Connect with us

Zincir ve Zincir Tahrikleri

İwis’ten kuru tip uzun ömürlü b.dry Zinciri

Yayın Tarihi:

-

Paslanmaz çelikten çok daha fazlasını sunan b.dry, kullanılan malzemesi ile:

 • Yıpranmaya karşı aşırı dirençli,
 • Oksitlenmez ve kesinlikle kuru şekilde kullanılabilir olması ile öne çıkıyor.

b.dry zincirleri, zincir bakım yağlanmasının arzu edilmediği ya da mümkün olmadığı yerler için özel tasarlanmıştır.

b.dry, diğer kuru zincirlere oranla 2 kat fazla yıpranma ömrü, İlk yağlamada ise 4 kat daha fazla yıpranma ömrü sunuyor.

Hijyenik ve hiç yağ kullanmadan kullanacağınız bu zincirler performans açısından diğerleri ile boy ölçüşmektedir. Diğer zincirlere kıyasla yıpranma ömrü çok daha uzundur: Kuru şekilde kullanıldığında ömrü 2 kat fazla iken, sadece ilk yağlama yapıldığında ise tam dört kat daha uzun ömürlüdür.

b.dry kuru tip zincirler oksitlenmeye dirençli, CF grubu bakım gerektirmeyen paslanmaz çelikten imal edilmiş ve boğumlu iç baklası sayesinde yüksek hassasiyet sağlamaktadır.

b.dry kuru tip zincirlerin sırrı eskinin ‘çelik üzerinde çelik’ kavramını tarihe gömmektedir.

Özel ve yüksek performanslı polimerden imal edilen b.dry burçlarımız sayesinde yağlanmaya gerek duymamaktadır.

b.dry kuru tip zincirler kesinlikle kuru şekilde çalışmakta ve yıpranmaya, oksitlenmeye karşı daha dirençli olduğu gibi diğer zincirlere göre daha uzun bakım ömrüne sahiptir.

b.dry, Yüksek performanslı polimerden oluşan yapısı nedeniyle yağlanmaya gerek duymaz.

b.dry Zincirlerinin Teknik Özellikleri:

 • Birbirleriyle mükemmel uyumlulukta çalışan münferit parçalar sayesinde zincirin yıpranma ömrü azaltılmış ve bakım ömrü oldukça yükseltilmiştir. b.dry kuru tip zincirler oldukça güvenilir olup, yüksek dinamik yüklere dayanıklı ve oksitlenmeye karşı dirençlidir.
 • dry zincirler tamamen kuru şekilde çalışırlar. Oynak bakla üzerindeki yüksek performanslı plastik sürtünme bilyası sayesinde hiçbir yağlamaya ihtiyaç duymaz.
 • Yüksek performanslı polimer burçlar FDA (Amerikan Gıda Dairesi) uyumlu olup, ağır hizmet içindir ve düşük sürtünme yaratır. Gıda ve hijyen gerektiren ürünlerle teması güvenlidir.
 • Paslanmaz çelikten burçlar: ince duvarlı, dikişsiz ve çelik bilya ile zımbalama işleminden geçmiştir. Bu sayede b.dry zincirler daha dayanıklı ve yıpranma direnci oldukça fazladır.
 • CF kategori bazlı zincir, ostenit paslanmaz çelikten imaldir.
 • Zorlu koşullarda bile aşırı dirence sahiptir. b.dry zincirlerin ve burçların kimyasal mukavemetleri üzerine bilgiler talep edildiğinde temin edilir.
 • Gerilme toleransları ISO-606 yönergesine uygundur.
 • Çalışma ortamı ısısı: -100℃ ile +200℃ arasındadı
 • Bakım yağlaması gerektirmez.
 • Ataçmanlı veya uzatmalı pim seçenekli makaralı zincir olarak ya da müşteri talebine göre de temin edilmektedir. ANSI tip zincirler de isteğe bağlı temin edilebilmektedir.

b.dry’ın Uygulama Alanları

Zorlu ve çetin ortamlarda

Su ve buharın kullanıldığı ve katı temizlik şartlarının gerektirdiği yerler olan:

 • İlaç sanayiinde
 • Otomotiv boya hatlarında
 • Gıda işleme sanayiinde
 • Steril oda uygulamalarında

b.dry kuru tip zincir ürün gamı

İlk yağlamalı ve yağsız b.dry makaralı zincirlerin esneme performansı

Gıda maddeleriyle kullanımı onaylanmış olan yağımız kullanılarak zincirin performansı 4 katına kadar yükseltilebilir.

Çelik bilya ile zımbalama

İnce duvarlı çelikten taşıyıcı burçların montajı sırasında sıkışma kaçınılmazdır. b.dry kuru tip zincirlerin istikrarlı kalite ve performansını sağlamak için her burç tek tek çelik bilya ile zımbalanır. İç baklanın takılmasını takiben çelik bir bilya kullanılarak şekil verilir. Bu işlem burcun mükemmel şeklini almasını sağlar. Bu sayede oynak bakla oldukça fazla yıpranma direncine sahip olurken zincirin bakım ömrü de uzamaktadır. Söz konusu teknik aynı zamanda boy salınımını ve ilk gerilmeyi de önler.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com