Connect with us

Etkinlikler

Makine ve Teçhizat İmalatı Meclisi değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi

Yayın Tarihi:

-

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Makine ve Teçhizat İmalatı Meclisi Toplantısı; TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Büyüksimitci; Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürü Mücahit Civriz; Kamu İhale Kurumu Başkan Yardımcısı Murat İlbars ve Meclis Başkanı Kutlu Karavelioğlu’nun katılımıyla; 23 Ocak 2019 tarihinde, TOBB Birlik Merkezinde gerçekleştirildi.​

Toplantının başlangıcında TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Büyüksimitci bir konuşma yaparak, TOBB Ekonomi Şûrası hakkında meclis üyelerine açıklamalarda bulundu.

Daha sonra, Meclis Danışmanı Dr. Ruhi Gürdal tarafından, Makine Dış Ticaretinde 2018 Neticeleri ve Makine İmalat Sanayii Temel Göstergelerindeki Gelişmeler ile 2019 Öngörüler başlıklı bir sunum gerçekleştirildi.

 Devlet Malzeme Ofisi tarafından, DMO’nun yeni sürecine ilişkin bilgiler verilirken; “Kamu Alımlarında DMO’nun Rolü, Tekno-katalog ve Makine Sektörü Uygulamaları” başlıklı tanıtım gerçekleştirildi.

 Kamu İhale Kurumu yetkililerinin de hazır bulunduğu meclis toplantısında; Kamu İhale Kanunu yerli malı destek uygulamalarındaki güçlükler konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Ayrıca toplantıda, önümüzdeki dönemde TOBB Sektör Meclisleri Müdürlüğü tarafından düzenlenmesi öngörülen Sektörel Şûra hakkında da görüş alışverişinde bulunuldu. 

Makine ve Teçhizat İmalatı Meclisi Toplantısı

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com