Connect with us

Zincir ve Zincir Tahrikleri

İwis’ten kuru tip uzun ömürlü b.dry Zinciri

Published

on

Paslanmaz çelikten çok daha fazlasını sunan b.dry, kullanılan malzemesi ile:

 • Yıpranmaya karşı aşırı dirençli,
 • Oksitlenmez ve kesinlikle kuru şekilde kullanılabilir olması ile öne çıkıyor.

b.dry zincirleri, zincir bakım yağlanmasının arzu edilmediği ya da mümkün olmadığı yerler için özel tasarlanmıştır.

b.dry, diğer kuru zincirlere oranla 2 kat fazla yıpranma ömrü, İlk yağlamada ise 4 kat daha fazla yıpranma ömrü sunuyor.

Hijyenik ve hiç yağ kullanmadan kullanacağınız bu zincirler performans açısından diğerleri ile boy ölçüşmektedir. Diğer zincirlere kıyasla yıpranma ömrü çok daha uzundur: Kuru şekilde kullanıldığında ömrü 2 kat fazla iken, sadece ilk yağlama yapıldığında ise tam dört kat daha uzun ömürlüdür.

b.dry kuru tip zincirler oksitlenmeye dirençli, CF grubu bakım gerektirmeyen paslanmaz çelikten imal edilmiş ve boğumlu iç baklası sayesinde yüksek hassasiyet sağlamaktadır.

b.dry kuru tip zincirlerin sırrı eskinin ‘çelik üzerinde çelik’ kavramını tarihe gömmektedir.

Özel ve yüksek performanslı polimerden imal edilen b.dry burçlarımız sayesinde yağlanmaya gerek duymamaktadır.

b.dry kuru tip zincirler kesinlikle kuru şekilde çalışmakta ve yıpranmaya, oksitlenmeye karşı daha dirençli olduğu gibi diğer zincirlere göre daha uzun bakım ömrüne sahiptir.

b.dry, Yüksek performanslı polimerden oluşan yapısı nedeniyle yağlanmaya gerek duymaz.

b.dry Zincirlerinin Teknik Özellikleri:

 • Birbirleriyle mükemmel uyumlulukta çalışan münferit parçalar sayesinde zincirin yıpranma ömrü azaltılmış ve bakım ömrü oldukça yükseltilmiştir. b.dry kuru tip zincirler oldukça güvenilir olup, yüksek dinamik yüklere dayanıklı ve oksitlenmeye karşı dirençlidir.
 • dry zincirler tamamen kuru şekilde çalışırlar. Oynak bakla üzerindeki yüksek performanslı plastik sürtünme bilyası sayesinde hiçbir yağlamaya ihtiyaç duymaz.
 • Yüksek performanslı polimer burçlar FDA (Amerikan Gıda Dairesi) uyumlu olup, ağır hizmet içindir ve düşük sürtünme yaratır. Gıda ve hijyen gerektiren ürünlerle teması güvenlidir.
 • Paslanmaz çelikten burçlar: ince duvarlı, dikişsiz ve çelik bilya ile zımbalama işleminden geçmiştir. Bu sayede b.dry zincirler daha dayanıklı ve yıpranma direnci oldukça fazladır.
 • CF kategori bazlı zincir, ostenit paslanmaz çelikten imaldir.
 • Zorlu koşullarda bile aşırı dirence sahiptir. b.dry zincirlerin ve burçların kimyasal mukavemetleri üzerine bilgiler talep edildiğinde temin edilir.
 • Gerilme toleransları ISO-606 yönergesine uygundur.
 • Çalışma ortamı ısısı: -100℃ ile +200℃ arasındadı
 • Bakım yağlaması gerektirmez.
 • Ataçmanlı veya uzatmalı pim seçenekli makaralı zincir olarak ya da müşteri talebine göre de temin edilmektedir. ANSI tip zincirler de isteğe bağlı temin edilebilmektedir.

b.dry’ın Uygulama Alanları

Zorlu ve çetin ortamlarda

Su ve buharın kullanıldığı ve katı temizlik şartlarının gerektirdiği yerler olan:

 • İlaç sanayiinde
 • Otomotiv boya hatlarında
 • Gıda işleme sanayiinde
 • Steril oda uygulamalarında

b.dry kuru tip zincir ürün gamı

İlk yağlamalı ve yağsız b.dry makaralı zincirlerin esneme performansı

Gıda maddeleriyle kullanımı onaylanmış olan yağımız kullanılarak zincirin performansı 4 katına kadar yükseltilebilir.

