Connect with us

Redüktörler

Planet redüktörlerinde Hygienic Design

Yayın Tarihi:

-

Neugart’ın HLAE planet redüktörü hijyenik alanlarda ve gıda sanayinde kullanılmak üzere özel olarak geliştirilmiş ve tasarlanmıştır. Dünya çapında Hijyenik Dizayn ile geliştirilen ilk planet redüktörü olan bu ürünümüz, hassas sanayi kollarında üretimden beklenen yüksek talepler konusundaki eksiklikleri gideren bir yenilik olmuştur.

 

HLAE redüktörünün geliştirilmesinde yürürlükte olan standartlar ve yönetmeliklerin şartları sürecin başından itibaren tutarlı bir şekilde takip edildi. Neugart bir EHEDG (The European Hygienic Engineering & Design Group) üyesi olarak bu talepleri öteden beri göz önünde bulundurur, Hygienic Design alanında uzmanlar tarafından koyulan emniyet düzenlemelerini destekler ve bunların taleplerini yerine getirir.

Elektropolisaj yüzeyi, kullanılan malzemesi ve redüktörün üzerinde düz alanlardan tutarlı bir şekilde kaçınılması sonucu HLAE yüksek Hijyenik Dizayn taleplerini yerine getirmektedir.

Neugart HLAE planet redüktörleri, ilaç, gıda ve kozmetik ürünlerinin güvenilir ve temiz koşullar altında üretilmesinde en esaslı unsurlardan biridir.

 

Hygienic Design Nedir?

Hygienic Design’den ilaç, gıda, kozmetik ve biyoteknik sanayilerinde üretimde kullanılan makinelerin, tesislerin ve bileşenlerin yapı ve tasarımlarının hijyen şartlarına uygun ve gerektiği gibi temizlenebilecek şekilde yapılmış olması anlaşılır.

Bundan başka, Hygienic Design düzenleme yönetmeliklerinde, hijyen nedeniyle tehlikeli olabilecek konstrüksiyonlardan sakınmak, hâttâ bunları önlemek için farklı ilkeler tanımlanmaktadır.

 

Hygienic Design Konsepti Neden Gerekli?

Sanayi kollarının birçok alanında hijyen koşullarına çok yüksek beklentiler yöneltilir. Makine imalat ve endüstriyel mühendislik şirketleri ve bileşen üreticileri de bu beklentilere cevap vermek zorundadır. Hijyen koşullarına son derece hassasiyet göstermek zorunda olan üreticiler gıda, kimya ve ilaç endüstrileridir. Bu endüstri kolları için hijyen olmayan üretim koşulları “olası en büyük kaza” anlamına gelmektedir. Bu nedenle bu alanlarda geçerli olan standartlar daha da yükseltilmiştir.

Economy Hygienic Design planet redüktörleri

HLAE redüktör serimiz eşsiz özelliklere sahiptir. Dünyanın sertifikalandırılmış ilk “Hijyenik Dizayn” planet redüktörüdür. Radyal yönde cıvatalar olmadığından esnek montaj özelliğine sahiptir, yüksek performanslıdır, kolay ve hızlı temizlenebilir. İlaç, kozmetik ve gıda sanayilerinin özel ve hassas uygulamalarında kullanıma son derece elverişlidir.

 

Özellikler

•Esnek montaj koşulları

•Benzersiz, dairesel hatlar

•Temizliği hızlı ve kolay

•Sertifikalı güvenlik

•Her yere monte edilebilir

•Ekstra yağlama gerektirmez

 

Neugart Hygienic Design planet redüktörleri aşağıda belirtilen yönergelere göre üretilir:

•2006/42/EG Makine yönergesi (Ek 1, Madde 2.1): Gıda maddeleri makineleri, ilaç veya kozmetik ürünleri makineleri

•DIN EN 1672-2-2005: Gıda maddeleri makineleri, Tasarım için genel prensipler, Bölüm 2: Hijyen kuralları

•EHEDG, 8 nolu doküman: Hijyenik ekipman dizayn kriterleri

•3-A® Yedek Parçalar ve Sistem Bileşeni Yeterlilik Sertifikası (RPSCQC)

•3-A® RPSCQC for (17-11) Şekillendiriciler, dolum makinaları ve Sıvı maddeler için sızdırmazlık konteynerleri

•3-A® RPSCQC for (23-06) Viskoz malzemelerin (akışkan) paketleme ve ambalajma makinaları

•3-A® RPSCQC for (41-03) Kuru ürünler için mekanik konveyörler

•3-A® RPSCQC for (73-01) Kesici mikserler, karıştırıcılar ve karıştırma makinaları

•3-A® RPSCQC for (75-01) Kayışlı bantlı taşıyıcılar

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com