Connect with us

Elektrik Motorları

Malta toplu taşıma, filosunu Allison şanzıman donanımlı Otokar Vectio C otobüsleri ile geliştiriyor

Yayın Tarihi:

-

 

Malta Toplu Taşıma (MPT), Malta ve Gozo gibi dar, tepelerden oluşan caddelerin bulunduğu Akdeniz adalarındaki şehir içi ulaşım hizmetleri için 143 adet Otokar Vectio C otobüs satın aldı. Ulaşım hizmetlerini iyileştirme stratejisinin bir parçası olarak MPT, geçtiğimiz yıldan bu yana filosunu geliştirmeye devam ediyor.

 

MPT’nin en yeni alımı, her biri Euro 6 uyumlu 250 beygir gücünde Cummins motor ve Allison T 280 Torqmatic® tam otomatik şanzıman donanımına sahip 143 adet Otokar Vectio C 9.6 metre otobüsten oluşuyor. 62 kişiye kadar yolcu kapasitesine sahip bu otobüslerin tek katlı tasarımı, hareketi kısıtlı ve engelli yolcuların kullanımını kolaylaştırıyor.  Daha çok konfor, daha az işletim maliyeti  İspanyol Autobuses de León’un (Alesa) şirketine ait MPT, en azından önümüzdeki 14 yıl boyunca Malta’nın zorlu coğrafi koşullara ve yoğun trafiğe sahip olan sokaklarında toplu taşıma hizmeti vermeye devam edecek.

Şehir içi ulaşım zorluklarının üstesinden gelebilmenin yanı sıra, seferleri zamanında yapabilmek ve yolculara üstün konfor sağlamak adına MPT, Allison donanımlı otobüsleri tercih etti. Performans ve dayanıklılığın bu görevlerin vazgeçilmez unsuru olması, Allison tam otomatik şanzımanları en ideal tercih yapıyor.  MPT Bakım ve Onarım Müdürü David Bermejo konu ile ilgili olarak; “Sürekli dur-kalkların ve vites geçişlerinin olduğu şehir içi yollarda tam otomatik şanzımanlar, sürüş konforunu bir üst seviyeye taşıyor.

Vites geçişlerine dikkat etme zorunluluğunun ortadan kalkması, güvenliği ve dayanıklılığı arttırırken işletim maliyetlerini de optimum seviyelere çekiyor. Dahası, motorun elektronik kontrol üniteleri ile şanzıman arasında sürekli devam eden etkileşim, motorun tork kullanımını en iyi seviyede tutuyor” dedi. Otokar’ın İspanya Bayii Somauto’nun Direktörü Antonio Bautista, bu araçların alım süreci boyunca İspanyol kuruluş ve Türk markası arasındaki iletişimi sağladı.   Bautista açıklamasında; “Vectio C, İspanya’da daha önce hiç satılmamış, tamamen yeni bir otobüs. Vectio C’nin Avrupa versiyonu baz alınarak tamamen özel bir şekilde müşterimiz için tasarlandı ve kendini destekleyen şasisi ile uzatıldı. Vectio C, 2.35 metrelik genişliğiyle kolay manevra yapabilen bir araç olarak, şehir içi koşullara oldukça uygun bir otobüs” dedi.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com