Connect with us

Kaplinler

Mayr konfiguratör ile birçok işlemde büyük kolaylık

Yayın Tarihi:

-

Geçtiğimiz günlerde 125. Yılını kutlayan güç aktarım ve tahrik teknolojilerinin öncü markalarından Mayr, eksiksiz ürün yapılandırma uygulaması ile birçok işlemi kolaylaştırıyor. Kaliteli, güvenilir ve sağlam ürünlerinin yanı sıra sağladığı mühendislik desteği ile de ön plana çıkan Mayr’ın bu desteklerinden bir tanesini Mayr konfiguratör (ürün yapılandırma) uygulaması oluşturuyor. Dileyen herkesin ‘www.mayr.com’ web sitesine girerek ilgili ürün seçimini kendisinin yapmasına imkan tanıyan bu uygulama, özellikle endüstriyel firmaların Ar-Ge ve tasarım departmanlarının kullanımı için büyük kolaylık sağlamasının yanında, uygulama üzerinden talep oluşturarak teklif dahi alınabiliyor. Mayr konfiguratör sayesinde seçtikleri ürünün 2D ve 3D olarak çizimlerini; STEP, IGES, DXF, PDF veya TIFF formatlarında indirebilen veya mail adresine yönlendirebilen kullanıcılar, bu sayede tasarımlarında diledikleri formatta çizimleri kullanabiliyor.

Mayr konfiguratörü kullanmak için önce www.mayr.com web sitesine giriyoruz ve buradan ihtiyaç duyduğumuz ürün grubunu seçiyoruz.

Seçilen ürün grubu yapılandırılabilir ise web sitesi bunu yeşil sekme ile bildiriyor.

Örneğin tork limitör seçimi yapılan bir işlemi ele alalım: Bu noktada birçok ürün ve ürünlerin alt kısmında açıklamalar yer alıyor. Bilyalı olan EAS-Compact-F ürününün seçileceği bir işlemi ele aldığımızda, seçim ekranımızda bu ürünün üzerine gelerek “yapılandırılabilir” yazısına tıklıyoruz. Bu yazıya tıklandığında temel bazı sorular çıkıyor: Bağlantı şekli (örneğin kaplinli), kaplin tipi (örneğin elastik), tork ihtiyacı ve mil çap aralığı gibi genel seçimleri yaptıktan sonra bağlantı sizi asıl Mayr konfiguratörün web sitesine yönlendiriyor. İngilizce ve Almanca dil desteği mevcut olan konfiguratör, görsellerle desteklendiği için aranan dil olmasa dahi kolaylıkla kullanılabiliyor. Bu da daha detaylı seçimler yapabilmeye olanak sağlıyor.

Bu yapılandırma ekranı sayesinde; ürün çalışma prensibi, tork aralığı, tork limitör tarafı bağlantı tipi, elastik taraf bağlantı tipi, kaplin lastik shore yapısı ve diğer bazı opsiyonlar gibi seçenekler mevcut. Bazı seçeneklerin yanında ufak bilgi sembolleri yer alıyor: Bu sembollerin üzerine gelindiği zaman yapılan seçimin ön görüntüsü görülebiliyor. Ayrıca seçimlerde ilerledikçe ekranın sağ tarafında seçilen ürünün 3 boyutlu görseli netleşiyor. Sonra “continue” sekmesi ile bir sonraki sayfaya geçiliyor.

Bu sayfada; mil çapı, mil toleransı, kama, tork ayarı gibi diğer bazı seçimler yapıldıktan sonra son sayfada ürünün kodu, tanımlı ise seri numarası, genel özellikleri, önemli notlar ve ürün ile alakalı çizim, katı model, fiyat talebi gibi bilgilerin alınabileceği sekmeler yer alıyor. Bu sekmelerden çizim talep etme işleminin aktif çalışması için ise web sitesine üye olunması yeterli oluyor. Sonrasında istenen formatta çizim talep edilerek ürünün detaylı haline ulaşılabiliyor.

Örneğin bu ürün için PDF olarak bir çizim talep edildiğinde, görüntüdeki gibi bir taslak ekranımıza geliyor.

Mayr ürün yapılandırma uygulaması şu an tüm servo kaplinlerde, firmanın en çok tercih edilen EAS-compact serisi tork limitörlerinde ve yine en çok tercih edilen Roba-stop-M tipi elektromanyetik balatalı frenlerinde çalışıyor. Mayr, güç aktarım ürünlerinin seçimi çok kolay bir hale getiren yapılandırma uygulamasının, zamanla diğer ürün gruplarına da eklenerek tüm ürün portföyünde seçilebilir hale geleceğini açıklıyor.

Ürün yapılandırma programına ilave olarak yeni bir portal daha sunan Mayr, müşterilerine daha iyi hizmet vermek için geliştirdiği Mayr+ ile kullanıcılara artı özellikler getiriyor. Mayr+ müşteri portalı üzerinden web sitesine kaydolan tüm kullanıcılar; Mayr’ın daha önce verdiği tüm web seminerlerin video kayıtlarına ürün yapılandırma programı üzerinden ulaşarak, online seminerleri kaçırsalar dahi tekrarını izleyebiliyor.

Advertisement

Mayr, sunduğu portal Mayr+ ile birçok firmanın işini kolaylaştırıp, işleri hızlandırırken; kullanıcılara farklı çözümleri deneyimle imkanı da sunarak müşterilerine büyük fayda sağlıyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com