Connect with us

Dişli Üretim Servisleri

Mega Mekanik ’ten çimento endüstrisi için güç aktarım çözümleri

Yayın Tarihi:

-

 

1989 yılından bu yana, sanayide kullanılan çok çeşitli tahrik grupları, dişli kutuları ve mekanik, elektrik güç aktarma sistemlerinin ithalat, satış ve mümessilliğini yapan Mega Mekanik, çimento endüstrisine sunduğu güç aktarım çözümleri ile fark yaratıyor.

 

Modern dünya çimento olmadan düşünülemez. Çimento beton üretimi için en önemli bileşendir ve üretimi zorlu bir süreç içerir. Uygun maliyetli çimento üretimi için verimli ve güvenilir ekipman kullanımı önemli bir gerekliliktir. İşletmenizin üretim verimliliğini arttırmak isterseniz, ürünlerimiz tam olarak ihtiyaçlarınızın karşılığı çözümler sunmaktadır.

 

 MM1

 

Çimento endüstrisi için çözümlerimiz;
·       
Westcar Hidrolik Kaplin ve Eldro Frenler
·        Radicon Redüktörler
·       Cat Kardan Şaftlar

Westcar Hidrolik Kaplin


M1

Hidrolik kaplinler motordan alınan gücün, ekipmana yumuşak ve düzgün bir biçimde (şoksuz) aktarılmasını sağlayan bağlantı elemanlarıdır. Yüksek güç gereksinimi gerektiren şartlarda kullanımı kaçınılmazdır. Uygulama koşullarına göre şu şekilde sıralayabiliriz;
·        Elastik kaplinli
·        Kasnaklı
·        Gecikme çemberli
·        Tamburlu (eldro fren uygulamaları için)

Avantajları

·         Yumuşak ve şoksuz kalkış sağlar

·         Gereğinden büyük motorların kullanmasınız engeller

·         Aşırı yüklemelere karşı sistemi korur

·         Elastik elemanları sayesinde sistemde oluşabilecek titreşimleri sönümler

·         Motor ve ekipmanı aşırı yüke karşı korur

·         Daha az elektrik sarfiyatı sağlar

·         Sistemdeki  dişli, mil, redüktör gibi aktarma organlarının uzun ömürlü olmasını sağlar

Kullanım Alanları

·         Kovalı elevatörler

·         Kırıcılar

·         Değirmenler

·         Fanlar

·         Konveyörler

 

Güç Aralığı: 0,25 KW – 4200 KW

 

 

Davıd Brown Redüktörler

Redüktörler her işletmenin olduğu gibi çimento sektöründe vazgeçilmez elemanlarından biridir. 150 yıllık bir köklü geçmişe sahip olan İngiliz DAVID BROWN – RADICON markası standart üretimlerinin dışında sektöre yönelik özel dizayn redüktör imalatında, özellikle de çimento sektöründe uzmanlaşmıştır.
David Brown çimento sektöründe üstün bir firma haline gelmiştir. Bunun sebebini, David Brown’dan bir ürün ya da hizmet satın alındığında uzun vadede sorunsuz şekilde kullanılabilir olması şeklinde açıklayabiliriz.
M3
Merkez Tahrik Redüktörleri


David Brown’ın tasarım ve mühendislik yetenekleri, kapsamlı deneyimiyle birleştiğinde çimento sektörü için 30 yıl ve üzerinde çalışabilen redüktörler üretebilmektedir. Tasarım ve mühendislik kalitesi sayesinde, en zorlu koşullar altında bile çalışma garantisi verir. DavidBrown redüktörlerle çimento imalatında sıklıkla karşılaşılan ani yüklemelerle başa çıkmak mümkündür.

Merkez tahrikli redüktörleri 1.500 kw ile 10.000 kw güç aralığında çalışmanın yanı sıra, size özel dizayn edilerek montaj kolaylığı sağlar.

 

Dik Değirmen Redüktörleri 

M4
Dik değirmen redüktörleri, kırıcılar için güç, sağlamlık ve hassasiyeti bir arada bulundurur. David Brown’ın mühendislik deneyimi,müşteri ihtiyaçlarına uygun, yüksek standartlarda ürünler tasarlamasına olanak sağlar.

Dik değirmen redüktörlerimiz 250 kw ile 1.600 kw güç aralığında çalışabildiği gibi, müşteri isteğine yönelik her bir uygulama için farklı çözümler sunabilmektedir.

 

Cat Kardan Şaftlar
M5

Eksenel kaçıklıkların olduğu veya uzun mesafe güç aktarımı gerektiren durumlarda kullanılır. Kardan şaftlar başta demir çelik sektörü olmak üzere sanayinin birçok alanında kullanıldığı gibi çimento sektöründe de kullanılmaktadır.

Avantajları

·         Eksenel kaçıklık ve açısal farklılıkları dengelemek

·         Yüksek moment kapasitesi

·         Minimum boşluk dereceleri

·         Uzun ömür ve düşük bakım gereksinimi

·         Kolay montaj

Kullanım Alanları

·         Değirmenler

·         Kovalı elevatörler

·         Kırıcılar

 


Güç Aralığı: 52 farklı gövde büyüklüğü, 1200 mm flanş çapı ve 9.000.000 Nm tork değeri

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com