Connect with us

Zincir ve Zincir Tahrikleri

iwis’ten kavrayıcı zincirler: Güvenilir bir üst düzey performans oyuncusu!

Published

on

[voiserPlayer]

iwis’ten, ince cidarlı ambalaj malzemelerinin ve esnek filmlerin makinelere beslenmesinde dikkat çeken bir ürün: Kavrayıcı zincir, üstelik 10 B-1 ve 08 B-1 ölçülerinde.

iwis’in aşınma ve oksitlenme dirençli çene unsurlarına sahip olan bu kavrayıcı zincirleri, ince cidarlı malzemelerin geniş bir yüzey alanında güvenilir ve emniyetli bir şekilde makinelere beslenmesi, nakledilmesi ve konumlandırılmasını sağlar. Plastik film ambalaj malzemesi, ince metal saclar ve diğer sert malzemelerden plakalar elleçleme sürecinde dikkatli olmayı gerektirir ki, böylece; nakil, pozisyonlama, besleme, içeri-dışarı çekme, baskı yapma, kaynak yapma, dolum, laminasyon, kesme, streçleme, şekil verme ya da ağzını kapama gibi süreçlerde zarar görmemeli. İşte iwis’in çene elemanlı kavrayıcı zincirleri, bu malzemelerin en iyi şekilde beslemesini yapar. Kendi etrafında dönen özel kavrayıcı mekanizma, emniyetli kenetleme vasıtasıyla nakledilen malzemenin yüksek hassasiyette elleçlenmesini ve hassas konumlandırılmasını sağlar. Farklı yay kuvveti seviyeleri oldukça geniş sayıdaki malzemenin nazikçe ve güvenli bir şekilde kavranmasına izin verir.  Zincir ve çene elemanları oksitlenme korumalı, yıpranmaya dirençli ve standart olarak gıda sınıfı ilk yağlayıcı ile işlem görmüştür. 

Toplamda 6 farklı versiyon ile geniş ürün yelpazesine katılan bu kavrayıcı zincirler; ISO 606 standardına uygun tek sıra ve çift sıra zincirler olarak yay tasarımı ve nakledilen malzemeye göre gerilme kuvveti-farklı çaplarda sargı ve tel yay çeşitleri ile 10 B-1 ve 08 B-1 ölçülerinde, gıda sınıfı başlangıç yağı ile ya da uzun ömürlü bir yağlayıcı ile ve baz zincir olarak ise MEGAlife bakım gerektirmeyen zincirler ile nikel kaplamalı zincir modelleri ile iwis stoklarında mevcuttur. Müşteriye özel çözümleri müşterisiyle birlikte çözerek zorlayıcı görevlerin üzerinden gelen iwis ve deneyimli mühendislik ekibi, müşterilerinden gelen taleplere göre hem zincir hem de dişli anlamında farklı tasarımları da hayata geçirebilir.

“A” tipi tek uçlu kavrayıcı zincir

“A” tipi tek uçlu kavrayıcı zincir

“B” tipi çift uçlu kavrayıcı zincir

“B” tipi çift uçlu kavrayıcı zincir

“C” tipi düz çeneli kavrayıcı zincir

“C” tipi düz çeneli kavrayıcı zincir

“D” tipi Düğme Çeneli kavrayıcı zincir

“D” tipi Düğme Çeneli kavrayıcı zincir

“E” tip E çeneli kavrayıcı zincir

“E” tip E çeneli kavrayıcı zincir

“F” tipi F çeneli kavrayıcı zincir

“F” tipi F çeneli kavrayıcı zincir

Özellikle patenti tamamen iwis’e ait olan ‘D tipi Düğme Çeneli’ kavrayıcı zincir, dönel simetrik kavrayıcı unsuru ve mükemmel seviyedeki düz çenesi ile dikkati çeker. 