Çelik bilya ile zımbalama

İnce duvarlı çelikten taşıyıcı burçların montajı sırasında sıkışma kaçınılmazdır. b.dry kuru tip zincirlerin istikrarlı kalite ve performansını sağlamak için her burç tek tek çelik bilya ile zımbalanır. İç baklanın takılmasını takiben çelik bir bilya kullanılarak şekil verilir. Bu işlem burcun mükemmel şeklini almasını sağlar. Bu sayede oynak bakla oldukça fazla yıpranma direncine sahip olurken zincirin bakım ömrü de uzamaktadır. Söz konusu teknik aynı zamanda boy salınımını ve ilk gerilmeyi de önler.

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Zincir ve Zincir Tahrikleri

İwis Türkiye yeni web sayfasıyla 2024’e iddialı giriyor!

Published

on

By

Türkiye’de kendi ofisi ile 2016 yılında hizmet vermeye başlamasıyla birlikte 4 binin üzerinde ürün ve tüm bu ürünlerin kullanımlarını, teknik özelliklerini içeren katalog ve ürün broşürlerinin çevirileriyle hem dijital hem de basılı şekilde kullanıcılarına ulaştıran iwis Türkiye, 2023’ün ortasında başladığı emek-yoğun çalışmayı tamamladığını, “Yeni yılda yepyeni bir web sayfası” ifadesiyle duyurdu.

Almanya’dan yönetilen özgün web sayfasının birebir kopyası olan ve www.iwis.com.tr alan adını kullanan yeni web sitesi, artık kullanıcıların ve sektördeki oyuncuların kataloglar ve broşürlerde ürün ararken kaybolmasını önleyeceğe benziyor. 

Web sayfasının öne çıkan özelliklerinin başında sadece ürüne kolay ulaşmak gelmiyor; bir ürünün tüm çeşitleri ve teknik özelliklerine göre sınıflandırılmış ve görseliyle birlikte o ürüne ait güvenlik bilgi formu da yer alıyor. Yani kullanıcının artık tek yapması gereken işlemi, yine web sitesi üzerinden satın alma talep bilgisini iletmek oluşturuyor.

Rakiplerinin web sayfalarına kıyasla oldukça fazla detaylı olan iwis Türkiye’nin web sayfasındaki çevirilerde, sektörel terimlerin özenle kullanıldığı özellikle dikkat çekiyor. 

Sitede tüm sanayi sektörleri için özel bir yer ayrılmış olması da yine kullanıcıların işini kolaylaştıracak bir unsur olarak öne çıkıyor:Ağaç işleme, konveyör, maden, elektronik, paketleme, gıda sanayi veya gıda sanayinin çikolata imalatı alanında bile çalışıyor olsanız, o alandaki ürünlere kolaylıkla ve kısa bir sürede ulaşılabiliyor.

