Connect with us

Redüktörler

Güç aktarım ürünü tedarikinde yeni bir yüz: Global Redüktör

Published

on

Uzun yıllara dayanan bir sektör tecrübesine sahip olan Gürkan Ersoy, Global Redüktör adıyla yeni bir yapılanmaya imza attı. Redüktörlerin yanı sıra fren, kayış, kasnak, rulman ve sürücü gibi güç aktarım elemanlarının tedarikini gerçekleştirmek üzere yola çıkan Global Redüktör markasının hikâyesini Gürkan Bey’den dinledik.

Global Redüktör markası hakkında bilgi alabilir miyiz? Hangi ürün gruplarını sunacaksınız?

Firmamız daha çok yeni kuruldu. Sektörde belli bir tecrübesi olan arkadaşlarımızı bünyemize kattık. Toplamda 6 kişiyiz. Hedeflerimiz çok büyük. Redüktör motor başta olmak üzere tüm güç aktarım elemanlarının (fren, kayış, kasnak, rulman, sürücü vb.) tedarik ve satışını gerçekleştireceğiz.

Ağırlıklı olarak hangi sektörlere çözüm sunmayı hedefliyorsunuz?

Temsilciliğini yaptığımız Polat Group Redüktör markası ürün çeşitliliği Türkiye’de en geniş olan, Avrupa’da ilk 5’e giren firma konumunda. Dolayısıyla redüktör ve motorun bulunduğu tüm sektörlerde olacağız. Başlıca çimento, maden, vinç, kırma-eleme, ambalaj, konveyör, pompa, tekstil, inşaat, orman ürünleri ve tarım sektörlerini sayabilirim. 

Pandemi süreci çalışmalarınızı nasıl etkiledi? Yeni normal dönemini firmanız ve sektörünüz açısından değerlendirebilir misiniz?

Ziyaretlerimiz azalmış durumda. Daha çok telefon ve e-posta yoluyla iletişime geçiyoruz. Ancak redüktör satışlarımız iyi şekilde ilerliyor. Çok fazla sektörle irtibatta olduğumuz için ortalamada belli bir satış oranı yakalayabiliyoruz. 

Piyasadaki rekabet ortamını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Türkiye’deki üreticiler kendini çok geliştirmiş durumda. Yerli markaların pazar oranı yurtiçinde çok yükseldi. Daha birçok yeni markanın piyasada olabileceğini tahmin ediyorum. Polat Redüktör markası (NRW markası ile) Almanya’da fabrikası olmasından ve Avrupa’da ciddi pazarı olmasından dolayı yurtiçinde ihracat oranı yüksek olan firmalar ile özdeşleşmiş durumda. Bu da Global Redüktör’ü rekabette bir adım öne çıkarıyor. 

Kısa veya uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz yeni projeler var mı?

Global Redüktör olarak yeni düzenlemesine başladığımız 700 metrekare depomuzun hazırlık çalışmaları devam ediyor. Sektöre anında cevap verebilecek, ciddi sayıda redüktör motor stoku ve redüktör montajı yapabileceğimiz montaj hattımız 1 ay içerisinde hazır olacak. Bu doğrultuda bünyemize yeni mühendis arkadaşlar katacağız. Global Redüktör olarak yurtiçinde ve yurtdışında tüm sektöre A’dan Z’ye çözüm ortağı olmayı hedefliyoruz. 

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Global Redüktör Motor San. ve Tic. A.Ş. olarak sektördeki tecrübemizi, kalite ve hizmet anlayışı ile perçinleyerek tercih edilen çözüm ortağı olma hedefindeyiz. Mükemmelliğe giden bu yolda teknik ve ticari olarak tüm gereklilikleri yerine getirerek günden güne büyüyen, ekibiyle, teknik desteği ile farkını ortaya koyan firma seviyesine ulaşacağımızı düşünüyorum. 

Teşekkürler.

Gürkan Ersoy kimdir?
37 yaşındayım. Aydın doğumluyum. 16 yıl boyunca Polat Group Holding’de çeşitli pozisyonlarda görev yaptım. Sonrasında Global Redüktör Motor San. Tic. A.Ş. firmasıyla Polat Group Redüktör ürünlerinin satış temsilciliğini gerçekleştiriyorum.

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Redüktörler

Yılların eskitemediği Dişsan kalitesiyle 30 yıldır durmayan redüktör!

