’de kendi sektöründe mühendis ekibi kuran ve kayış-kasnak sistemlerinde gerek imalatçılara gerekse kullanıcılara birebir mühendislik desteğini kesintisiz ve üst düzeyde sunabilen tek firma. Ar-Ge merkezlerine, mekatronik firmalarına, her türlü makina imalatçılarına tasarım noktasında danışmanlık hizmeti veren Optibelt, aynı zamanda; çimento, tekstil, seramik, gıda gibi hemen hemen her sektördeki makina kullanıcılarına da koruyucu bakım, bakım onarım süreçlerinde mühendislik desteği veriyor.

Böylece hem kaynakların doğru kullanılması, birim maliyetlerin düşürülmesi hem de sistemlerin verimliliğini üst düzeye çıkarılmasında son derece değerli katkı sağlıyor.

Optibelt Türkiye mühendis ekibi ile birlikte, son kullanıcı ya da üretici firmalarda ve de üniversitelerin mühendislik fakültelerinde eğitim seminerleri de düzenliyor uzun zamandır. Bu eğitimler ile; ürünlerin kullanımından depolanmasına, tasarım ve mühendislik hesaplamalarından, sorunların çözümüne kadar pek çok konuda bilgilendirme yapıyor. Eğitim çalışmaları kapsamında şu ana kadar yurdun çok çeşitli il ve ilçelerindeki firma ve üniversitelerde yaklaşık 5 bin kişiye ulaştı firma.

Yöneticileri yaptıkları açıklamada; bilginin en büyük güç olduğunu, bu nedenle de geleceğin Türk mühendis adaylarına ve Türk sanayisine sahip oldukları bilgi ve deneyim gücünü aktarmak suretiyle yarının güçlü Türkiye’sine katkı sağladıklarını belirtiyorlar.

Kısacası Optibelt, kalite konusunda olduğu kadar bilgi ve mühendislik hizmetlerinde de son derece iddialı.

Advertisement
 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com