Almanya merkezli iwis’in özgün web sitesinde Almanca dahil 10 farklı dilde hizmet veriliyor; ancak tüm sayfalar yerine önemli kısımlar çevrilmiş durumda bulunuyor. Konuyla ilgili konuşan İwis Türkiye Genel Müdürü Aşkın Tırpan, “iwis, bugün itibarıyla 50 iştirakinin bulunduğu 4 kıtadaki 17 ülkede kendi ofisleri veya ortaklıkları ile hizmet vermektedir. Almanya ilk web sitesinin yayına başlamasından bu yana ilk defa Türkiye için ve ‘tr’ uzantılı bir alan adı ile hizmet vermeye karar verdi. Elbette ki bu kararı onlara aldıran iwis Türkiye ekibinin şirketi 7 yılda getirdiği nokta, Türkiye’nin potansiyeli ve merkezi yönetimin ülkemize verdiği ayrı bir önemdir” açıklamasında bulunuyor. Tırpan, tüm müşterilerinin ve müşteri adaylarının zincir almadan önce mutlaka sayfalarını ziyaret ederek o ürün hakkında detaylı teknik bilgiye ulaşmalarını, gerekirse 3D çizimlerini indirmelerini ve kararlarını buna göre vermelerini beklediğini dile getiriyor.

Şimdi deneyimleyin; 

https://www.iwis.com.tr

Continue Reading

Zincir ve Zincir Tahrikleri

İwis, güven ve hassasiyeti birleştirdiği güçlü çözümlerini Avrasya Ambalaj’da sergiledi

Published

on

By

[voiserPlayer]

Yüksek hassasiyetli, üst kalite zincir çözümlerinde küresel ölçekte lider bir marka olan İwis, verimliliği artırarak makine durma sürelerini azaltan eşsiz çözümleriyle Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı’nda yer aldı.

Zincir üretimindeki asırlık tecrübesiyle her sektörün özel gereksinimlerine göre tasarlanmış yüksek performanslı tahrik zincirlerinden yenilikçi zincir tahrik sistemlerine dek uzanan ürünleri geniş ve farklı bir yelpazede sunan İwis, ambalaj endüstrisinin taleplerini karşıladığı güçlü çözümleriyle Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı’nda yer aldı. Sektöre sunduğu çözümleriyle güvenilirlik, üstün çalışma ömrü, mümkün olan en yüksek uzunluk hassasiyeti ve çift çalışma toleransları sağlayan İwis, Avrasya’daki en kapsamlı ve en büyük ticaret platformu olan Avrasya Ambalaj Fuarı’ndaki standıyla müşteri ve ziyaretçilerini karşılarken, sektörün beklentilerini de takip etti. 

Hassasiyet ve güven

Pratikte tüm bitmiş ürünler bir tür uygun paketlemeye gereksinim duyar. İwis zincirleri, paketleme makinelerinde güveni, uzun çalışma ömrünü ve mümkün olan en yüksek hassasiyeti sağlar. Paketleme makineleri aynı zamanda makine mühendisliğinin en önemli sektörlerinden birisidir; çünkü zincir ve tahrik sistemleri üzerinde oldukça güçlü talepleri bulunur, sıklıkla çok yüksek çevrim zamanlarına ve çalışma hızlarına dayanıklılık gerektirir. Ayrıca ilaveten paralel çalışma ve hassas konumlandırma da beklentiler arasında yer alır. Geniş bir malzeme çeşitliliği ve yağlayıcıların mevcudiyeti sayesinde İwis hassas zincirleri, inanılmaz bir çalışma ömrü ve en üstün derecede uzunluk doğruluğu ve çift çalışma toleranslarını sektörün kullanımına sunar.

Mükemmel bakım gerektirmezlik

Paketleme sektörüne tedarik ettiği zincirlerin geniş bir bölümü bakım gerektirmeyen MEGAlife zincirlerinden oluşan İwis, her açıdan tam bir hijyen ve temizlik gereksinimlerini karşılar. Oksitlenmeye açık ortamlardaki uygulamalar için paslanmaz çelikten CF ya da ağır görev oksitlenmeyen CR zincirleriyle ideal bir çözüm sunan İwis, gıda ile temasın kaçınılmaz olduğu (H1 alanı) durumlarda H1 seviye yağlayıcılar ya da bakım gerektirmeyen (tamamen yağlama istemeyen) paslanmaz çelik zincirleriyle istenen gereksinimleri yerine getirir.

Continue Reading

Trendler

Güç Aktarım Sistemleri - Redüktörler, Rulmanlar, Motorlar, Sürücüler sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et