Published

on

By

Redüktör ve kaplin üretimindeki kalitesiyle pek çok endüstrinin yanı sıra, ağır sanayiye sunduğu çözümlerle zorlu uygulamaların kahramanı olan Dişsan Redüktör, sahada yılların eskitemediği ürünleriyle anılıyor. Demir-çelik sektöründe çalışan ve bugüne kadar herhangi bir tadilat işlemi görmeyen Dişsan Redüktör, tam 30 yıldır çalışıyor. Yarım asrı aşan üretim ve mühendislik birikimi, esnek proje ve imalat yapısı ile pek çok uygulama alanı için en verimli çözümleri tasarlayan ve üreten Dişsan Redüktör, kalitesiyle ağır sanayi sektörlerinin ve zorlu uygulamaların aranan markası olarak öne çıkıyor. Sahada arızalanmayan ürünleriyle anılan Dişsan’ın görselde yer alan redüktörü, montajının yapıldığı 1993 yılından bu yana ilk günkü performansıyla çalışıyor.

Dişsan Redüktör’ün demir-çelik sektöründe faaliyet gösteren bir müşterisi için 30 yıl önce montajını yaptığı redüktör, yıllık periyodik bakımları dışında herhangi bir tadilat işlemi görmeden çalışmayı sürdürüyor. Dişsan Redüktör mühendisliği ve kalitesinin yanında, kullanıcının zamanında ve eksiksiz yaptığı bakımla ilk günkü performansını aratmayan ürün, yarı mamul hazırlama biriminde konveyör redüktörü olarak günlük ortalama 20 saat çalışmaya devam ediyor.

Konuyla ilgili konuşan Dişsan Redüktör Satış Müdürü Servet Reyhanoğlu, “Dişsan Redüktör kurulduğu ilk günkü vizyonuyla ürün üretmeye devam etmektedir. 53 yılı geride bırakan bir işletme olarak sahada henüz ulaşamadığımız nice bu tarz hikayelerin olduğunu biliyoruz. Dişsan’ı bir dünya markası yapan bu anlayışı, bizden sonraki nesillere de aktararak yolumuza devam edeceğiz” diyor.

Continue Reading

Redüktörler

Ağır sanayide kalitesini kanıtlamış MOTOX / MOTOX-N Serisi motorlu redüktörler, sektöre hizmet etmeye devam ediyor

Published

on

By

Fazıl Rulmancılık Endüstriyel Ekipman A.Ş. sektörde 40 yılı aşkın tecrübesi ile ağır sanayi sektöründe güç aktarım sistemleri alanında hizmet veriyor. Motox / Motox-N Serisi redüktörlerde Türkiye yetkili bayisi ve çözüm merkezi pozisyonu ile hizmet alanını genişleterek devam eden Fazıl Rulmancılık; en zor çalışma şartlarında, kusursuz performans aranan noktalar için tasarlanmış Motox, Motox-N Serisi redüktörlerde orijinal yeni ürün, orijinal yedek parça temini ile birlikte bakım ve servis taleplerine de cevap veriyor.

MOTOX – MOTOX-N Serisi motorlu redüktörlerin üretim programını 2021 yılının mart ayı itibarıyla devralan STEINLEN ELEKTOMASCHIENBAU GBMH, ürün gamında bir değişiklik yapmadan üretimi sürdürüyor. MOTOX dişli motorlar, birçok olası kullanıma bağlı ortaya çıkan gereksinimleri karşılayabilecek kombinasyon ve çözümler içerir.

MOTOX portföyü, 0,09 ila 200kW güç aralığında dişli motorlar sunar. Tüm çalışma koşulları dikkate alındığında, enerji tasarrufu ve buna bağlı olarak CO2 emisyonlarının azaltılmasına ilişkin AB Yönetmeliği’nin spesifikasyonlarına sürekli olarak uyulur.

Bir MOTOX dişli motor satın alındığında; IEC 60034 uyarınca minimum verimliliklere dayalı ve 640/2009 sayılı AB düzenlemesine uygun olarak, her zaman premium verimlilikte (IE3) enerji tasarruflu bir motor kullanılacağı anlamına gelir. Buna ek olarak tüm 2 kademeli redüktörlü motorlar %96’nın üzerinde bir verimle karakterize edilerek; enerji tasarrufu ve sonuçta işletme maliyetlerini azaltmaya odaklanır. Tüm Motox- Motox-N Serisi redüktörler yüksek dikey yükleri karşılayabilmek için bir üst gövdeye çıkmadan aynı gövdede daha büyük mil çapları ile temin edilebilir.

Bu sayede daha uzun servis ömrü hizmete devam edebilir. Bu seçeneği en geniş alanda MOTOX / MOTOX-N Serisi motorlu redüktörler sunabilir.

https://www.fazilrulman.com.tr/

Continue Reading

Trendler

Güç Aktarım Sistemleri - Redüktörler, Rulmanlar, Motorlar, Sürücüler sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et