Connect with us

Screw Jack

Üretim hattına yeni makineler ekleyen Mecmot, ihracata odaklı %30 kapasite artışı hedefliyor

Yayın Tarihi:

-

2017 yılında kurulan ve her yıl 2,5 kat büyüme hızı yakalayan Screwjack’in yerli mucidi MecMot, rekor büyümesini devreye aldığı yeni yatırımlar ile destekliyor. Üretim hattını 350 bin Euro değerinde 2 yeni makineyle güçlendirerek tezgah kapasitesini artıran MecMot, ihracata ayırmayı planladığı kapasite artışıyla 24 ülkeye yaptığı ihracatı daha da artırmayı hedefliyor.

Screw jack (vidalı kriko), linear aktuatörler ve yön değiştirici ürün gruplarıyla; demir-çelik sektörü, savunma sanayi, havacılık ve enerji sektörü başta olmak üzere endüstrinin hemen hemen her alanına yerli çözüm sunan MecMot, tezgah kapasitesini artıracak yeni makine yatırımları yaptı. Screwjack’in profesyonel anlamda Türkiye’deki ilk üreticisi MecMot, 350 bin Euro değerindeki 2 yeni makine yatırımıyla gövde üretimini hızlandıracak. Yatırımla birlikte tezgah kapasitesinde %30 oranında artış bekleyen firma, bu artışı ihracata kanalize etmeyi planlıyor. Kurulduğu 2017 yılından bu yana hem yurt içi hem de yurt dışı pazarlarda hızla büyüyen MecMot, başta Amerika olmak üzere; Fransa, Polonya, Kazakistan, Almanya, Irak, İspanya gibi ülkelere ihracat yapıyor. 5 yılda 24 ülkeye ihracat yapar hale gelen firma, artırdığı tezgah kapasitesiyle ihracatını daha da güçlendirmeyi hedefliyor. 

Linear aktuatörler ve yön değiştirici ürün gruplarının yanı sıra yerli screwjack üretimiyle büyük bir atılım gerçekleştiren MecMot, özel ölçülerde de üretim gerçekleştirebiliyor. Hızlı teslimat özelliğiyle de ön plana çıkan MecMot’un yerli üretim screwjackleri; hadde hatları, dilme hatları, boy kesme hatları, asitleme, yüzey temizleme gibi demir-çelik sektörünün bütün üretim hatlarında kullanılıyor.

MecMot Screwjack’lerinin öne çıktığı bir diğer sektörü ise savunma sanayi oluşturuyor. Savunma sanayisinin her türlü hareket alanında tercih edilen vidalı kriko; zırhlı personel taşıyıcılar, tanklar, roket rampaları, füze rampaları, araç seviyelendirme sistemleri gibi birçok uygulamaya çözüm sunuyor. 

Havacılık alanında özellikle hangarlardaki platformların bütün hareketli yapılarına üstün çözüm sunan Screwjack; mobil araçlar, araç üstü ekipman üreticileri, birçok farklı makine üreticisi, paketleme, ambalaj, cam makineleri, konveyör sistemleri, medikal sektörü gibi üretimin olduğu her uygulama alanında tercih ediliyor. 

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com