Connect with us

Etkinlikler

Maden Türkiye Fuarı, 10-13 Aralık 2020 tarihleri arasında

Yayın Tarihi:

-

Katma değeri yüksek ürünler ile ülke için kaynak yaratmada birinci sırada yer alan maden sektörü, 2020 yılında yine Maden Türkiye Fuarı’nda bir araya gelecek. 10-13 Aralık 2020 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Maden Türkiye 2020, 9. Uluslararası Madencilik, Tünel İnşa, Makine Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı sektörün en önemli satış ve pazarlama platformu olacak.

2018 yılında tüm sektör tek çatı altında buluştu 

13-16 Aralık 2018 tarihleri arasında gerçekleşen fuar, tüm paydaşların memnuniyetle ayrıldığı bir ticaret platformu oldu. 448 katılımcı ve 11.082 profesyonel ziyaretçi ile 5 salonda gerçekleşen fuarda %17 profesyonel ziyaretçi artışı, %14 katılımcı artışı ve %17 metrekare artışı yaşandı.

Üretici, satıcı, alıcı, akademisyen, öğrenci, yayın ve sivil toplum kuruluşu mensubu gibi sektörün tüm bileşenlerini buluşturan fuar, dünün değerlendirildiği, bugünün belirlendiği, geleceğin planlandığı bir buluşma noktası oldu.

Katılımcılar ve ziyaretçiler memnun ayrıldı

Çin ve Çek Cumhuriyeti’nin milli katılımının yanı sıra Almanya; İngiltere, İran ve Güney Afrika’nın da içinde bulunduğu birçok ülkeden önemli markaların sergilendiği fuarda; İran, Suudi Arabistan, Nijerya, Kazakistan, Gana, Makedonya, Bulgaristan;23 Azerbaycan’dan alım heyetleri ağırlandı ve yabancı alım heyetleri ile katılımcı firmalar arasında önemli iş birliği görüşmeleri gerçekleştirildi. 

Ziyaretçilerin %92’si fuardan çok memnun olduğunu; %87’si gelecek fuarı ziyaret etmeyi planladığını; %97’si fuarı iş çevrelerine tavsiye edeceğini belirtirken; katılımcılar “tek kelime ile etkileyici bir fuar” ifadelerini kullandı.  

Güçlü sektörün yolu güçlü fuardan geçecek

2004 yılından bu yana istikrarlı büyümesini devam ettiren fuar; aynı zamanda sektörün de büyümesine katkı sağlamaya devam edecek. Bugüne kadar ağırladığı yerli yabancı katılımcı ve ziyaretçilerine yenilerini eklemeye devam edecek olan fuar sektörün yurtdışına açılan kapısı olma konumunu sürdürecek. 

Türkiye’nin en kapsamlı maden fuarı olma özelliği taşıyan fuar; 2020 yılının da en çok konuşulan maden etkinliği olacak. Fuar, sunduğu fırsatlar ile maden sektörünün geleceğine ışık tutacak ve güçlü sektörün yolunun güçlü fuardan geçtiğini bir kez daha tüm dünyaya gösterecek.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com