Öte yandan E tipi, yani “E” çeneli modelinde kullandığı M106 kavrayıcı zincirin bir yanına 202.6 ataşman takılarak daha uygun hale getirilmiş; çene, desenli plaka ve yaydan oluşan komple bir kavrayıcı sistem olarak eksiksiz bir çözüm şeklinde teslim edilir. Çene ve yayı oksitlenme dirençli çelikten imal olan bu modelin zinciri, kimyasal olarak nikel kaplamadır. Bir diğer önemli özelliği ise, yine iwis’in müşteri memnuniyeti odaklılık felsefesinden kaynaklanan ve bu zincirin ataşmansız modelini alarak, müşterilerin kendi kavrayıcılarını da takabilmelerine olanak sağlamasıdır.

Bu zincir sınıfında öne çıkan özellikler aşağıda özetlenmiştir:

Mükemmel yıpranma direncine sahip iwis yüksek performans zincirleri.

En uygun şekilde ön gerilmeye tabii tutulmasından kaynaklı minimal ilk esneme.

Yüksek sertlik nedeniyle özellikle uzun makinelerdeki uygulamalara yatkınlık.

Tıpatıp zincir boyları (seçili tolerans aralığında) hem paralel hem de senkronize çalışma operasyonlarında mükemmel çalışma özelliği sağlar.

Farklı yay kuvveti seviyeleri oldukça geniş yüzeyli malzemelerin nazikçe ve güvenli bir şekilde kavranmasına izin verir.

Sınırlı boy toleranslarında zincirler de üretilebilir.

Tavsiye edilen maksimum çalışma hızları:

½ inç kavrama zinciri için 2 m/sn

5/8 inç kavrama zinciri için 0,6 m/sn

Daha fazla teknik bilgiyi karekodu okutarak ilgili ürün broşüründe bulabilirsiniz.

Zincir ve Zincir Tahrikleri

İwis Türkiye yeni web sayfasıyla 2024’e iddialı giriyor!

Published

on

By

Türkiye’de kendi ofisi ile 2016 yılında hizmet vermeye başlamasıyla birlikte 4 binin üzerinde ürün ve tüm bu ürünlerin kullanımlarını, teknik özelliklerini içeren katalog ve ürün broşürlerinin çevirileriyle hem dijital hem de basılı şekilde kullanıcılarına ulaştıran iwis Türkiye, 2023’ün ortasında başladığı emek-yoğun çalışmayı tamamladığını, “Yeni yılda yepyeni bir web sayfası” ifadesiyle duyurdu.

Almanya’dan yönetilen özgün web sayfasının birebir kopyası olan ve www.iwis.com.tr alan adını kullanan yeni web sitesi, artık kullanıcıların ve sektördeki oyuncuların kataloglar ve broşürlerde ürün ararken kaybolmasını önleyeceğe benziyor. 

Web sayfasının öne çıkan özelliklerinin başında sadece ürüne kolay ulaşmak gelmiyor; bir ürünün tüm çeşitleri ve teknik özelliklerine göre sınıflandırılmış ve görseliyle birlikte o ürüne ait güvenlik bilgi formu da yer alıyor. Yani kullanıcının artık tek yapması gereken işlemi, yine web sitesi üzerinden satın alma talep bilgisini iletmek oluşturuyor.

Rakiplerinin web sayfalarına kıyasla oldukça fazla detaylı olan iwis Türkiye’nin web sayfasındaki çevirilerde, sektörel terimlerin özenle kullanıldığı özellikle dikkat çekiyor. 

Sitede tüm sanayi sektörleri için özel bir yer ayrılmış olması da yine kullanıcıların işini kolaylaştıracak bir unsur olarak öne çıkıyor:Ağaç işleme, konveyör, maden, elektronik, paketleme, gıda sanayi veya gıda sanayinin çikolata imalatı alanında bile çalışıyor olsanız, o alandaki ürünlere kolaylıkla ve kısa bir sürede ulaşılabiliyor.

