Connect with us

Akışkan Gücü

Parker Hannifin ile Güvenli ATEX Çözümleri

Yayın Tarihi:

-

Parker Hannifin, Zorlu ve Patlayıcı Ortamlarda Güvenli Kullanım İçin Kimyasal ve Akışkanlara Dayanıklı Selenoid Valfleri sunuyor

Dayanıklı 221G serisi ATEX onaylı paslanmaz çelik solenoid valfler petrol ve gaz, gıda işleme ve agresif akışkanlar, kimyasallar ve gazların bulunduğu diğer uygulamalara uygun maliyetle karşılık veriyor

 

Hareket ve kontrol teknolojilerinde dünya lideri Parker Hannifin’in Avrupa Akışkan Kontrol Divizyonu yeni paslanmaz çelik solenoid valfleri piyasaya sürdüğünü duyurdu. 221G serisi korozyona ve agresif kimyasallara benzersiz dayanım sunuyor ve ATEX sertifikası ile patlayıcı ortamlarda kullanım için de uygun.

 

Akışkanlara ve kimyasallara dayanıklılık sağlayan yüksek kaliteli, uzun ömürlü 316L paslanmaz çelik konstrüksiyonun yanı sıra fluoroelastomer (FKM) conta ile 221G serisi en zorlu çalışma ortamlarında uzun hizmet ömrü ve daha az bakım gerekliliğini bir araya getiriyor. Tipik uygulama alanları petrol ve gaz, petrokimya, gıda işleme ve eczacılık kurulumlarını içeriyor.

 

Yeni valfler 170 litre/dakika’ya varan yüksek akış debisi sayesinde müşteri kurulumlarının toplam boyutunu azaltma olanağı sunuyor ve maliyeti %10’a varan oranda düşürüyor. 221G serisi valfler 40 yıldan uzun süredir gelişmekte olan ve pirinçten bir kardeş seride popüler olarak kullanılan, kanıtlanmış bir teknolojiye dayanıyor.

 

Valflerin modüler tasarımı ATEX, IP67, UL/VDE onaylı birçok bobini de içeren geniş bir bobin çeşitliliğine montaj imkânı veriyor. Bu özellikleri sayesinde araba yıkama kurulumları, endüstriyel yıkama makineleri veya gıda işleme gibi temizlik maddelerinin bulunduğu uygulamalarda kullanım için idealler. Paslanmaz çelik 221G serisi çift yönlü, normalde kapalı formatta, 3/8 inç ile 1 inç aralığında bağlantı yeri boyutu ile mevcut.

 

Parker’ın Avrupa Akışkan Kontrol Divizyonu Pazarlama Ürün Yöneticisi Valéry Blanchet: “Bu yeni paslanmaz çelik varyant 221G Serisini agresif temizlik maddelerinin bulunduğu uygulamalar ve özellikle zorlu ‘yıkama’ ortamları için son derece sağlam kılıyor,” diye açıklıyor. “Seri, ATEX ortamlarında da uzun ömür ve güvenilir çözüm sağlıyor.”

 

Parker Hannifin’in Avrupa Akışkan Kontrol Divizyonu, hareket, akış ve basıncı kontrol eden solenoid valfler alanında dünya lideridir.

 

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com