Connect with us

Sektör Haberleri

Maden Türkiye Fuarı büyümeye devam ediyor

Yayın Tarihi:

-

Maden sektörünün en kapsamlı buluşma noktaları arasında yer alan Maden Türkiye Fuarı, 15-18 Aralık 2022 tarihleri arasında Tüyap İstanbul’da katılımcı ve ziyaretçilerini 10. kez bir araya getirecek. Haziran ayı itibarıyla satışların %96’sının tamamlandığı fuar, eş zamanlı olarak 17. Uluslararası Cevher Hazırlama Sempozyumu’na da ev sahipliği yapacak.

Maden sektörünü 10. kez bir araya getirmeye hazırlanan Maden Türkiye Fuarı, istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. 2021 yılında T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Kalaycı’nın açılışını gerçekleştirdiği ve 28 ülkeden 409 katılımcı firma ile 57 ülkeden 11.488 ziyaretçiyi ağırlayan fuar, 2022 yılında daha da güçleniyor. Bu yıl eş zamanlı olarak 17. Uluslararası Cevher Hazırlama Sempozyumu’na da ev sahipliği yapacak olan fuar, Haziran ayı itibarıyla satışların %96’sını tamamladı. Bu yıl mevcut salonlarına yeni bir salon daha eklenen, toplam 30.000 m2’lik alana kurulu 6 salonda katılımcı ve ziyaretçilerini bir araya getirecek olan fuar, sektöre yeni iş birlikleri kurma, mevcut iş birliklerini güçlendirme ve geliştirme fırsatı sunuyor. 

Maden sahasının seçimi, tanımlanması ve sınırlarının belirlenmesi, maden alanının çevre ve çalışma sahalarının hazırlanması, cevher elde etme, cevher hazırlama ve zenginleştirme ana başlıkları altında ürün ve hizmetlerin sergileneceği fuar, ziyaretçilerine; delici makine ve ekipmanlarından kesme-yükleme-taşıma makine ve ekipmanlarına, jeolojik etüt ekipmanlarından sondaj makine ve ekipmanlarına, öğütme-kırma-eleme-ayıklama makine ve ekipmanlarından kimyasal zenginleştirme malzeme ve ekipmanlarına, iş ve işçi sağlığı ekipmanlarından jeneratörler, elektrik motorları, transformatörlere kadar her türlü ürün ve ekipmanı tek çatı altında inceleme fırsatı sunuyor.

Ticaret Bakanlığı ve KOSGEB destekleri 2022 yılında da sürüyor

2021 yılında T.C. Ticaret Bakanlığı ve KOSGEB tarafından desteklenerek maden sektöründeki en önemli ticaret platformlarından biri olduğunu kanıtlayan Maden Türkiye Fuarı, 2022 yılında da destekleniyor. Fuarın katılımcıları, kendilerine en uygun desteğe fuar sonrasında başvuru yaparak fuar harcamalarının bir kısmını geri alıyor. Ticaret Bakanlığı’nın 2014/4 Sayılı Sektörel Nitelikli Uluslararası Yurt İçi Fuarların Desteklenmesine İlişkin Kararı kapsamında 2022 yılında katılımcı firma desteği alan fuarlar arasında yer alan Maden Türkiye Fuarı’nda, teşvikin koordinasyonu direkt olarak İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) Genel Sekreterliği tarafından yürütülüyor. Katılımcılar başvurularını direkt olarak İMMİB’e iletiyor. KOSGEB desteği kapsamında ise, fuara katılan işletme başına azami destek alanını 50 m2 olarak açıkladı. Katılımcılar başvurularını direkt olarak KOSGEB’e iletiyor.

Fuar ve sempozyumun sinerjisi sektöre yol gösterecek

İlki 1986 yılında gerçekleştirilen ve o tarihten bu yana iki yılda bir Türkiye’nin tanınmış 5 üniversitesi tarafından sırayla düzenlenmekte olan Uluslararası Cevher Hazırlama Sempozyumu, bu yıl İstanbul Teknik Üniversitesi Cevher Hazırlama Mühendisliği Bölümü, Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı ve Tüyap iş birliğinde, Maden Türkiye Fuarı ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek. Maden sektöründe hizmet veren tüm firmalar ve sektör temsilcileri madenlerin bulunması, çıkarılması, işlenmesi süreçlerinde ihtiyaç duydukları tüm makine, ekipman, hizmet ve bilgiyi iki büyük organizasyonun bir arada gerçekleştirileceği bu platformda bulacak.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com