Almanya merkezli iwis’in özgün web sitesinde Almanca dahil 10 farklı dilde hizmet veriliyor; ancak tüm sayfalar yerine önemli kısımlar çevrilmiş durumda bulunuyor. Konuyla ilgili konuşan İwis Türkiye Genel Müdürü Aşkın Tırpan, “iwis, bugün itibarıyla 50 iştirakinin bulunduğu 4 kıtadaki 17 ülkede kendi ofisleri veya ortaklıkları ile hizmet vermektedir. Almanya ilk web sitesinin yayına başlamasından bu yana ilk defa Türkiye için ve ‘tr’ uzantılı bir alan adı ile hizmet vermeye karar verdi. Elbette ki bu kararı onlara aldıran iwis Türkiye ekibinin şirketi 7 yılda getirdiği nokta, Türkiye’nin potansiyeli ve merkezi yönetimin ülkemize verdiği ayrı bir önemdir” açıklamasında bulunuyor. Tırpan, tüm müşterilerinin ve müşteri adaylarının zincir almadan önce mutlaka sayfalarını ziyaret ederek o ürün hakkında detaylı teknik bilgiye ulaşmalarını, gerekirse 3D çizimlerini indirmelerini ve kararlarını buna göre vermelerini beklediğini dile getiriyor.

Şimdi deneyimleyin; 

https://www.iwis.com.tr

Continue Reading

Zincir ve Zincir Tahrikleri

İwis, güven ve hassasiyeti birleştirdiği güçlü çözümlerini Avrasya Ambalaj’da sergiledi

Published

on

By

[voiserPlayer]

Yüksek hassasiyetli, üst kalite zincir çözümlerinde küresel ölçekte lider bir marka olan İwis, verimliliği artırarak makine durma sürelerini azaltan eşsiz çözümleriyle Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı’nda yer aldı.

Zincir üretimindeki asırlık tecrübesiyle her sektörün özel gereksinimlerine göre tasarlanmış yüksek performanslı tahrik zincirlerinden yenilikçi zincir tahrik sistemlerine dek uzanan ürünleri geniş ve farklı bir yelpazede sunan İwis, ambalaj endüstrisinin taleplerini karşıladığı güçlü çözümleriyle Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı’nda yer aldı. Sektöre sunduğu çözümleriyle güvenilirlik, üstün çalışma ömrü, mümkün olan en yüksek uzunluk hassasiyeti ve çift çalışma toleransları sağlayan İwis, Avrasya’daki en kapsamlı ve en büyük ticaret platformu olan Avrasya Ambalaj Fuarı’ndaki standıyla müşteri ve ziyaretçilerini karşılarken, sektörün beklentilerini de takip etti. 

Hassasiyet ve güven

Pratikte tüm bitmiş ürünler bir tür uygun paketlemeye gereksinim duyar. İwis zincirleri, paketleme makinelerinde güveni, uzun çalışma ömrünü ve mümkün olan en yüksek hassasiyeti sağlar. Paketleme makineleri aynı zamanda makine mühendisliğinin en önemli sektörlerinden birisidir; çünkü zincir ve tahrik sistemleri üzerinde oldukça güçlü talepleri bulunur, sıklıkla çok yüksek çevrim zamanlarına ve çalışma hızlarına dayanıklılık gerektirir. Ayrıca ilaveten paralel çalışma ve hassas konumlandırma da beklentiler arasında yer alır. Geniş bir malzeme çeşitliliği ve yağlayıcıların mevcudiyeti sayesinde İwis hassas zincirleri, inanılmaz bir çalışma ömrü ve en üstün derecede uzunluk doğruluğu ve çift çalışma toleranslarını sektörün kullanımına sunar.

Mükemmel bakım gerektirmezlik

Paketleme sektörüne tedarik ettiği zincirlerin geniş bir bölümü bakım gerektirmeyen MEGAlife zincirlerinden oluşan İwis, her açıdan tam bir hijyen ve temizlik gereksinimlerini karşılar. Oksitlenmeye açık ortamlardaki uygulamalar için paslanmaz çelikten CF ya da ağır görev oksitlenmeyen CR zincirleriyle ideal bir çözüm sunan İwis, gıda ile temasın kaçınılmaz olduğu (H1 alanı) durumlarda H1 seviye yağlayıcılar ya da bakım gerektirmeyen (tamamen yağlama istemeyen) paslanmaz çelik zincirleriyle istenen gereksinimleri yerine getirir.

Continue Reading

Trendler

Güç Aktarım Sistemleri - Redüktörler, Rulmanlar, Motorlar, Sürücüler sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et