Connect with us

Redüktörler

Güç aktarım ürünü tedarikinde yeni bir yüz: Global Redüktör

Yayın Tarihi:

-

Uzun yıllara dayanan bir sektör tecrübesine sahip olan Gürkan Ersoy, Global Redüktör adıyla yeni bir yapılanmaya imza attı. Redüktörlerin yanı sıra fren, kayış, kasnak, rulman ve sürücü gibi güç aktarım elemanlarının tedarikini gerçekleştirmek üzere yola çıkan Global Redüktör markasının hikâyesini Gürkan Bey’den dinledik.

Global Redüktör markası hakkında bilgi alabilir miyiz? Hangi ürün gruplarını sunacaksınız?

Firmamız daha çok yeni kuruldu. Sektörde belli bir tecrübesi olan arkadaşlarımızı bünyemize kattık. Toplamda 6 kişiyiz. Hedeflerimiz çok büyük. Redüktör motor başta olmak üzere tüm güç aktarım elemanlarının (fren, kayış, kasnak, rulman, sürücü vb.) tedarik ve satışını gerçekleştireceğiz.

Ağırlıklı olarak hangi sektörlere çözüm sunmayı hedefliyorsunuz?

Temsilciliğini yaptığımız Polat Group Redüktör markası ürün çeşitliliği Türkiye’de en geniş olan, Avrupa’da ilk 5’e giren firma konumunda. Dolayısıyla redüktör ve motorun bulunduğu tüm sektörlerde olacağız. Başlıca çimento, maden, vinç, kırma-eleme, ambalaj, konveyör, pompa, tekstil, inşaat, orman ürünleri ve tarım sektörlerini sayabilirim. 

Pandemi süreci çalışmalarınızı nasıl etkiledi? Yeni normal dönemini firmanız ve sektörünüz açısından değerlendirebilir misiniz?

Ziyaretlerimiz azalmış durumda. Daha çok telefon ve e-posta yoluyla iletişime geçiyoruz. Ancak redüktör satışlarımız iyi şekilde ilerliyor. Çok fazla sektörle irtibatta olduğumuz için ortalamada belli bir satış oranı yakalayabiliyoruz. 

Piyasadaki rekabet ortamını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Türkiye’deki üreticiler kendini çok geliştirmiş durumda. Yerli markaların pazar oranı yurtiçinde çok yükseldi. Daha birçok yeni markanın piyasada olabileceğini tahmin ediyorum. Polat Redüktör markası (NRW markası ile) Almanya’da fabrikası olmasından ve Avrupa’da ciddi pazarı olmasından dolayı yurtiçinde ihracat oranı yüksek olan firmalar ile özdeşleşmiş durumda. Bu da Global Redüktör’ü rekabette bir adım öne çıkarıyor. 

Kısa veya uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz yeni projeler var mı?

Global Redüktör olarak yeni düzenlemesine başladığımız 700 metrekare depomuzun hazırlık çalışmaları devam ediyor. Sektöre anında cevap verebilecek, ciddi sayıda redüktör motor stoku ve redüktör montajı yapabileceğimiz montaj hattımız 1 ay içerisinde hazır olacak. Bu doğrultuda bünyemize yeni mühendis arkadaşlar katacağız. Global Redüktör olarak yurtiçinde ve yurtdışında tüm sektöre A’dan Z’ye çözüm ortağı olmayı hedefliyoruz. 

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Global Redüktör Motor San. ve Tic. A.Ş. olarak sektördeki tecrübemizi, kalite ve hizmet anlayışı ile perçinleyerek tercih edilen çözüm ortağı olma hedefindeyiz. Mükemmelliğe giden bu yolda teknik ve ticari olarak tüm gereklilikleri yerine getirerek günden güne büyüyen, ekibiyle, teknik desteği ile farkını ortaya koyan firma seviyesine ulaşacağımızı düşünüyorum. 

Teşekkürler.

Gürkan Ersoy kimdir?
37 yaşındayım. Aydın doğumluyum. 16 yıl boyunca Polat Group Holding’de çeşitli pozisyonlarda görev yaptım. Sonrasında Global Redüktör Motor San. Tic. A.Ş. firmasıyla Polat Group Redüktör ürünlerinin satış temsilciliğini gerçekleştiriyorum.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com